Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Multumesc tuturor celor care santeti alaturi cu gandul si va rugati pentru noi,multumesc pentru incurajari!!!!Nu scriu numele tuturor pentru ca nu am timp dar am citit toate mesajele de la voi si as vrea sa stiti ca imi sunteti de mare ajutor ma incurajati si imi dati forta ,va multumesc din suflet!!!
Sotul inca nu si-a revenit il doare tot maai rau spatele si durerea se lasa in jos pe picioare si ii amortesc.
Arthur nu mai doarme de o saptamana ma lupt cu el si ziua si noaptea nu stiu ce are mai tarziu ma duc cu el la doctor,offf sper sa nu aibe nimic grav.
Am pus s noi poza in albumul de 6 luniAICI
Icepand de aici poze noi si un filmulet!!
Daca aveti timp si placere sa ne vedeti si pe noi ce mari santem!
Va pup va multumesc intru mai tarziu sa va dau vesti!!



Elena fericita Mamica a Alexandrei(16-8-2000)Giulia(27-2-2004)si Arthur 28-3-2007
http://www.sonia.as.ro/
Ajutati-o pe Sosonica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

La cat mai multe lunisoare sarbatoritilor de azi ,sa cresteti mari si sanatosi.Un la multi ani special pentru printul meu mic si agitat mami te iubeste mult!!

Elena fericita Mamica a Alexandrei(16-8-2000)Giulia(27-2-2004)si Arthur 28-3-2007
http://www.sonia.as.ro/
Ajutati-o pe Sosonica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Buna dimineata!
Nu mai am timp de nimic!Va citesc printre picaturi dar nu mai am timp sa scriu sau sa raspund la ceva!
La serviciu munca, acasa schimbul 2...sunt ametita si nu stiu cand trece timpul...ma trezesc la 6,45, la 7,15 plec la serviciu, la 14 plec de la serviciu, fac cumparaturile, ajung acasa, pleaca bona la 15 si pe urma sa te tii nineaca! Intru la stapan...

ElenaGiulia,imi pare rau pentru sotul tau si bineinteles pentru tine. Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt convinsa ca va fi bine!Sanatate multa si putere! pentru toti!

M-a zapacit Luca de doua nopti. se trezeste la 3 si are chef de goange! se intoarce pe burta si blogodoreste in toate chipurile. Cred ca are ochi de matza ca vede bine in intuneric. are o pernuta cu buline si daca nu o cearta de m-a zapacit. Azi noapte i-am luat-o si am aruncat-o din pat. Si era asa nedumerit ca m-a umflat rasul!
Face kk de cateva ori pe zi si este moale, e balos cat cuprinde, are gingiutele mai umflate si pe la jumatatea lor sunt doua liniute albe...
cria_bv, si Luca tot de 4 ori mananca! Cam o data la sase ore 200 ml lapte, din care o masa e noaptea! si intre mesele de zi ii dau suc de fructe! Cateva lingurite, cat sa nu il satur. Sunt curioasa ce imi va zice doctorul sa-i dau de saptamana viitoare...

Va pup si nu va suparati pe mine ca intru asa rar. va citesc cu drag dar timpul asta imi e mare dusman!


Luca, dragostea mea

Luca luna IV
Luca luna V
Luca luna VI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Sunt uituca!
sarbatoritii zilei, fetite si baieti!
Multi ani traiasca pentru Arthur de ElenaGiulia,Maria Teodora de tzuna,Maria alexandra de Selene,Vlad de cria_bv,! Sa fiti sanatosi si sa umpleti sufletele parintilor de fericire si bucurie!

LA multi ani, Kisstherain999!O viata frumoasa si plina de bucurii langa cei dragi!

Luca, dragostea mea

Luca luna IV
Luca luna V
Luca luna VI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

neata,
ElenaGiulia-sa-ti traiasca puiutzul!!!! Am vazut poza cu blodul tau simpatic si e adorabil!!! Ma rog in continuare pentru sotzul tau si sper sa scape cat mai repede de dureri!!!!Iti doresc multa putere si....DA suntem si ramanem alaturi de tine! De aceea suntem aici...sa ne bucuram impreuna si sa ne sustinem atunci cand necazurile ne coplesesc.Eu iti trimit un munte de si astept vesti de la tine(atunci cand vei mai putea)

Roxanici-am zis sa incerc si eu metoda"guritza de apa" Iti spun astazi daca a mers!!! Oricum trebuie sa recunosc ca supa asta care i-o dau nici eu nu as manca-o.Dar daca trebe...trebe!!!Nu are nici un Dumnezeu fara pic de sare.


