Fetele din Japonia...ma ajutatzi ???

Fetele din Japonia...ma ajutatzi ??? | Autor: EDDY

Link direct la acest mesaj

Am shi eu o intrebare shi o rugaminte,in cazul in care raspunsul este pozitiv(Da-i Doamne ),pentru fetele ce locuiesc in Japonia. Fetelor-dragutzelor,pe unde locuitzi voi atzi gasit cumva dovlecei???De cumparat ofcourse,ca doar nu o sa-i gasitzi pe strada Ei shi acuma vine rugamintea mea maaaare de tot:daca se gasesc dovlecei prin marketurile prin care va facetzi voi "piatza",este vreuna dintre voi atit de amabila sa-mi cumpere shi mie shi sa mi-i trimita cu unul dintre serviciile acelea gen Pisica neagra,Pelicanul sau Olive,care au shi delivery pentru produse alimentare Va rog asta,deoarece deja m-a secat sotzul meu cu vaicareala lui:"Vaaaai,ce-ash minca nishte dovlecei umplutzi!" cu toate ca shtie shi el foarte bine ca aici NU exista dovlecei!Nu ca mie nu mi-ar place dar...m-am resemnat cu gindul ca daca nu-i,nu-i shi gata ;mincam la mama acasa pina dam pe dinafara shi poate data viitoare cind mergem in Romanika,nu mai uitam sa cumparam semintze de dovlecel ca sa ne facem poftele shi aici.
In cazul in care ma poate ajuta careva,ashtept raspuns shi va multzumesc anticipat !Va pot garanta ca va trimit banii pe care ii keltuitzi atit cu cumpararea cit shi cu trimiterea mult-doritzilor dovlecei !Nici sa nu va treaca prin cap ca nu ash face-o!!!
Inca o data multzumesc shi sper sa ma poata ajuta cineva!

P.S.-Daca locul mesajului NU este aici,rog moderatorii sa-l teleporteze unde credetzi ca i-ar sta mai bine dar nu la container,inca !!!




Eddy & Antonia-Naomi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Mei,am primit azi CD-ul si va multumim mult,mult de tot amandoi!!!!!!
Maine-ti caut dovleceii.Cati dovlecei vrei?Si cum ii keama pi aceshti dovlecei in japoneza(asta ca sa fiu sigura ca nu vor fi confuzii de nici o coloare)?Skrie la fata din nou pi meil numaru' tau di teleon,ca l-am perdut iremediabil si irevocabil si te sun eu maine sa-tz' spui cum stam cu dovleceii.

Lia&Andrew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

nanka, tounasu, sukasshu, kabocha
sau ma sigur "zukki-ni"... am nimerit-o ?


Cu respect,
Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Eu ma gandeam ca-s "zucchini",Florin,da' nu-s convinsa pana nu imi spune Eddy ca asta cauta.

Lia&Andrew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Eddy aici la mine am vazut. Si nu erau foarte scumpi : 3 la 500\. Trimite-mi adresa ta pe mail si cand mai gasesc o sa ti-i trimit.

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EDDY spune:

Uraaaaa!!!Se pare ca zaresc ceva dovlecei in zare !!! Lia dragutza,tzi-am mai spus de n'shpe mii de ori ca NU ai de ce sa-mi multzumeshti atita pentru cd-uri.Sint convinsa ca daca rolurile ar fi fost inversate shi tu ai fi facut la fel;uite cel mai bun exemplu acuma,cu amaritzii ashtia de dovlecei
Asha,deci sa nu ma indepartez de la sub'ect:pe dovlecei ii keama in japo "shiro uri"shi sint intradevar fratzii mai mari ai dovleceilor italieni numitzi zucchini.Io ash dorii vreo 6 bucatzi,daca sint lungutzi cam cit aia din Romania(aprox.20 cm) shi grosutzi cam cit sa-i pot scobi cu o lingura mai ingusta,astfel incit sa nu se crape shi sa-i pot umple cu fortza;pardon:cu carne Lia,daca ii gaseshti...sint in ashteptarea unui semn de la tine,fie ca este un mail scurt sau un telefon.Uite ca-tzi scriu din nou nr.de telefon de acasa:0152-672269 shi daca vrei ma potzi suna shi pe keytai:0801-8962463,ca de cind am m-a obligat sotzu' sa-mi reconectez ob'ectul,ca in caz de ...sa shtie de unde sa ma adune Oricum,multzumesc anticipat kiar daca nu ai sa gaseshti

Florin,sorry ca te dezamagesc dar tounasu shi kabocha i se spune lu' dovleacu' iar alelalte doua... nu shtiu nici io ce sint dar miine am sa-l intreb pe sotzu' shi ma luminez !Oricum,multzumesc de ajutor !

Raluca,am sa-tzi scriu kiar aici adresa mea(poate vin gramezi de cadouri de la admiratori secretzi )shi kiar daca imi trimite shi Lia,oricind dovleceii nu ramin nemincatzi la noi shi bineintzeles ca am sa-tzi trimit banii asha cum am spus!Dar shtii ce ma mira?Faptul ca spui ca sint asha ieftini!!!Io am gasit aici o singura data,in urma cu 4 ani,dar nu am cumparat ca abia venisem din Romanika shi nici prin cap nu-mi trecea atunci ca este pentru prima shi ultima data cind am sa vad asha ceva in magazin shi erau atunci zucchini medii la 500 de yeni bucata;ceea ce mie nu mi se pare kiar ieftin pentru un dovlecel!Oricum,nu pretzul ma tzine in loc acuma ci lipsa acestor dovlecei !!!Hai ca m-am lungit deja...
Iaca adresa mea : SUDO EDINA - Sharigun ; Koshimizucho ; Yamubetsu 261 ; cod poshtal 099-3454 ;Hokkaido - JAPAN
Multzumesc frumos shi ashtept ca mortu' colacu'




Eddy & Antonia-Naomi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Dar Eddy draga, nu ne dai si noua reteta de dovlecei umpluti daca tot e atat de ravnita?

Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Am pricipit ce vrei,mai tarliu merg sa vaz ce gasesc si te sun.

Lia&Andrew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EDDY spune:

Adela...mii de scuze dar tzinind cont ca am continuat discutzia cu Lia la telefon,NU am mai cautat sa vad daca a mai aparut ceva la subiect,drept pentru care abia acum,scormonind dupa ceva prin forum,am vazut ca ultimul raspuns este al Liei shi nu al meu asha ca am dat o okeada sa vad what's up shi am vazut shi rugamintea ta.Inca o data scuze shi promit sa merg "La bucatarie" sa itzi scriu retzeta



Eddy & Antonia Naomi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Nici o problema Eddy, si mie mi se mai intampla sa nu intru pe unele subiecte cu zilele. Oricum merci mult pt reteta, mi-am printat-o deja.

Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

EDDYYYYYYYYY!!!!!!!Gasit-am dovlecei.Mai vrei? Daca da zi repede si ti-i trimit. Vreo 8 (destul de frumusei)la 2000de yeni.Da comanda si fac livrarea

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput