Colectia de toamna-iarna 2005 (153)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

ALOOOOO fetele cu intalnirea live din Bucuresti, va rog un semn de viata ca sa rezerv masa....
Va rog din sufletul meu de mama de copil ca mi-am facut planuri mariiiii.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Joy, ia sa bag io o galerie: Tinem pumnii stransi-stransi! Dar am o nelamurire - faci cezariana? Nu am cum s acitesc in urma pe 2 saptamani...

Leea- horror. Atat constipatia lui T. - am facut si noi de 2 ori kk cu sange de-mi tremurau mie picioarele si Sarah urla de durere, cat si cu fetitza prietenei. Iti doresc multa putere,caci clar trebuie s afii alaturi de ea. Cat de nedreapta este viatza...

Tania- ce ma bucur ca Che s-a acomodat! Sunteti clar pe drumul cel bun. Cu urechea, poate a dormit pe ea...urmareste-l si si daca nu dispare, suna doctorul. O intrebare insa - cresa are trepte multe? pe mine asta ma strseaza enorm. Si cum a scapat Sarah cand eram si eu d efatza si educatoarele si s-a dus la etajul 1, asta sunt convinsa ca va face oricand va vrea. Si este adevarat ca stie sa le urce si coboare de peste jumate de an, dare suficient o singura data sa cada si sa-si rupa gatul...Nu stiu ce sa fac, zau! Cu cresa...tare nu as mai da-o. Nu am incredere ca o pot supraveghea..e tare habauka...




Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Noki eu cred ca o sa fie cu multi copiiin jur si ori n-o sa-i mai arda de exlorari ori ii trage pe toti dupa ea si at sugur o sa aiba educatoare cu ei.
Leea cu struguri, prune , pere nu merge?fi-miu dc face kk o data se drege imediat cu juma de para in fructe sau cu suc de pere dc bea domnul.saracuta mamica. inearca sa o sustii cat poti, trimite-i si de la noi numai bine.
Joy, tinem pumnii, facem galerie, operatie usoara, mobilizare rapida, bb sanatos.
eu tot rupta sunt, fi-miu a adormit in bormasina vecinilor. am stat toata dim. afara ca urla aia de tremura si podeaua.

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Miri, din pacate, Sarah nu e asa. Adica se joaca cu copiii, dar numai cat are ea chef. Cand se plictiseste - foarte repede, din pacate - incearca sa gaseasca cate ceva nou si interesant de facut. Si asta inseamna inevitabil explorat locuri noi, deci evadare.
Ducand-o intr-un loc unde exista o educatoare si o supraveghetoare - 2 persoane - la o grupa de 12 persoane inseamna asumarea unui mare risc.

Io recunosc ca si mie imi mai scapa cateodata, dar oricum sunt una singura si altfel am grija de ea. Idem bona. uite, de exemplu, in ultima seara in Turcia, noi mancam ca de obicei fractionat - intai io si statea Adi cu ea la locul d ejoca si pe urma el si stateam io. dar de data asta am fost eu pana la masa sa pap ceva desert si cand ma uit iar la locul d ejoaca - care era la 5 metri de noi, sarah adio. Bineinteles ca incep s-o caut disperata. Ea intrase in restaurant, isi trasese un scaun la departamentul de dulciuri si vroia sa se urce pe el sa-si ia ceva - culmea, desi nu-i plac dulciurile, unele de-acolo i-au faut cu ochiul. Io anu am vazt-o si am trecut pe langa ea chiar, dar m-a zarit un chelner din zecii care erau pe acolo si s-a prins ca o caut si mi-a aratat-o senin cum vroia sa fure prajituri!!!


Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

NOKI draga, m-ai innebunit cu pozele tale. ma declar pe deplin satisfacuta de concediul petrecut in acest an prin intermediul tau.
de fapt, prin al tuturor...celor care ati plecat la relaxare.

da, fac cezariana. cu toate ca am citit ca in 70% din cazuri se poate naste natural dupa o cezariana, nu ma bag.
ca sa numai zic ca daca nasteam ca Anda sau Tania nu cred ca mai faceam alt copil sau oricum ceream cezariana!!!!


GANDACEL multam de sustinere. sper sa pot fi si eu la fel de activa ca tine si dupa ce nasc.

LEEA nici nu stii ce rau imi pare de saracutul T.
stiu cum este cand face asa kk, stiu si cum este cand plangi si tu ca mama langa el. nu vreau sa-mi aduc aminte.
sfat...ce sa-ti zic?
stii ca la noi a mers cu fructele ffff bine. adica au mai fost cateva exceptii la inceput dar acum slava Domnului ca-i ok.
sa vedem la iarna cum va fi.

cauta, incearca sa vb si cu un alt dr. poate pana la urma "descopera" alta cauza.

despre prietena ta...sincer ce poti face este sa te rogi. nu ai de ce-ti cere scuze fata de noi.
eu de cate ori vad/aud de cazuri din astea ma supar rau pe Doamne-Doamne. pt ca dincolo de suferinta parintilor este cea a copiilor. si ti se sfasie inima cand ii vezi asa.

Joy 39+ & piticot( DPN 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)


AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Oaaaaaaaaa, fetelor, plina de spume am venit de la doctorita!!

Am sunat-o pe la 12, mi-a zis sa merg la cabinet la 2 fara un sfert sa fiu acolo, ca sa ma poata lua, asa ca dupa ce a venit Stefan de la cresa (numai cu vesti bune, s-a jucat, a papat, a fost f cuminte) in loc sa-l culc, l-am tinut sa mergem la cabinet sa-l vada. Am fost acolo la ora preconizata, mai asteptau la dr. 2 barbati si un tanar. Dupa 10 minute de asteptare (Stefan avea 38 febra, i-o luasem cand am plecat de acasa) i-am dat beep doctoritei sa stie ca am venit. In fine, dupa alt sfert de ora iese cine era inauntru, noi dam sa intram, aratandu-i ca am venit cu copilul mic si ea zice "asteptati" si-i cheama inauntru pe cei doi barbati! AM crezut ca fac atac de cord: adik ma tine pe coridor, cu copil cu febra si pe mine in sapt 39!!
Buuun, mai trece o jumatate de ora si ies barbatii de la consultatie si ea se uita la noi si ii spune tanarului sa intre el. Noroc ca baiatul avea muuuuult mai mult bun-simt decat ea si a spus ca vrea sa ne lase pe noi inainte. Parca ea nu auzise de o jumatate de ora ca Stefan plangea pe coridor si zbiera "acasa" si nu mai avea strop de rabdare! Pe bune, acum, chiar poti fii atat de nesimtit????

La control verdictul a fost clar: infectie a sinusurilor cu transmisie la urechi, nu are puroi in gat, are la sinusuri, luat din colectivitate. Asa ca saptamana asta, adio cresa - tocmai ce incepusem sa ne acomodam . Ne-a dat tratament cu antibiotic si picaturi preparate la farmacie + Nurofen, asta e...sper sa nu nasc in zilele astea de tratament, ca as vrea sa am eu grija de el.

asta-i aventura!

Tania 38+ &
bebe Anna
& "Che" Stefan (17.12.2005) www.babysfirstsite.com/stefanmarcu" target="_blank">Nazdravan (site nou!!!)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

asa...sa revenim

TANIA io sper sa nu nasti pana maine....ca parca asteptai sa dau eu tonul distractiilor.

eu una nu stiu ce sa mai zic de "angajare" ca daca pana sambata era sigura sigura ca este jos de tot piticotul (pur si simplu simteam miscari de trupe in "spatele" osului pubian) acum se simte mult mai sus.


ooooooo acum citesc mesajul tau. pai aia-i proasta, sau ce???? nu stie ca gravidele au prioritate???? daca o prinde de la CASA ca te tine pe tine la usa, dracii o gasesc. sa numai zic ca erai si cu Stefan cu febra si plangand saracutu'.


hai ca eu nu-ti dau voie sa nasti saptamana asta. ai interdicitie!!! si nici cuscra nu cred ca te lasa. asa ca nu te enerva, stai linistita si sa ai grija si de tine si de Che. si de bb mic.

Joy 39+ & piticot( DPN 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)


AMR 1 ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Tania eu de fiec data o intrebam pe dra de ce nu pune afis pe usa ca au prioritate gravidele. prin lege.dc ma baga in fata bineinteles ca se gasea cineva sa comenteze.dc nu te-a bagat asa isi dadea seama ca a gresit.
EDIT:Noki vezi ce bine ca ai facut copil de tinerica? dc erai ca mine cum mai te tineai dupa Sarah?Noi iesim aproape mereu cu Hoia=Horia care are 2 ani si jumate si fi-miu se tine numai dupa el, dc se departeaza il strigam pe Horia si el e ascultator si se intoarce si fi-miu cu el.o sa va zic odata mai pe larg de Horia.stie deja literele de tipar mari de la alfabet, cifrele pana la 20, marcile de masini dupa sigla,....si multe altele.

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Aoleu, Tania, cata nesimtire! Schimba doctorul, musai!

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of, Tania, mi-a picat fata cand am citit mesajul tau !!! Doamne, ce nesimtita! Asta intrece orice limita!
Sanatate multa lui Stefan !

Joy, !Nastere usoara si bb sanatos, voios si papacios!



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput