Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (223)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Of, ca am evacuat-o la plimbare si la hinte ca nu mai puteam
ALI intrebai de pishu.Diana a mai facut si pishu la olitza,deci nu e mai greu sa faca pishu decat caca.Chestia e alta.Pe cum cresc,se tin tot mai bine,deci fac mai rar dar mai mult odata.Probabil tot asa s-a nimerit ca nu-i venea Iarinei atunci sa faca,poate tocmai facuse inainte sa o pui pe olitza.Si eu am observat ca mai demult cand o puneam pe olitza tot facea pishu,chiar daca numai cativa stropi,dar de la o vreme cam pauza.In schimb pampersul e tot mai cu varf.
INGRID lasa nu te necaji ca poate ma enervez si aterizez la tine intr-o sambata cu Diana si cu aparat cu tot sa ne facem de cap.Dar chiar, nu ar fi mai dragutz sa aterizezi tu p-aci? Ca tot ai masina?
BIANCA are dreptate COSMI,sunt delicioase pastele cu ton,numai sa le stii face Cu ulei de masline,ceapa,ton din conserva (de preferat italian nu d-ala asiatic) si un pic de pasta de rosii cui ii place.Mie imi place mai mult fara ea.
Si mersi de poezie,o sa iau ibricul si un pitic,plus un sapun mai mic si apa si o sa incep operatiunea .In baie , sa nu udam pe jos in camera Pe pariu ca nu te-ai gandit ca voi folosi si recuzita
DENISA ti-am zis sa nu te mai necajesti atat ca nu te poti ocupa de EMMA super,ea e isteazta si prinde multe din zbor! Bafta cu tipa aia!
Eu ma apuc de contabilitate

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am aparut si eu..am fost de dimineata in piatza de haine si de detoate...dar inca nu au aparut hainele grose de iarna (ma intereseaza in special costum de fas, gros, cu pantalon pe umar si geaca).Cica saptamana viitoare aduce si e 38 lei. Acuma sa vad si cat ede gros. Era o geaca faina la 20 lei groasa din fas si imblanita dar nu am luat-o..geci de iarna mai are.Mi-am luat o plasa de prostii cu bani putini. I-am gasit cizme de zapada la Dani cu material imermeabil cu 5 lei, nr 23 putini purtati si logic ca i-am luat. Deja sunt in masina de spalat la dezinsfectat.Eu nu obisnuiesc sa spal duminica dar azi asta e
Moni lasa ibricele ca importanta e poezia nu sapunul si ibricul. Succes la invatat, e ushoara sie pt mintea lor.. Spor la lucru
Cosmi..deci aveti distractie azi acolo...fain ca s-au organizat. Vai ca maine incepe scoala IARRR.Spaghete cu ton..poate incerc si eu o data..sa vedem...Lui Dani nu ii plac spaghetele, cred ca il enerveaza spagheta in special nu sosul, mananca 2-3 guri si scuipa afara. Taiteii ii plac, deci nu ii plac pastele lungi. Tu le tai la Stefan? Adica le faci mai mici? Eu le las intregi si incerc sa le tai cu furculitza.
La ora 14 mergem la socrii la masa..pulpe de pui la cuptor cu cartofi tot acolo facuti cu bulion.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

M-am tot gandit aseara la o chestie si poate asta e.
Dani are o masina pe care se urca si da din picioare sa se deplaseze. Uneori mai agata covorul ca nu ridica destul de sus masina si cum e dinasta rotund una doua se indoaie. Si ii spui: Dani, uite ce ai facut cu covorul...fa-l inapoi" si se uita la mine se da jos de pe masina si indoaie covorul inapoi sa stea drept.
Si m-am tot gandit la chestiile astea despre ce am discutat zilele trecute...eu fiind la al doilea copil nu mai sunt atat e entuziasmata de tot ce ceea ce face, mai ales ca am mai trecut odata prin asta.
Adica numi se pare ca face un lucru senzational...
Poate ma intelegiti ce vreau sa spun...Alte exemple nu imi vin acum in minte. Sandra a fost primul copil, eu mai tanara, cu mai multa rabdare...cu un copil, nu cu 2, cu servici, facultate..etc
Deci logic stie cee ala un covor, dar nu m-am gandit niciodata sa repet cu el cuvinte ce le vede prin casa. El stie lucrurile reale, pe care le foloseste zilnic nu din carti.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello duminica,

Bianca sa incerci spaghetele cu ton ca sant bune L-am probat si eu pe Angelo cu salopeta de iarna si vad ca-i vine Cizme, manusi+fular si am scapat iarna asta .Pofta buna la socrii, pulpe de pui la cuptor si cartofi piure am pregatit acum iar cand dorm cu Angelo o sa faca Giorgos snitzele ca m.a innebunit de 2 zile cu pofta lui
Bee eu nu stiu cum e durerea de stomac cand esti gravida. Sigur te doare stomacul? Cand ai DPN ?
Moni esti CULMEA cu recuzita!!!

Mi.am amintit, pt. Bianca: ai dreptate cu Bee ca ne povesteste multe insa cred ca nu ai prins-o pe Ana de France..revin ca se baga Angelo pe tastatura

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

iar gandim la fel bianca, am scris mai demult ca si Angelo face multe dar nu mi se pare ceva iesit din comun pt. varsta asta....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

mai e ceva dar nu scriu ca iar se nasc discutii....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Maraki..pofta buna si voua...sunt bune snitelele..mai ales cele de pui...parca mi-ai facut si mie pofta
Am prins-o pe Ana de France si stiu cum erau mesajle ei

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Maraki, sigur si Cosmi gandeste la fel si altele care sunt la al doilea copil . Scrie mai...ce are? Lasa discutiile...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu imi mananc nervii cu Diana.Si ai vostri se isterizeaza daca nu-i lasati sa manance singuri? Vrea sa manance singura supa si doar cu lingura mare.Daca n-o las zbiara si nu mai vrea sa manance deloc.Arata ca un purcel dupa aia,ca bineintzeles ca da pe si haine,cu tot cu baveta
BIANCA ai ajuns la vorba mea.V-am zis ca din cartea aia Diana stie mai mult de jumate din imagini ce-s,si majoritatea din spiridusi - deci si Dani - cel putin 100 din imaginile respective.
Doar ca tu si altele ,credeti ca daca ei nu vorbesc inca,nu stiu nimic.Eu sunt sigura ca stiu si fac o multime.Si daca nu i-ati subestima atat, ar sti muuult mai multe acum.
N-are rost s-o mai lungim,n-aveti chef sa va ocupati de ei in genul nostru,treaba voastra.Dar nu va mai legati de modul cum noi vrem sa ii educam pe ai nostri.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Denisa, daca tu o duci pe Emma la gradinita Montessori, poti sa stai linistita si sa nu-i arati nimik acasa, aia se ocupa excelent de copii. Apropo, fetelor, Montessori se bazeaza pe acelasi sistem de invatat de care am spus eu...asociatii, explicatii etc, deci e profesional, nu doar asa de fantezie. Si cum zicea si Moni, e tare isteatza Emma, oricum stie multe, am vazut si eu filmulete cu ea.
Moni, ca sa vezi: Somnoroase pasarele (aici Diana isi duce mainile la ochi)/Pe la cuiburi se aduna (Diana face miscari de zbor cu mainile)/Se ascund in ramurele (iar isi duce mainile la ochi)/Noapte buna! (isi culca ccc capul pe maini).
Nah, m-am distrat si eu putin cu ea...
Maraki, zi linistita ce vrei sa spui, ca eu una nu ma supar deloc. Probabil ca e asa cum spune Bianca, nu ti se mai pare mare lucru dupa al doilea sau al treilea copil. Dar Angelo sigur pricepe multe.
Bianca, sa stii ca nu mi-am parolat eu contul. Iar altcineva in afara de mine nu stie parola. Asa ca...mister.
Diana a facut febra, i-am dat Panadol si i-a scazut. Maine merg la pediatra cu ea, sa vad de la ce.
Ma duc sa ma joc cu ea afara.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput