Singuratatea in doi. Un capitol incheiat.

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Aha, el nu mai vrea sa auda de mine, dar nici de Giulia nu prea ... mi-a urat sanatate sa o pot creste si educa
Aseara am fost in vizita la matusa lui, o femeie de exceptie, si pur si simplu a spus ca sotul meu s-a tampit


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Chiar sunt curioasa - toate fetele care au divortat - exista vreuna la care exul sa spuna ca e singurul vinovat de divort si ca de fapt ea nu a avut nici o vina?

Ce zice Gabi e exact ce aud si eu la toti. Saracii de ei, ce scorpii de neveste aveau, bla bla.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Daria, citind aici, am inteles despre ce vorbeai tu ! Si daca revelatia de care aminteai este aceea ca nu merita o secunda sa iti para rau si ca sa mergi pe drumul pe care l-ai ales, atunci e minunat ! Urasc din tot sufletul momentul cind adultii aflati in conflict amesteca si copilul ba mai mult, spun vezi doamne, nu ai sa te descurci fara mine si o sa muriti de foame !
Urit, tare urit din partea lui (daca mai era nevoie sa iti demonstreze asa ceva, dupa ce a spus ca nu stie daca mai vrea sa isi viziteze copilul dupa divort) !!
Uite multe multe de la mine si stiu ca o sa fii puternica pentru fetita ta minunata ! Nu te mai amari degeaba, el nu va merita !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

quote:
Originally posted by Adina Iulia

Chiar sunt curioasa - toate fetele care au divortat - exista vreuna la care exul sa spuna ca e singurul vinovat de divort si ca de fapt ea nu a avut nici o vina?

Ce zice Gabi e exact ce aud si eu la toti. Saracii de ei, ce scorpii de neveste aveau, bla bla.

Adina + Olivia Q1.04



Da, am meu spune asta (chiar daca nu e adevarat...). Si recunosc ca in timpul divortului si dupa s-a purtat exemplar. Avem o relatie foarte buna acum.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Da clar, eu sunt scorpia scorpiilor


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Da clar, eu sunt scorpia scorpiilor


Daria & GIULIA(2004 08 16)




Hehe, nu mai mare ca NOI

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

maaaama ce activitate avetiii!!! tonsis pai ce faci cu munca ?ai lasat-o pe tanjala mama cu calculatoru'asta!si eu!?!!? pai cum,voi astia din bucuresti va cofeinizati ,noi astia din "provincie"(ha,ha)...ce facem?[Adina iulia,sosetele aruncate prin casa sunt clar motiv de divort.mersi ca daca nu gaseam motivul ma facea espiritu K O.mamagiuliei tu de fapt cu cine vrei sa lupti ca domnul a iesit din joc!?lasa-l sa zburde ca nu vrea sa stea locului.si...ma rog atunci cand giulia va fi mare crezi tu ca ea nu o sa stie cine a parasit pe cine? o sa stie si o sa se comporte ca atare,tu trebuie doar sa te linistesti si sa incerci treptat sa revi la o viata normala si sa te comporti asa cum est:o femeie libera si fara nicio problema ca asta este important pentru tine si giulia.elle_seb tu ce mai faci? te-ai mai linistit ?espiritu ai incurcat-o ca esti intre dane...pazea !deci am descoperit motivul divortului,acum te linistesti si-ti continui viata, te bucuri de ce e in jurul tau si...gata!gata...astazi am dat numai sfaturi bune!?!?

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by tonsis

dariaaaaa....
cum fara partea materiala sigura???daca isi iubeste copilul si ii vrea binele,va face aceleasi lucruri ca si pana acum,chiar daca e sau nu cu tine...
asta suna...daca nu divortezi...va fi bine pt copil...daca divortezi...nu va mai fi....eu ma car....si va las balta...
eu cred ca el pur si simplu vrea sa se scoata ...sa nu fie vina lui...asa cum a zis si adina iulia ( ai dreptate adina...)
nu mai plange si incearca sa evaluezi situatia cu calm si liniste...tu vei face oricum ce e mai bine pt giulia...ca esti mama ei...si ea stie bine asta si cu cat creste va stii si mai bine...

te rog eu nu mai plange,incearca sa fii calma ,giulia are nevoie de tine mai ales in momentele astea .
hai,cine mai vine la cafea??



eu as veni, dar s-o organizam la o cafenea mai aproape de casa mea si a Dariei:)
apropos, si eu sunt o mare scorpie... intrebati-o numai pe soacra mea:) o gasiti la Zoo in cusca de maxima siguranta

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

E VORBA DESPRE SCORPII??? sunt mama lor ,cand vreu sunt rrrrrrea rrrrrau!! pe soacra-mea era s-o arunc acum vreo 10 ani de la etajul trei ca nu tacea! acu' cica ne iubiiiim rrrau de tot!NU STIU CE-AM AZI CA N-AM CHEF DE MUNCA ,DAR AM UN CHEF DE VORBAAA!

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

La o cafea cu fetele as veni si eu, dar am intrat in cercul: servici, copil, lectii, casa, cumparaturi, facturi si.... somn.
Poate in vacanta, in schimb ..va citesc. Sper ca nu va suparati.

Mergi la inceput