rasturnare de situatie in cazul Maddie

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

quote:
Originally posted by Letitia1

da,parintii sunt vinovati de neglijenta ,dar asta nu-i face si vinovati de crima.(citat din Principe)

Sint insa autorii morali ai crimei (daca o fi vreo crima, sa speram ca nu).



Si asta a decis cine?...

"Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Buna dimineatza
Deoarece nu am steag alb... sa flutur... in semn de pace... iaca vin cu steagul Canadei.
Din tot ceea ce citesc... in continuare nu vad decat faptul ca pt ca politzia portugheza NU are dovezi ferme care sa acuze cuplul Mccann... se straduie sa caute "nod in papura si pureci in branza"... mai concret - acum se investigheaza scrisul de mana al K Mccann, dosarul ei medical si se speculeaza ca ar putea fii inchisa deoarece a spus presei (inainte de a fii declarata "suspect") ca politzia i-a confiscat Biblia... Odata-n plus, din ceea ce citesc, reiese cat de mult se speculeaza in aceasta ancheta...
ancheta

Lorelai
Haga Parken-Fluturi, Haga Parken-Flori de pai
Gabisor face "salata", Gabisor in parc,
A inflorit iasomia, Alte albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."


Am modificat linkul ca s-a latit toata pagina. Continutul mesajului a ramas neschimbat.
Cu respect, lorelei_19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Iata vine-un sol de pace c-o naframa-n varf de bat...

"Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:


D'apoi sper ca "no fii cu banat" ca incerc sa reintorc discutzia (de la catziva membrii) spre cazul Mccann?
Deci - eu propun - daca avetzi alte info (link-uri, citate din ziare) sa le prezentatzi. Indif ca ele sunt pro sau contra cuplului Mccann.
O zii faina va doresc!

Lorelai
Haga Parken-Fluturi, Haga Parken-Flori de pai
Gabisor face "salata", Gabisor in parc,
A inflorit iasomia, Alte albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Si eu am urmarit cazul Maddie in special citind presa pe net. Probabil ca 90% din ceea ce apare in tabloide sunt speculatii de presa.
Ca sa raspund unui mesaj anterior, mie mi-e foarte clar de ce acest caz a devenit un caz disecat de presa, in timp ce alte cazuri similare raman in anonimat. E vorba despre latura umana a cazului, pentru ca asta vinde stirea. Sa nu uitam ca nu e vorba de o familie dezorganizata, ci de o familie destul de instarita, din clasa medie britanica, fetita e frumusica si are pe vino-ncoace, iar ei se aflau intr-o vacanta intr-un loc turistic - deci stirea are toate ingredientele ca sa "prinda". Apoi au mai aparut in scena alte amanunte "picante" (dpv jurnalistic): o recompensa uriasa, implicarea unor personalitati politice si artistice de prim rang...
Aproape toate speculatiile privind implicarea parintilor mi se pare aberanta. Ce parinte (oricat de pervers ar fi) pleaca cu 3 copii in vacanta ca sa-l omoare pe unul dintre ei? Nu cred nici in varianta implicarii lor in moartea ei accidentala prin administrarea unei supradoze de somnifer, mai ales ca ea e medic. In primul rand, daca ar fi fost implicati in orice fel, ar fi trebuit sa fie nebuni sa implice o lume intreaga in cautarea ei, cand astfel ar fi crescut practic sansele de a fi descoperiti. Amintiti-va ca politia britanica cu cainii special dresati a venit la solicitarea expresa a sotilor McCann.

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Ii lasa in pace... pentru moment. Sper sa nu-i mai hartuiasca: http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/09/19/nmaddy819.xml




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si eu urmaresc in fiecare zi stirile despre Madeleine si Cedrika (fetita care a disparut aici la noi acum vreo luna). Daca in cazul parintilor Cedrikai nu am nici o indoiala, instinctiv vorbind, nu stiu de ce in cazul celor doi englezi am. Nu am mers atit de departe cu banuiala incit sa cred ca i-ar fi facut ei ceva, sint aproape sigura ca nu, dar cumva sint implicati, undeva se citeste o vinovatie pe chipul si in actiunile lor. Poate ca simt asta pentru ca se simt vinovati ca au lasat-o singura, dar poate ca stiu totusi ceva si nu au spus inca. Se poate sa nu fi spus pentru ca au fost amenintati ca i se va face rau copilului, poate ca e un santaj care acopera un aspect mai putin pozitiv din viata lor... m-am gindit si ca poate fetita e doar a ei (pentru ca la ea simt ca ceva nu e in regula) si a rapit-o tatal fetitei... Si uite asa, in fiecare zi fac si eu scenarii despre ce s-a intimplat in realitate. Peste toate aceste presupozitii, mai exista doar speranta ca nu i s-a intimplat nimic copilului, ca cel care o tine are grija de ea si nu ar avea inima sa-i faca vreun rau cu ochii lui in ochisorii aia mari si frumosi. Nu mi se pare nimic iesit din comun sa faci atita tam-tam ca sa-ti gasesti copilul rapit, si eu as face imposibilul... atita timp cit tot ceea ce se face este in favoarea copilului si a gasirii lui. Dar oare chiar este!?! Ma gindesc ca as fi eu in locul rapitorului sau rapitorilor, am luat copilul cu un scop si astept sa mi-l indeplinesc... si deodata, in mod neasteptat, o lume intreaga e cu ochii pe mine. Oare as risca mai departe tinind copilul respectiv sau as renunta si mi-as gasi o alta tinta, pentru ca aceasta e prea vizibila si riscanta!?! Ceva mi se pare exagerat in toata campania lor de gasire a fetitei, am senzatia ca ei stiu ca cel care a luat-o pe Madeleine nu are cum sa-i faca vreun rau, pentru ca inseamna prea mult pentru persoana respectiva si atunci singurul lor scop e doar sa-l descopere unde se ascunde. Doar atunci actionezi astfel, riscind sa pui in pericol ancheta politistilor si a celor care se ocupa de caz. Cu banii si energia cu care au facut aceasta campanie, se angajau intr-una personala, particulara si secreta, cu ajutorul unor servicii specializate (detectivi particulari) si poate ca aveau mai multe sanse sa o gaseasca pe Maddie vie si nevatamata.

Repet, sint doar niste supozitii (de baba), dar nu mi se pare ca adevarul este cel care se prezinta. Dar si asta e normal intr-un caz de disparitie atit de misterioasa si fara urme.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">27+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by alessia105

din ciclul ..iete vinovatul ..nu e vinovatu' ....

http://www.antena3.ro/Vinovatia-parintilor-Madeleinei-pusa-la-indoiala-de-presa-portugheza_ext_39214_ext.html


http://www.antena3.ro/Un-anchetator-al-cazului-fetitei-rapite-in-Portugalia-a-demisionat_ext_39173.html



----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

O parte din mine



Mda...oricum ciudata povestea din capul locului,daca intradevar si-au sedat copilul si l-au lasat sa doarma singur in camera hotelului nu sint tocmai niste persoane sanatoase la cap .Daca vroiau sa se distreze trebuiau sa apeleze la un babysitter,gaseau cu siguranta unul.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Anky, chiar daca nu i-au sedat, faptul ca au lasat 3 copii sub 4 ani singuri in casa, ca ei sa mearga la distractie spune de la sine cu ce fel de persoane avem de a face!

Mergi la inceput