Singuratatea in doi. Un capitol incheiat.

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

multa sanatate micutului!!!
cei care ati avut infatisari, cum a mers?


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

dana,,,,,ma faci sa rad ca de obicei....imi place la nebunie stilul tau...
gabi.,..buna...am uitat sa te salut si pe tine aseara,de fapt am omis mai multe persoane dar nu intentionat,dar nu tin minte numele si id-urile voastre sau incurc povestile cu personajele.
espiritu...fata ta sta acum cu tine?scuza-ma dar eu am tot citit pe fuga ce ati scris voi saptamanile trecute si nu mai stiu.cati anisori are?
ce are baiatul lui elle_seb? multa sanatate si din partea mea.
sunt pe aici (mai ales noaptea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

quote:
Originally posted by tonsis

dana,,,,,ma faci sa rad ca de obicei....imi place la nebunie stilul tau...
gabi.,..buna...am uitat sa te salut si pe tine aseara,de fapt am omis mai multe persoane dar nu intentionat,dar nu tin minte numele si id-urile voastre sau incurc povestile cu personajele.
espiritu...fata ta sta acum cu tine?scuza-ma dar eu am tot citit pe fuga ce ati scris voi saptamanile trecute si nu mai stiu.cati anisori are?
ce are baiatul lui elle_seb? multa sanatate si din partea mea.
sunt pe aici (mai ales noaptea


nu fata nu sta cu mine.nu am vrut sa ii stric si mai tare echilibrul.incerc sa fac tot sa ii stric cat mai putin stilul ei de viata.chiar daca voi castiga custodia nu ma voi tine de programul impus de judecator.fata va trebui sa stea deopotriva cu mine si cu mama ei.ar fi inuman sa fie rupta de unul dintre noi.asta e parerea mea.stiu ca exa face tot posibilul sa o rupa de mine dar asta e gandirea ei bolnava.abia astept sa vad ce minciuni se vor debita pe 14 noiembrie.deja pledoaria minciunii a fost inceputa.astept urmarea.si de asemenea caut sa fac tot posibilul ca judecatoarea sa vada adevarul asa cum este el.fetita mea are acum 5 ani si 5 luni.

baietelul lui Elle_seb are o laringita destul de rea din cate am inteles.tocmai a scapat si Samantha de una,ce-i drept mult mai usoara.sper sa se faca bine cat mai repede micutul.

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335caaaf2519b61b5749c" target="_blank">sau aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Buna tuturor!
Eu am cam lipsit pentru ca Sebi a avut laringita, acum e bine, inca mai tuseste un pic si nu a mers la gradinita toata saptamana trecuta.
Sper de maine sau de poimaine sa-l pot duce, ii este dor de copii.
Multumesc pentru gandurile voastre!
Eu am avut infatisare luni, a decurs ok, ex-ul a acceptat propunerea mea pentru programul de vizita la copil. Inainte de a intra in sala m-a intrebat daca chiar nu mai avem nimic de salvat, i-am zis ca nu, dupa care mi-a spus ca "bine, atunci hai sa terminam odata, ca m-am saturat de lalaiala asta."
Judecatoarea l-a intrebat daca este de acord cu propunerea mea pentru vizita, el a zis ca da, se astepta sa ramana lucrurile asa in ce priveste pensia alimentara (adica o patrime din minimul pe economie, dat fiind faptul ca nu realizeaza venituri) insa, cand judecatoarea ne-a intrebat daca mai avem si alte cereri, i-am spus ca da, solicitam instantei adresa catre ITM pentru a verifica daca realizeaza venituri si din alte surse (contracte de colaborari, de drepturi de autor, etc).
Judecatoarea a facut ochii mari la el, a consemnat, iar finala se joaca pe 5 noiembrie. Si cam asta a fost cu procesul.
Ieri m-a sunat sa-mi zica ca ar vrea sa vina sa-l vada pe Sebi, i-am zis ok, sa vina, l-am intrebat cand, a zis ca nu stie sigur, poate maine, poate poimaine, poate vineri. Bineinteles ca asa nu merge, i-am zis sa-mi zica clar ziua si ora la care vine, ca nu sunt la cheremul lui, el a facut muschi la mine si mi-a zis ca are dreptul sa vina oricand sa vada copilul si fara sa-mi ceara mie voie si i-am zis ca daca vine neanuntat, nu-i deschid usa si basta. Iar el cica vine cu politia. Sa vina. II astept cu cafele si gogoshi.
Cam asta... deocamdata... In rest, ma deprima vremea asta si-mi vine sa dorm in continuu....
Voi ce ati mai facut, fetelor?
Cu cafeaua aia cum ramane, ca-n tren?
Haideti sa deschidem un nou capitol.
Asptept propuneri de titlu, ca nu-mi place cum suna Singuratatea in doi...

Va pup pe toti!!

Elle_seb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

elle.seb...chiar ma gandeam la tine dupa ce espiritu a fost dragut si ne-a dat relatii despre voi..
eu va astept pe toate la cafea cand si cum vreti,mi-ar face mare placere.eu sunt in fiecare dimineata acasa ,putem aranja in orice zi,daca nu in cursul saptamanii atunci sambata,duminica..tu in ce zona stai?
eu nu l-am primit in casa pe fostul de cand ne-am despartit decat o singura data,cand au avut fetele varicela.l-am invatat sa stea in fata blocului,ce rost are sa vina sa ne tragem de sireturi si sa stam la cafea ?vine,ia fetele la plimbare sau la el acasa si gata.mi se pare ok asa.
acum e si frig afara si e mai bine de povestit in casa.hai,anuntati-va cine mai vreti sa veniti,va astept.hai sa stabilim ceva
elle_seb...tot tu sa deschizi capitol ca te pricepi.acum nu imi vine nici un titlu in minte,,,poate sunt alte persoane mai inspirate.
elyda?gabi?espiritu?
o zi buna va doresc
dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

ca tot ai adus vorba de varicela,samantha are varicela.am scapat de laringita cu bine si am dat in varicela.shit!

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335caaaf2519b61b5749c" target="_blank">sau aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sanatate tuturor puilor si voua la fel !
Stem bine, io am zile bune, zile aiurea, insa serile petrecute cu Giulia sunt mereu bune :-)


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by Elle_seb
.... insa, cand judecatoarea ne-a intrebat daca mai avem si alte cereri, i-am spus ca da, solicitam instantei adresa catre ITM pentru a verifica daca realizeaza venituri si din alte surse (contracte de colaborari, de drepturi de autor, etc).
Elle_seb




nu cred ca la ITM ar trebui facuta cererea. Din cate stiu, acolo se inregistreaza doar contractele de munca, celelalte venituri nu au treaba cu ITM-ul. Cred ca adresa ar fi trebuit facuta la administratia financiara. De exemplu, ITM-ul nu are nici o treaba cu veniturile din dividende (daca ar fi).




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by rilbuc1

quote:
Originally posted by Elle_seb
.... insa, cand judecatoarea ne-a intrebat daca mai avem si alte cereri, i-am spus ca da, solicitam instantei adresa catre ITM pentru a verifica daca realizeaza venituri si din alte surse (contracte de colaborari, de drepturi de autor, etc).
Elle_seb




nu cred ca la ITM ar trebui facuta cererea. Din cate stiu, acolo se inregistreaza doar contractele de munca, celelalte venituri nu au treaba cu ITM-ul. Cred ca adresa ar fi trebuit facuta la administratia financiara. De exemplu, ITM-ul nu are nici o treaba cu veniturile din dividende (daca ar fi).





Am intrebat pe cineva de la finante si mi-a spus ca numai ITM-ul imi poate raspunde la o astfel de solicitare. Mersi oricum.

Elle_seb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by espiritu

ca tot ai adus vorba de varicela,samantha are varicela.am scapat de laringita cu bine si am dat in varicela.shit!

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335caaaf2519b61b5749c" target="_blank">sau aici!



muuulta sanatate si spor la numarat bubitze... sper sa scape usor si repede!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput