Stelutze de ianuarie-februarie 2007 (52)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

eee..daca-i de resuscitare, se poate sa nu ma bag si eu?

pe scurt despre noi:la 9 luni si un pic l-am intarcat pe matei..totul a mers firesc, treptat nu a mai vrut nici el sa suga..eu am zis sa fac o pauza dupa 9 luni de ceaiuri de lactatie si galactogil...nu am avut probleme cu sanii, nici matei nu pare sa sufere..imi pare rau ca nu am reusit cel putin un an sa-l alaptez..poate la urmatorul.

matei a stat azi pentru prima data vreo 10 secunde singur in picioare!!!! ..asa ma ia o jale cand ma gandesc ca din ianuaire ma intorc si eu la serviciu si am sa pierd atatea "evenimente" de genul asta!

pup mamicile!




meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Neata!
N-am mai scris de foarte multa vreme aici...
Meg felicitari pt statul in picioruse. Roni nu da semne ca ar vrea sa stea nesustinut... De cateva zile se antreneaza la cazutul in fundulet. Se ridica picioare si isi da drumul in fund si iar se ridica si iar isi da drumul .... Face asta si cate doua ore... Nu stiu de unde are atat energie... Cred ca vrea sa invete si sa se dea jos din pat sigurel... I-a iesit faza asta de 3ori... dupa ce l-am schimbat, s-a tot tras in patru labe, inapoi, pana a coborat... Eu nu prea il las in patul mare ca a luat deja doua trante...
Bine ca v-a iesit si cu intarcatul... Si noua ne-a iesit insa mult prea devreme - la 6luni jumate; el nu a mai vrut sa suga...

Irina, nu mai stim nimic de Mariana, cred ca tot de pe vremea aia...


Loredana Roni-Cristian 08.02.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiut85j spune:

Mai fetelor,pe vremuri daca nu intrai o zi pe forum,a 2 a zi citeai de ameteai...acum mai nimic.
Ia luminati-ma va rog si pe mine,voi i-ati introdus sarea in alimentatie,macar putin?
Eu am incercat si vad ca mananca dar mie teama si m-am oprit.Ce le mai dati la bb-ii vostri sa manance ca fii-mea numai iaurt,cereale,banana cu branza si din cand in cand mar cu biscuit.Nu tu supe,legume nimic.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RB spune:

Puiut85j incearca branzica fagaras cu mamaliga (mamaliga sa fie mai lichidoasa), piure de cartofi (cu ulei de masline si lapte praf) cu piept sau pulpa de pui, daca vrei iti trimit niste retete.
Pupici si pofta buna!


Raluca si BB AMALIA (22.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

puiut, eu ii pun cate putina sare in cartofi si ciobita, atat. pana la un an nu e recomanat sa ii introduci sare, zahar, miere in alimentatie.

mai fetelor...eu mi-am mai implinit un vis (dupa cel de a avea un baietel)...unele dintre voi stiti ca eram rezidenta pe geriatrie, ca anul trecut din motive de gravidenie nu am reusit sa invat ca-lumea..am dat rezidentiatul din nou anul asta si am prins de data asta ce vroiam: neurologie pe bucuresti!!! sunt in culmea fericirii!!!






meg,dematei(9.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Felicitari Meg!

La multi ani de Sf Andrei!

Loredana Roni-Cristian 08.02.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

Buna fetele!
Eu chiar nu am mai intrat de foarte mult pe la voi dar e foarte greu cu doi copii mici, plus ca de 2 luni am inceput si serviciul.
Darius (2 ani si 1 luna) are grija de fratiorul lui mai mic si ii da mancare sau ceai la cerere. E haios foc. Iar Denis ii fura mancarea din mana fratelui sau mai mare si asta striga dupa mami, nu-si face singur dreptate.
Sunt asa draguti, pacat ca petrec atat de putin timp cu ei.
Va pupic dulce Dea, Darius si Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

buna fetele,
chiar ma intrebam ce mai face subiectul asta. va pupam pe toate si ma intram sa aflam despre pitici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rali spune:

Felicitari Meg si tie si lui Matei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RB spune:

BRAVO, Megbeng! Felicitari! Ma bucur ca avem printre noi o mamica asa de ambitioasa. Succes in cariera!
P.S. Mateiutul tau are aceeasi zi de nastere ca a tatalui meu 09.02.1947 dar ii despart 60 de ani

Mergi la inceput