Ati vazut recent bame in piata?

Ati vazut recent bame in piata? | Autor: psj

Link direct la acest mesaj

Ati vazut recent bame in piata?
In orice piata din Bucuresti, ma duc si la capatul celalalt daca e

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

in obor, 10 ron kilogramul. Am luat eu saptamana trecuta si nu erau batrane, erau si mai marisoare 3-4 cm si mai mici (la gramada adik), dar au fost delicioase cu pui!

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

androix, spune-mi si mie reteta ta , te rog. eu am luat congelate si nu prea stiu cum sa le fac.

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pai le fac ca pe o mancare de fasole pastai. Am adaptat si o reteta cu carne de pui de pe celalalt subiect unde ai intrebat cum sa le faci. Uite cum am facut: 4-5 cepe potrivite tocate marunt le-am inabusit in tigaie si cand au fost aproape gata am pus peste ele pulpe de pui, am presarat sare si o jumatate de pahar de apa, am acoperit si am lasat ca sa se faca bine carnea. Am oparit bamele in apa cu sare si otet pentru cateva minute, le-am lasat putin si apoi le-am clatit in apa rece. Cand carnea a fost aproape gata am pus si bamele si am mai pus putina apa, cat sa acopere tot. Cand s-au inmuiat bine am pus rosii decojite si taiate marunt si 2-3 catei de usturoi zdrobiti. A mai dat un clocot si gata masa. As fi bagat-o si nitel la cuptor dar cum n-am cratita fara manere din plastic nu am avut cum.
Suna complicat dar chiar nu este si iese bestial.

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Am vazut si eu la Piata Sudului, era un mosulica cu ele puse in pungi, dar nu stiu cat era kg, n-am intrebat. Acum 2 zile parca era.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xelanoimis spune:

Duminica aveau si in Piata Domenii. Din pacate nu stiu sa-ti spun pretul.

Mergi la inceput