Strumfi de iulie - august 2007 (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Uff ca n_am mai apucat sa imi iau la revedere de la odisee! Vroiam sa va pup pe toate si sa va multumesc ca ati fost aici astea 9 luni minunate care au culminat cu cate un bebel frumusel si sanatos pentru fiecare!
Sper sa ramanem la fel de optimiste, frumoase (intru si eu la clubul grasa si frumoasa!! si fac o dezvaluire am ramas cu 14 kile dupa nastere...adica am 78...no comment!)si voiase pana intram la capitolul Adolescentii(12-18 ani)
Un pupicel si o floare pentru toate!

MADA mamica de Emily 07/08/07

www.flickr.com/photos/9364421@N06/?saved=1" target="_blank">Printesa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:



Tot eu responsabilul cu ?

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

buna dimineata, mamici de strumfi! nici eu n-am apucat sa scriu ieri 2 cuvinte, asa ca va spun aici: multumesc tuturor celor care au scris la cele 90 de capitole ale odiseei noastre de gravidutze si si-au impartasit temerile si bucuriile! m-ati ajutat in multe momente, macar la gandul ca nu sunt singura careia i se intampla x sau y si cu voi am trecut mai usor prin cele 9 luni de sarcina! sunt curioasa cat de repede umplem 90 de capitole la scutece.

jadi, multumim de trecere si pentru cuvintele frumoase de inceput!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

quote:
Originally posted by Simo78



Tot eu responsabilul cu ?

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei



deh, simo, nu prea e bataie pe ora ta de dat jos din pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

eh, voi va beti cafeaua, eu ma duc la culcare. Sa aveti o zi frumoasa si linistita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna!
Sunt si eu ca si voi o mamica de iulie-august 2007 care v-a citit din umbra de ceva vreme dar nu am scris pina acum. Eu pe voi va cunosc imi sunteti dragi,cu Oana si Simo ,,vorbim" la mamici de iasi . La voi am gasit raspunsuri la multe din intrbarile si grijile mele care erau si ale altora.
Va rog sa ma primiti si pe mine in grupul vostru.
Baietelul meu Andrei(ca am doi) e nascut la 37 de sapt prin cezariana (la cald) la Cuza-Voda Iasi. A avut 3200g 51 cm si nota 9.


http://community.webshots.com/user/Nonna0223

Monica ,mami fericita de Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata, fetelor si sa ne fie de bine mutarea in casa noua! Oricum cred ca e de bun augur schimbarea asta fiindca deja avem mamici noi de intampinat - Nonna, bine-ai venit impreuna cu strumfii tai.
Jadi, super textul de la inceput.

Noi am avut o noapte foarte...interesanta. Strumfitza mea s-a hotarat sa-mi faca o surpriza si sa doarma aproape 6 ore neintrerupt. Eu de unde sa stiu?! Dupa masa de la 9 am adormit ca o mami constiincioasa ce sunt, la 12 am sarit ca arsa sa dau copilei de mancare. Da' de unde, copila dormea tun! Mai atipesc vreo ora, ea tot adormita. Mai motai asa, pana pe la 2.30, cu treziri scurte din sfert in sfert de ora - ingerasul sforaia cu tot cu pat. Abia la 3 a dat ceva semne de trezire si am reusit sa-i indes tzatza in guritza, pentru vreo 10 minute. Dupa care, ea - somn, eu - lectura! Nu de alta, dar in fiecare noapte de la 3 la 5 ea avea program de scremut pentru kk si gaze, iar eu de obicei vegheam procesul. Si uite asa mi-am imbogatit eu cultura generala, injurand printre dinti ca n-am somn.

Va pup si va urez tuturor un sfarsit de saptamana frumos! La noi e asa o zi ploioasa si urata, de zici ca-i toamna...

Mami Lia si domnita Miruna Demetra (8 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Nonna ma bucur ca ti-ai facut curaj sa te inscrii la noi

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

nonna, bun venit!

Mergi la inceput