cuptor de paine panasonic

cuptor de paine panasonic | Autor: ad_risnov

Link direct la acest mesaj

Am deschis acest subiect pt. a impartasi si altora experienta mea nemaipomenita in ceea ce priveste cuptorul de paine panasonic, modelul SD 255.

Acum o saptamana am botezat un bblus si am primit cadou de la parintii baietelului un cuptor de paine panasonic. Vreau sa va spun ca este o adevarata minune. Am facut pana acum peste 6-7 feluri de paine: din faina alba, integrala, de secara, cu semnite, cu masline, cu germeni de grau... Avem zilnic paine proaspata in casa, din cele mai bune ingrediente luate de la magazine naturiste (Plafar si Naturalia).
Se poate programa de seara, astfel incat dimineata painea este calda, iar in casa e un miros imbatator de paine coapta.

Dupa masina de spalat rufe, este al dolea aparat important din casa.

Mai ales pt. cei care nu au magazine de paine aproape de casa, dar si pt. cei care doresc sa manance o paine sanatoasa, este o adevarata minune.

Daca aveti intrebari, va raspuns cu cea mai mare placere.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

si noi avem tot panasonic acum si sunt super, super multumita de masinutza mea de paine.
inainte ama vut melissa si oricat m-am straduit nu iesea painea buna
uite s-a mai vorbit aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68330&SearchTerms=masina,de
asta daca vrei sa faci schimb de pareri si retete
numai bine si sa o stapanesti sanatoasa


monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

vasul in care sta aluatul este din teflon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

toate marcile se lauda ca vasul este din teflon
dar eu la masina melissa pe care am avut-o dupa nici o luna de zile incepuse sa se exfolieze asa zisul teflon fara macar sa ating vasul ala cu ceva metalic(si curios este ca daca cititi subiectul la care am dat "copy" cineva chiar spunea ca a avut aceeasi problema cu a mea numai ca eu nu am apucat sa citesc inainte...
acum cu noua masina nu am probleme de nici un fel si la 2 zile fac paine

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Sincer nu stiu din ce este. Are culoare argintie (cum e aluminiu), este f. usor si apa curge pana la ultima picatura de pe el. Noi am facut, de doua saptamani, aproape zilnic paine si nu am avut nici o problema.
Avem niste prieteni care au acest cuptor de doi ani si nu au avut nici ei nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

cam cat costa?aveti idee?
Julax @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Am gasit www.electromarket.ro/products/Cuptoare Microunde/Panasonic/Panasonic SD255_163_184.htm" target="_blank"> aici intre timp modelul.Cred ca asta e.Sa inteleg ca se poate coace doar o paine de cel mult 1200gr?Sau 2-3 care sa insumeze aceasta greutate?Julax @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

o singura paine dar este super de ajuns

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

ma scuzati ca insist dar mie mi se pare important din ce este facut vasul in care creste si se coace aluatul,poate totusi va dumiriti pt. ca daca nu este din teflon imi iau si eu unul la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Julax, acela este modelul. Ai gasit un pret f. bun pt. ca la Media Galaxy costa 5,8 milioane. Se poate coace o singura paine, dar de trei marimi diferite, in functie de marimea familiei: M, L si XL.

B.Nica, nu scrie pe cartile cuptorului din ce material este facuta cuva de coacere. Scrie insa sa nu se foloseasca la curatarea ei materiale abrazive, este si f. usoara, de culoare argintie (ca aluminiu), iar apa se scurge pana la ultima picatura de pe ea. Poate un service panasonic te-ar putea ajuta cel mai bine in sensul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

se discut aici: masina de paine
am mutat si aceste mesaje la subiect.

Roxana

Mergi la inceput