Gustarea de la gradinita

Gustarea de la gradinita | Autor: szivarvany

Link direct la acest mesaj

Deschid acest subiect, nu am gasit ceva asemanator ... cerand ajutorul mamicilor si nu numai.

Incepem gradinita pe 17, program de 4 ore, iar la ora 10 se mananca gustarea de acasa, fiecare copil cu pachetelul de acasa :-)
As vrea sa ma ajutati cu idei ...

Eu m-am gandit la asa ceva:
doo felii de paine cu crema de branza si feliuta de cascaval/telemea, paine cu ou (nush cum se zice, aia cu lapte si ou si dat prin ulei), painica cu felie de piept de pui din fripturica si putin sos (preferatul Giuliei), painica cu 2-3 felii de dovlecel pane, felie de pizza facuta de mine (cand fac:-), paine cu 1 snitel subtireee...
Deci nu pot pune marmelada, pateu, salata de vinete, etc ... ce se pleostesc ...
Astept si alte idei si sugestii pt mancarica la paket !!!
Multumesc !




________________________________________
Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Daria, cred ca ma poti pune si un fruct: mar, para, banana, portocala in functie de sezon.
Tu ai acoperit cam toate posibilitatile de gustarica sanatoasa! Nu stiu daca ai cum sa-i pui un iaurt, sau branza gen Fagaras, etc.
Mai ma gandesc!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyMcBeal spune:

Paine cu unt si sunca presata
Branzoici (de casa)
cornulete umplute cu rahat sau cu sunca si cascaval
muffin cu fructe
gogosi,prajitura cu mere/branza cu doua foi
paine cu pateu (poate il faci chiar tu)
paine cu unt si felii de ou fiert
omleta intre felii de paine

Mama imi punea fructele gata curatate...

Cand lucram la gradi,la tara,majoritatea copiilor aveau,saracii,paine cu untura...cam zilnic.Da' si mie imi placea mai demult asta si muscam din ardei sau rosie...mama-mama ce bun era ! Acuma m-am domnit,de ! Si totusi,am patit cu Alexia ca mi-a refuzat sendvisul cu sunca si a mancat de la vecina paine cu untura si cu sare,ca-i "foate buna".



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Daria-stai linistita, ideile iti vor veni functie de Giulia, vei vedea! Iti va cere ea, ca vede la copii, nu! Oricum mai primesc la gradintile astea de 4 ore cornul+lapte si poate ii va placea.


cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sar`na de sfaturi si idei.
Am emotii dtpdv


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput