Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

ei umblu.. nu umblu pe nicaieri, as vrea io.. umblu la tastura si vreo doua dictionare mari si groase, care de care mai tehnice :))
ruxandra, iaurtul il poti da cu biscuiti, cu fructe, cu vreo doua masuri de cereale puse ca atare in el si apoi amestecat... dar cea mai indicata e varianta simplu-simplut... eventual ii dai lui in manuta un biscuite sa-l roada, si tu ii mai bagi si cate-o lingurita de iaurt...

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Sarbatoare mare,sarbatoare...,mai avem putin si facem anisorul...,mami se pregateste deja...,va pregateste o surpriza...si mai ale scelor care vor avea onoarea sa participe la minunatul eveniment...,surprize care mai de care...,o sa fie -o nebunie...[omulet care arunca confetti in aer si striga uraaaaaaa]

La multi ani,Antonia si Georgia,s acresteti mari,sanatoase si la fel de frumoase...,va iubim tare,tare...

Marani,
cel mai important lucru de retinut este sa nu cumva vreodata sa aplici tratamente sau produse de styling pe radacina firului de par...,decit daca scrie acest lucru pe produs...,deci daca pe produs scrie ca il/o poti aplica pe radacina...,ok...,daca nu,se aplica doar pe virfuri
apoi,sa folosesti produse corespunzatoare tipului tau de par...,nu cum faceam odata...,cumparam un sampon si se spala tot familionul cu el...(si eu faceam asta),deci pentru sot sampon special...,pentru tine sampon pentru par vopsit/gras/degradat etc...,cam astea sint trucurile...
Abia astept pozele de la Durau ,macar asa sa pot merge si eu ,anul asta...
Yagmur,
nu ,nu eram eu la Pro tv...,dar curind...,voi fi,va anunt eu...,fara grija...
Si hotaraste-te unde te duci de sarbatori...,la mare sau la Buc...,sa stiu sa vorbesc cu mosul...,daca ma pui sa vb degeaba...sa vezi bataie ce-ti dau...,ca mai am o promisiune de indeplinit...,mamica neserioasa ce sint...
Asiza,
multi pupici din partea noastra,sintem alaturi de voi,tot timpul
Adinazot,
diseara voi incerca sa convind fetele sa venim in vizita la Sibiu,da-mi o pensiune frumoasa,ieftina si curata sa le iau ochii,ar fi super de super...Alessia este superba...,merge de minuta...
Shosika
bemmmm ca-i ziua lui fimea',unde ai disparut?,sau te dregi?
Aelita,
puupam fetele frumoasele si bebe mic din burtik ,ne lipsiti...,multttt
Bambo,
la masa de 18 in general mincam iaurt cu fructe,cereale,biscuiti,brizica,piureuri de fructe de la nestle sau iaurturi de fructe de la nestle...
sinteti doua frumoase,cum ne-at obisnuit deja...

Multumesc de sprijin si laude...,stiu ca-s buna si la propriu si la figurat...si voi fi si mai buna...atit la propriu cit si la figurat,sa nu ziceti ca nu v-am zis...
De acum voi face poze la orice model il voi lucra si va voi arata...,pe manechine imi ies mai bine...,coafurile "altfel",bai dar iese o nebunie...,daca ati vedea...,de vis...




Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by a_deju
ruxandra, iaurtul il poti da cu biscuiti, cu fructe, cu vreo doua masuri de cereale puse ca atare in el si apoi amestecat... dar cea mai indicata e varianta simplu-simplut... eventual ii dai lui in manuta un biscuite sa-l roada, si tu ii mai bagi si cate-o lingurita de iaurt...


Multam fain. Parca, parca s-a mai ridicat din ceata.. si undeva departe imi amintesc, sau confund??.. i-l amestecam cu banana.. [omulet ganditor] Tre s-o intreb si pe mama. Poate o fi cu memoria mai actualizata decat baba de mine.


Dandusa, ne pregatim de chef??




Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

quote:
Originally posted by a_deju
ruxandra, iaurtul il poti da cu biscuiti, cu fructe, cu vreo doua masuri de cereale puse ca atare in el si apoi amestecat... dar cea mai indicata e varianta simplu-simplut... eventual ii dai lui in manuta un biscuite sa-l roada, si tu ii mai bagi si cate-o lingurita de iaurt...