In rest...nu am noutati.Ana se pare ca s-a linistit.Apropos..sa va scriu si eu programul ei de zi cu zi:

La ora 5-6 sugem un pic de tzitzi si ne culcam la loc pana la 8-9.Mancam biberonul de cereale dupa care ne jucam vre-o ora si jumatate in patutz.Deodata...incepe maraiala.E semn de somnic.O culc(o plimb in brate prin camera pe muzica de la "cutiutele muzicale"si dupa 30-45 min se trezeste.Iesim afara o ora ,o ora si jumatate.Mancam apoi piureul de fructe(mar+un sfert de banana+nectarina+2linguri de cereale) si trecem pe canapea unde incepem maimutareala si prezentarea jucariilor din dotare.Cand Mos Ene ne da tarcoale iar, repetam procedeul"cutiutelor muzicale".Eeeeee......deja suntem mai obosite si putem prinde si 2ore de somn.Urmeaza supa,teroarea supa pe care o inghitim cu chiu cu vai si trecem in "automobil" cu scopul de a teroriza pisica.la ora 18 introducem marul cu biscuitele si ne pregatim de iesit cu tati afara.La ora 20.30 incepe actiunea" baia de seara" care se incheie cu un alt biberon de cereale.Adormim pe frumoasele melodii care pe mine deja ma scot din mintzi.Le stiu pe dinafara.Uite asa decurge o zi din viata noastra.

Pentru cele care ati avut rabdare sa cititi amalgamul acesta de evenimente am si eu o intrebare care ma macina si la care nu am gasit raspuns nici pe net.Este f clar ca lapte suge f putin dimineata iar cel din cereale nu stiu daca ii este suficient.Credeti ca este cazul sa-i dau si lapte praf? Cand?
Gata!! Iar m-am intins! Va pup si va doresc o zi buna

loradin
poze cu albinuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

si eu sunt uituca,

LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI,MULTA ,MULTA SANATATE SI UN PUPIC DULCE DE LA ANA!!!!

loradin
poze cu albinuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Tot eu,
iunita-cautam pe net vesti despre dr meu cu care am nascut-o pe Ana si....ce sa vezi? Gasesc mesaj de multumire din partea ta!!! AM NASCUT CU ACELASI MEDIC!!!!! OARE NU NE-AM INTALNIT SI IN CABINET? Ar fi culmea nu? Sa ne traiasca dl dr Poenaru!!!!!

loradin
poze cu albinuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi: Arthur, Maria Alexandra, Maria Teodora, Alexia Maria si Vlad. Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi. de la Ane si Raul.

Kisstherain999. Multa sanatate, fericire si tot ce-ti doresti alaturi de cei dragi. Asteptam vesti de la tine.

Va las ca plec la Brasov. Ne auzim luni.



Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

La multi ani! Kisstherain si La multi Ani tuturor bondareilor si albinutelor!


Intrebare extrem de importanta: cind se vede o lini ca si cum ar fi o spratur in gingie inseaman ca a iesit dintele??? Alb nu se vede
Nu ma lasa sa ma uit in gura mnaelui si aseara l-a lasat pe ta-su'. Si asa se vede.


Tudor a racit cam rau. A facut febra seara si are muci .. tone!
I-am dat nurofen si parcetamol si dupa ce ii curat nasul cu apa de mare ii pun Vibrocil Mi-a mai dat doctora niste capsule care se numesc Karvol si se pun pe o batista seara in camera. Contin uleiuri voltile si ajuta la decongestionarea cailor nazale. Au facut minuni. Azi noapte a dormit Tudor f bine. Cu 2 treziri dar oricum.. noaptea de miercuri spre joi am facut-o aproape alba. Se trezea din ora in ora pt ca nu putea respira.

Fetele care ati fost la Babyexpo: cit de aglomerat este? Sa am curajul sa il iau pe Tudor cu mine? Vreau sa vin sa ii iau scaun de masa

Va pup pe toate si va doresc o zi linistita!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

raspuns,
Gabi-daca gingia este inflamata si alba iar taietura se vede in locul unde ar trebuie sa iasa dintzisorul raspunsul este DA...urmeaza sa iasa.Poate dura 2-3 zile.Cel putin la Ana asa a fost.Daca este si agitat,mereu cu manutza in gura deja sa fi pregatita pentru cadoul primului dintzisor.

loradin
poze cu albinuta mea

Mergi la inceput