Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

m_monique, ti-am trimis-o eu

ma intitulez responsabila cu trimisul parolei celor care se plang ca n-au primit-o

Dia de Oana 29.11.06


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

merci Dia1609. acum am primit-o.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Donia

am fost traumatizata destul in prima tinerete.

optimismul asta incurabil ma termina e...sa fim seriosi cu mancarea lui d...iar am vorbit cu prune n gura..din toata afacerea aia mananca 3 zile la pranz. si la 1/3 deci din cant aia se adauga 2 lgt de iaurt...
quote:

aaaa, si aseara am fost la ikea sa le iau jucarie ca a lui d mic si pe langa cei $2.99 plus taxe am mai dat $50 pe tot felul de nimicuri, dar macar acum am vaza de flori mare de pus pe jos
si eu fac la fel de fiecare data... care data e cam saptamanala
dia uf, inca o lacrima...am si vazut o pe oana la pupaceala dimineata. asa e si d. si mama ce i mai place, si ce ne mai mozoleste...da' sa vezi si noua ce ne mai place..
quote:
ma intitulez responsabila cu trimisul parolei celor care se plang ca n-au primit-o
da,da...pana te o lua oana un pic la smotru de iar dispari cu saptamanile

diana si david 03.12.06

Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

am reusit sa o adorm febra nu are e f activa mi-a intors casa cu fundul in sus doar ii curge nasul f tare,bagam nurofen si oscilo

Ei acum nu va suparati ca am zis ca e lunga parola
Mirona

Madaluta-imi aduc aminte de greturi in fiecare dimineata aveam program la baie cum ma dadeam jos din pat trebuia sa fug la baie,sper sa nu fie asa rau a doua oara,am auzit persoane care la prima sarcina au avut greturi si la a doua nu au avut nimik


BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 11
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

bamboletta si al meu copil are muci la greu. fara febra. mie mi-a zis doar sa-i scot mucii. si am intrebat 2 dr.


Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by m_monique

bamboletta si al meu copil are muci la greu. fara febra. mie mi-a zis doar sa-i scot mucii. si am intrebat 2 dr.


Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei



i-am dat nurofen si oscilo pt ca si eu sunt racita imi curge nasul la greu,am rosu in gat si imi este f frica sa nu ia si ea de fapt a luat ceva ca ii curge nasul
multa sanatate lui Andrei

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 11
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salutare,
iar i-am trimis la o mini plimbarica.

nu mai stiu cine intreba de paine.... noi am inceput sa-i dam in concediu. Cate o coaja de paine cand mancam pe plaja undeva si ea se uita in gura noastra. I-am dat si coaja de aluat de pizza.

Acum mai avem seri in care papam toti trei in bucatarie si ei ii fac cate o felie de paine cu unt - si ii dau piticei mici din miez. In papa ii mai pun fff rar cate o firimitura doua ... cand mi se pare chiar prea moale amestecul.

Felicitari tuturor fulguletilor pentru noile ridicari, noii dinti, noile activitati ce incanta ochii mamelor.

Laura pupam fata de pe acum si te asteptam la vorba. ce mai face sora ta?
madaluta curaj mami. Incearca sa nu te ridici brusc din pat ... si sa ai langa tine ceva biscuiti - cum faci ochi ... pune unul in gura - cica reduce starea de greata. Eu nu aveam dimineata ... doar seara usoare greturi - care treceau cu o portocala.

Voiam si eu sa lansez o tema:
cine si cum a scapat de SUZETA?

de vre-o 4 zile iesim afara fara suzi - nici nu mai baga pietrele in gurita, nici nu mai suntem fugarite in parc dupa suzeta, e mai bine.
Dar cand vine seara ... sau cand o culc dupaamiaza ... e jale fara ea. Nu poa sa adoarma fara ea.
Acum cu raceala ... a invatat sa respire pe gura ... si parca nu mai accepta asa de bine suzi. Cum sa fac s-o uite ... acum cand e noua faza cu adormitul fara suzi?

v-am pupat


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Am trimis parola : Roxana_c, Sbogdana, Simo29, Ziggy, FlorentinaG sper sa fie OK

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 11
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Aloooo, Ruxandra, multam fain pt parola aia da' n-am primit-o!!! Cre ca pentru ca aveam mai mult de 15 mesaje pe PM. Acu am mai sters din ele si e disponibil!
Deci, shineva sa ma ajute si pe mine!!! Ca chiar vleau sa cetesc ce-i cu Aelita!!!

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Mirona noi nu papam suzi. andrei roade doar plasticul de la suzeta. dar iti spun despre fetita unor prieteni: pe la 1 an a renuntat sa suga suzeta afara, dar suzi era obligatorie la nani. la 2 ani a renuntat la adormitul cu suzeta.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput