sunt tatic !!!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

draga alexi - un cald bine ai venit la !

Foarte frumoasa intrarea ta pe acest forum. Iti apreciem talentele literare si asteptam sa ne mai delectezi din cind un cind in felul acesta.

Tinerei mame - ii dorim recuperare grabnica, minunii tale mici sanatate si noroc in aceasta lume - iar tie iti dorim nopti linistite si mult succrs in proaspata meserie de tatic.



desprecopii.com

Pentru parinti... despre copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Draga alexi, felicitari!!! M-ai facut sa plang, foarte, foarte frumos ai scris! Va doresc un bebe sanatos si bucurati-va de fiecare clipa alaturi de el. Este inimaginabil cata fericire iti poate oferi un copil. Veti vedea!!!
Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zazzie78 spune:


Sa va traiasca, sa fie sanatos, sa fiti fericiti dimpreuna si sa aveti parte de tot ce e mai bun pe lume. Felicitari mamicii, taticului si lui bebe!!!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Bravo taticule, frumos scris! Sa va dea Domnul sanatate si fericire la toti trei!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Frumos!
Deci asa va petreceti voi timpul acela..De multe ori m-am intrebat ce-o fi in capul lor atunci?
Sotul meu nu s-a lasat fugarit.El a spionat printr-o crapatura din geam in sala de operatii si mi-a spus ca atunci cand a auzit primul "Oaa"parca i-a tras cineva cu un pumn in plex!Altfel nu mi-a putut descrie senzatia.Si-apoi a amutit ,nu am mai scos de la el nimic. La prima vizita dupa nastere,si-a studiat puisorul din cap si pana-n picioruse,in tacere vre-o douazeci de minute.Dupa care a declarat scurt:"seamana la urechi cu tine .atat."
Nu sant simpatici baietii nostri?

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reliana spune:

Am copiat aici subiectele de la dublura!

quote:
Originally posted by Claudya





quote:
Originally posted by Cristina

Ai un talent deosebit. Bravo taticule!. Bine ai venit la http://www.desprecopii.com/





Cristina&Sanziana



quote:
Originally posted by valentinag



Valentina



quote:
Originally posted by adameasca

minunat! felicitari si sa fiti sanatosi cu totii!



quote:
Originally posted by Margot

M-ai emotionat profund ...si am plans.Multa sanatate mamicii si la bebe, sa va bucurati de el.Cati la suta din barbati gandesc asa?
Magot



quote:
Originally posted by Aalina


Inainte de a naste am citit toate povestile nasterilor de pe forum. Si este prima data cand plang.
Taticule sa iti traiasca baiatelul. Sa te bucuri impreuna cu mama de zambetele lui.
Si daca tot ai surprins atat de bine trairile momentului sa ti le amintesti si acum in noptile in care puiul plange si sa ii fii alaturi mamei.
Pentru mamica



quote:
Originally posted by tinatache

Felicitari!! sa va traiasca bebelul si sa auzim numai de bine!

Cristina, mamica cu burtica



quote:
Originally posted by aramona

Incerc sa-mi stavilesc lacrimile ce se incapataneaza sa-mi impaienjeneasca ochii...:-)
Da, Alexi, "barbat esti tu", un barbat cum multe femei si-ar dori sa aiba! Oare sensibilitatea sa fie doar apanajul femeilor? Un barbat ce poate patrunde putin si in universul intim, launtric, al mentalitatii unei femei, nu poate fi decat un SUPER-BARBAT!

Felicitari, Alexi, sotia si baietelul tau pot fi mandri de tine si tu la randul tau mandru de sotia si de baietelul tau, pentru care ti-ai asumat in viata cea mai mare responsabilitate!

Sa fie intr-un ceas bun, sa fiti toti sanatosi si fericiti!

Ra



quote:
Originally posted by Andra28

Sa va traiasca minunea!!!
Mama, ce talent de povestitor ai!!!!!!!!!!!!!

Andra



quote:
Originally posted by roisin

Eu ti-as scade un punct la examenul de gineco: contractiile se numesc Braxton-Hicks! Te iert, insa, pentru ca m-ai impresionat si mi-ai adus un zambet larg la inceputul zilei.
Superba poveste, sa-ti traiasca baietelul, sa-ti traiasca si sotia, sa fiti cu totii sanatosi si fericiti impreuna, si sa vii sa ne mai povestesti ce nazbatii ati mai facut...
Felicitari, taticule!



quote:
Originally posted by Mih

Felicitari!!!
Sa va traiasca baietelul si sa va bucurati de el!
Felicitari!

O mamica in devenire.

Mih



quote:
Originally posted by Fleur

Felicitari! Sa fiti sanatosi si fericiti toti!
Foarte emotionant modul in care ai descris cea mai minunata zi din viata voastra.
Fleur




quote:
Originally posted by Flower

Shi pe mine m-ai facut sa ! Am trait cuvant cu cuvant povestirea ta !
Ai o sotzie minunata , eshti un sotz minunat ( cel putzin acum , ca tzi-ai recunoscut propriile gresheli shi calitatzile sotziei ! ).
Sa-tzi traiasca familia marita , iar baietzelul sa fie sanatos shi sa va aduca numai bucurii !



quote:
Originally posted by lilach

Sa va traiasca bebelusul si sa fiti fericiti alaturi de el.

M-a impresionat felul in care ai scris

"Un sfirsit e un inceput..."

ella& laura,andrei,andra



quote:
Originally posted by Reliana

Sa va traiasca bebe, si sa fiti fericiti!
Sa nu uiti niciodata ceea ce ai scris acum, pentru ca aceste gānduri nu toti barbatii le īmpartasesc.


quote:
Originally posted by mihuletu

felicitari, sa va traiasca bebeul si sa-ti aduca vesnic motive de bucurie si "impaunare".
pe cand un thread cu "sfaturi pentru viitorii tati"? multe ai mai avea sa le spui.

pupici de la fete

sara daniela si mami
www.sara.haihui.ro



quote:
Originally posted by Eleni

Foarte frumos! Felicitari pentru stil si pentru bebe!

Elena & Maria Bucuria



Le-am unit sa nu mai fie unul īntr-o parte si celalalt īn alta parte!



Tot ce-ti doresti se poate realiza, atunci cānd vrei cu adevarat!
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogux spune:

Frumoasa poveste!
Felicitari!
Sa fiti fericiti alaturi de baietelul vostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

alexi, e pentru prima data cind am intrat in mintea unui tatic ce asteapta sa se nasca puiul lui. Nu pot decit sa iti multumesc, ma uitla sotul meu cu alti ochi. Sa iti traiasca baiatelul. Sa aveti o viata mereu asa de plina de dragoste.

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Foarte frumos povestesti, felicitari!!!
Intr-adevar, este pacat ca nu ai putut fi alaturi de sotia ta la nastere... Asta nu pot intelege, de ce nu ti-au dat voie.
Sa va traiasca baietelul (care seamana cu taticu), sa fie sanatos si sa aibe o viata frumoasa!
Iar mamicii... multe, multe felicitari!!!
Sa fiti fericiti asa mereu!!!

@+...
Otilia & La Adelita

Mergi la inceput