Multam fain. Parca, parca s-a mai ridicat din ceata.. si undeva departe imi amintesc, sau confund??.. i-l amestecam cu banana.. [omulet ganditor] Tre s-o intreb si pe mama. Poate o fi cu memoria mai actualizata decat baba de mine.


Dandusa, ne pregatim de chef??




Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!



combinatia iaurt banana e super faina pt ei
eu i-l dau in orice...legume, fructe, biscuiti, cereale...ca altfel nu il papa

am baiat cu mofturi, deh


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

SUNTEM PENTRU INTOARCEREA AELITEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

sal'tare,
mama ce nervi am ... am inceput dis de morning cu vomitatu. A papat la 6.30 laptele - 130 ml. La 9.45 am vrut sa-i dau ca de obicei cereale cu iaurt - a inceput in forta ... ca dupa 5-6 lingurite sa vomite. Zic ... o las in pace si papam in parc. La 11 a lins restul tot (aprox. 150 ml)
La pranz - in vizita (unde ea papa exemplar) i-am servit legume cu peste ... din nou a inceput in forta ... ca dupa 7-8 lingurite sa dea totul afara. Dupa ce ne-am linistit a mai servit 2-3 lingurite de amestec, apoi un iaurtel de fructe si gata masa.
Io deseara ce-i mai dau?
Si mai fetelor - facem aproape zilnic kk moale. Primul il face normal ... si apoi mai trage cel putin unu mai moale - nu e diaree CLARO - dar e moale. Mi-am zis ca e de la fructe - nu i-am mai dat deat banane ... pana intr-o zi cand la primul s-a chinuit prea mult sa-l scoata ... apoi am renuntat si la banana. Am zis ca e de la iaurt (ca am schimbat marca) ... dar nici cand am trecut inapoi pe campina ... ea face la fel.
Sa fie de la dinti? Nu e mit asta cu kk moale de la dinti? Ca io asa citisem.

ma rog - mai am putin si-mi pierd mintile.

Azi am vrut sa trec pe la marmacie sa-mi iau pilule. Vreau sa provoc Cm sa vina, apoi sa iau 3 luni de pilule sa pregatesc terenu si de la anu sa ne apucam de treaba. Ete fleoshk - m-am gasit cand sa merg la marmacie - pe 1 ale lunii. Sa te lupti cu mosi si babe daca vrei - nu alta. Am renuntat.
Tot azi - ca m-am gasit cand - am fost si la posta - mama mama numa cu posta romana sa nu ai de lucru.
Expediat pachetele fetelor.
Diana era vb de baby einstein - 2 dvd-uri - le-am trimis fetelor care s-au inscris pe lista doritorilor.
asiza tinem pumnii sa treaca de la sine. manutele lu Denisu.
Ktrinel n-ai aparut? Cum fu? Vrem detalii!!!

de poze nu am acuma timp - ma pregatesc de job - tre sa vina husbandu home sa preadau stafeta.

desiree nu v-am uitat.
pentru Antonia, Giorgia si Crinuta.
MADALUTA ma bucur ca esti mai bine. Ceva vesti despre Miha?
Ralumat bafta in noul proiect.
marani noi facem deja la olita - dar sfatul meu este ca Mara ta inca nu e pregatita. Incearca doar dimineata, sau doar atunci cand o vezi ca vrea - daca incepe sa urle - ridic-o imediat - nu o mai lasa acolo nici macar de ordinul secundelor. and face ochi - ia olita cu tine in pat ... o dezbraci usurel si vorbindu-i la fel o asezi si stai cu ea in brate - cum ar veni - in spatele ei - o cuprinzi in brate. Nu uita - daca reusesti - LAUDO!!! La fiecare reusita trebuie laudat copilul. Si nu numai . La cel mai mic semn ca nu ar dori - nu insista - aveti tot timpul din lume sa va obisnuiti. si va dorim BAFTA!

trimit mesajul asta si poate mai revin


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Si uite cum am uitat de Georgia.....; dar ma iertati voi daca vin la Londra in 2008, nu-i asa????
Dandusa, venim pe 23 decembrie dimineatza si stam cam pana pe 13 ianuarie....deci, am timp sa merg si la Constanta..si sa vina mosu' si la mine... (inalt, brunet, slab, peste 35 de ani )
Eu ma pregatesc sa plec... ne auzim maine.. va pup de toate... spre seara vin la visinata ca am chef sa ma ametesc

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

progrese?
stim sa raspundem la intrebarile: cum face pisica? - face maaaa
cum face masina? - brummmmm (din buzite)
unde e cesul/aparatul/piticul/pinochio/mickey mouse/ etc? - ii arata pe perete.
facem pasi de la mama la tata - pe final se arunca de gatul respectivului.
mai nou ne rusinam.
facem draga draga - in stilul aratat in filmuletul cu bursucul.
mergem cu premergatorul prin casa - de manuta - alergam efectiv!

etc. daca imi mai aduc aminte - mai scriu.


Flore daca va apucati de lapte praf - nu uita - tre sa i-l dea altcineva pt inceput - de la tine asteapta inca tz. Asta doar daca va apucati.
simo29 felicitari pt nr. 4.
Laura13 pupam ginerica sa-i treaca mai repede. Nr. 2 - nu servim.
kokorina saluta sotu de la mine. de la noi pt voi.

buey -cam atat - tre safug la job.

P.S. iaurtul il servim si noi cu cereale, biscuiti, fructe, mamaliguta, legume ... etc.
P.S. 2 Dianocica - iesi mami la raport - ce faci? Te dai bāldābāc?


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

hop si eu... mamaaaaa ce le mai invidiez pe fetele care au o farama de ajutor in mame, soacre si alte alea ... io iar sunt singura ca mi-e sotzul in germania pt 3 zile (asta e maximul de zile pt care are voie sa plece in delegatii, ca altfel o iau razna)... singura consolare e ca va veni cu jucariiii muuulte si hainute pt oana...
ei, si cum ziceam ca va invidiez, ca la noi treaba sta asa: o intreb pe maica-mea :
intrebare:- vii sa ma ajuti?
-daaa, imi iau concediu medical de luni pana joi si vin sa stau la -voi sa te ajut...
situatia de azi: o sun la ora 13:- pai ce faci, nu vii?
- aaa, pai stai ca sunt la scoala (e profa)
- pai n-ai zis ca-ti iei concediu medical sa vii sa ma ajuti?
- ba da, dar nu de azi, imi iau de marti pana vineri
- pai de ce de marti pana vineri ca mie imi trebuia ajutor de luni pana miercuri?????
- pai ca azi nu mi-a convenit sa-mi iau concediu ca aveam ore putine, in schimb joi si vineri am multe

acu ziceti-mi si mie ce fel de ajutor e asta????? ca sa nu mai zic ca de fiecare data a zis ca vine sa doarma la noi si de fiecare data s-a carat acasa la ora 9 seara, cand oana nu era nici macar imbaiata... acum va fi la fel, of course, ca de ce ar fi altfel???
si ca sa nu mai zic ca Oana de o saptamana plange intruna fara consolare ca in sfarsit i-a iesit un dintisor ... dar o chinuie rau, se trezeste noaptea urland, nu ma lasa sa o dau cu calgel, etc etc... si eu sunt zombie.... deja ma doare capul de 24 ore

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

mirona, incearca sa i scoti iaurtul din alimentie o perioada

da, si noi facem caca foarte moale de cateva zile fara motiv si tocmai ne-a spart nr 2, se vede coltisorul

cu vomitatu nu e ok deloc, nu cred ca e de la dinti


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

SUNTEM PENTRU INTOARCEREA AELITEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Buna dimineata!
Sunt foarte adormita si nu stiu ce o sa reusesc sa scriu, dar mi-am zis sa ma bag si eu in seama...
Numai bine ca s-a trezit Cristinel, asa ca o sa scriu chiar mai putin, deocamdata, ca trebuie sa ma duc la el.
Un mesaj special pentru marani: cu o mana te pup pentru revista presei si multe altele si cu o mana te bat pentru olita. Pai iti spune fata CLAR ca nu vrea olita si tu insisti! Stii, poezia aia cu "Am o papusica mica" e doar o poezie, copilita ta nu e papusica ta sa te joci cu ea cum vrei, e si ea un fel de om. Vezi ca daca nu te ia la rost cuscra-ta vin eu de la cucu ba, te pun pe olita si te leg de ea si fug cu copila in munti. Auzi, sa faca ochii aia frumosi sa planga, mama ei de olita!
Gata, eu trec la amenintari, ca vad ca altfel nu se poate.

dianocica! ai scutire doar daca aduci ceferticat medical. Sunteti bolnavi? Daca da, spune-ne, sa trimitem energiile pozitive.
Sunteti sanatosi? Daca da, spune-ne, ca ne apuca pe noi energiile negative.

Ce rea m-am facut...



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput