Stelutze de ianuarie-februarie 2007 (52)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Ai dreptate, iti creste sufletul cand ii vezi fericiti. Mie mi-a placut de tine cum te purtai cu Stefi si azi am incercat sa te copiez. Imi cam lipseste rabdarea.
La suzeta Eva a renuntat de cateva saptamani. Nu prea sunt incantata pt ca incepe sa-si suga degetelul
Zici c-avem si acelasi tip de babetica? I-am luat-o sa fie in ton de sarbatori
Pai tu o pui des pe olita. F. bine, dupa parerea mea. Recunosc ca mie mi-e cam lene. O pun mai mult pt kk. Uneori si dupa ce se trezeste pt pipi. La-nceput am avut succes, dar acum, daca nu-i vine se ridica, iar daca e sotul de fata, o arunca. Odata a varsat pp pt ca sotul nu observase ca are ceva in ea si a lasat-o s-o arunce.
Si Eva azi a facut in pampers dupa ce am umblat toata seara cu olita dupa ea. Daca suntem cu ea in camera imi dau seama cand ii vine si o punem imediat.
Tu ai intarcat-o? Eu inca nu si sunt tare curioasa cand voi face la cat de mult ii place sa adoarma la san.
Asa cum au scris mamicile la-nceput, s-au mutat si acolo e mare activitate ca uneori nu apuc sa citesc. E trist dintr-un anumit punct de vedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns francisistef spune:

Mihaela, nu-ti face griji pt olita. Fetele noastre sunt prea micute ca sa le punem des. E bine ca nu insisti daca nu vrea. E foarte usor sa le infiripam sentimentul de ura pt statul pe olita. Intradevar trebuie sa avem muuuuulta rabdare. Chiar daca eu am de ma mir si eu de unde, mai am si momente cand simt nevoia sa tac si sa nu cooperez cu ea. La urma urmei nu suntem roboti. De intarcat Stefania s-a intarcat singura, pe la 8 luni. Inca de pe la 6 luni a inceput sa faca mutre ca nu-i convine ceva desi aveam lapte din belsug si, incet incet a rarit mesele. In cele din urma a refuzat sanul categoric si nu am mai putut sa o conving sa-l ia sub nici o forma. Pana la urma am realizat ca este extraordinar de bine pt mine si am inceput sa savurez libertatea. Si Stefaniei i-a mers foarte bine in continuare cu laptele praf, pana la 11 luni si ceva nu a racit de loc.

http://community.webshots.com/album/561548849xUMTMh?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Scrisesem si ieri un mesaj dar se pare ca am uitat sa-l trimit
Spuneam ca acum mi se pare mai usor si mai frumos sa ai copil decat in primele luni cand vreo 3-4 sapt ne-au vizitat colicii sau ce-or fi fost. Eva a bagat spaima-n noi ca stie sa planga
Si comunicarea cu Eva a fost mai placuta dupa 5-6 luni de cand a-nceput sa gangureasca. Cat e ziua de lunga nu-i tace gurita, ma amuza sa-i raspund.
Lapte praf Eva a baut o singura data vreo 90 ml. M-am bucurat atunci dar a doua zi n-a mai vrut, nici urmatoarea zi. Vroiam sa-i dau inainte de culcare ca ziceam ca e mai consistent si poate nu se mai trezeste. S-a trezit tot asa de des si-atunci dar n-a fost chip sa-i mai dau biberonul asa c-am renuntat. Zilele trecute am incercat cu ceai, adica noaptea sa-i dau ceai. A mers tot asa, doar prima zi. Apoi nu mai deschidea gurita.
De aceea spuneam ca sunt curioasa cum o voi intarca si cand. Limita mea este 2 ani. Pana in primavara as vrea s-o alaptez ca i-a mers tare bine, nu mi-a racit niciodata (multumesc lui Dumnezeu pt asta), a luat bine-n greutate si e f. comod pt mine.
Acum e pe olita. Am auzit-o si cand am asezat-o deja incepuse. Sta f. cuminte, e serioasa ca, de, se concentreaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RB spune:

Bine ai venit Francisistef! Sa-ti traiasca printesa Stefania, sa creasca mare si frumoasa si sa o asculte pe mami...... uneori . Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiut85j spune:

Francisistef,scuze ca nu ti-am mai raspuns,dar am luat motu fiica-mii si cu sf.Ion iar ,sau tinut lant,abia mi-am revenit din "mahmureala".
Am zis sa fie ceva in familie si cu motu si cu ziua ei, numai cu parintii nostrii si nasii,dar sa intins...hai si fratii..hai si niste veri si a iesit petrecere in toata regula.
Cam obositor a fost pentru ea ca e mica dar o data face un an ,nu?
As vrea sa pun poze ,filmulete dar nu am reusit niciodata cu toate ca fetele mi-au mai dat indicatii ,dar nu am reusit.
Vaaai,dar voi folositi si olita deja...sunteti tari,ce mai.Eu imi cam fac griji cu Irina mea,la un anisor nici prea bine in picioare nu sta,de mers cred ca va merge mai greu.Nu stiu ce sa zic ,o sa merg la un control cu ea urgent,ca sa ma linistesc.
De intarcat nu stiu cum ma voi descurca,ca suge parca mai mult ca niciodata in perioada asta si mie foarte mila sa nu-i mai dau.Cand ma vede striga cu un glascior asa de scump"Mama titi" ca moooor.
Va pup

Apropos,unde s-au mutat fetele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiut85j spune:

A "murit" oare subiectu asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiut85j spune:

La intrebarea "unde sau mutat fetele?"L-am primit ,multumesc mult,dar mi-e cam peste mana sa ma mut si eu ,eram obisnuita aici...,pacat...asta e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magda20 spune:

Buna fetelor,

La multi ani pe 2008!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magda20 spune:

[size=5]La multi ani stelutzelor de ianuarie februarie!
Avem un an sau aproape un an de cand suntem mamici[/size=5]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magda20 spune:

Imi pare tare rau ca nu mai scrie nimeni aici. Inca imi este greu sa ma despart de acet forum. Desi nu am scris decat foarte rar am citit tot ce s-a scris si am trait alaturi de voi toate emotiile.


Mergi la inceput