Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

lavinia, bine ca sunteti bine si mai ales ...ca sunteti acasa.

dejule...si ce nu am stiut/cunoscut ...am sa stiu/cunosc...acuma intelegi de ce am plecat din tara, nu? eram pericol public, ca un VIP :)))...pardin VIP urile au ramas, paparazzi au plecat :))
auzi,in alta ordine de idei... vezi cu ce rata te duci la regina...cu vazui ca intorc din drum oamenii ...pai ce, la preturile alea, ei chiar credeau ca se si zboara?? nuuuu...ala fu costu drumului pana la aeroport



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

kokorino, cum picasi tu acolo intre ciudatele alea? esti sigura ca mandretea de barbatu-tau are vreo legatura de sange cu ele? pai el asa om ca lumea, cu scaun la cap (in fine, aia cu muzicuta nu se pune :))...iar ele asa niste ciudate...auzi, sarmana copila ..nici nu stiu daca sa rad sau sa plang la imaginea aia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

DANUTZ, barbatul meu face cu pasiune si concomitent 4 meserii: scafandru, alpinist, contabil, sculptor. Si da, am avut vipere si in casa, in afara de soacra-mea

LAVINIA, pentru tine, si un pentru Mihaita! ma bucur ca ati venit acasa!

KOKORINO, eu zic ca nu-i sanatoasa, ori cel putin eu una nu as face asa ceva. AS hidrata copilul bine daca e caldura mare, tinut doar in pampers sau fara ala.



Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

quote:
Originally posted by marani

DANUTZ, barbatul meu face cu pasiune si concomitent 4 meserii: scafandru, alpinist, contabil, sculptor. Si da, am avut vipere si in casa, in afara de soacra-mea


Ajutati-o pe Sonia


mamica de bubamara (02.12.2006)




extraordinar...felicitari pt asa talent!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Am revenit buna visinata Dandusei

Am fost in parc cu Antonia si cum ne plimbam noi,Antonia vede un nene cu un balon in forma de iepuras top la el si a inceput sa traga de balon,eu ii zic omului sa nu il dea ca il sparge el ranzand cu gura pana la urechi ca nu il sparge si il da sa se joace cu el la invartit Antonia de vreo 2-3 ori si ia spart balonul ii cam pierise zambetul de pe buze

Adinazot-f frumoase pozele de la nunta ,pt Alessia

Lavinia-bine ati revenit sanatosi acasa multi pt Mihaita

Kokorina-sunt duse cu pluta si cumnata si sorcosenia

ma duc langa sot ca ma asteapta

n buna somnic usor

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 10
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

dandusica: sa ne traiesti sa fii sanatoasa si sa faci 3 copii asa cum ai de gand...Iar claudiu sa te iubeasca la fel de mult k pana acum...

laviniaMa bucur k sunteti bine .Multa sanatate de-acum inainte!

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

concediu 2007
Darius - luna a 8-a

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Ne-a iesit si noua al treilea dintisor!

Luly, ma bucur ca fetele sunt mai bine, iar tu ti-ai mai recapatat energia!
Simo, felicitari pentru dintisor!
Adina, vazut pozele de la nunta. Arati super!!! Am vazut-o si pe minunea Alessia impreuna cu taticul mandru tare ca are doua fete frumoase. Imi pare rau ca bunica ta e din ce in ce mai rau! Plange-te cat vrei, ca nu plictisesti pe nimeni! De asta suntem aici, ca sa ne ascultam pasurile, ca sa ne bucuram de realizarile bebeilor nostri si ale noastre, sa invatam una de la alta, sa ne sustinem la nevoie, sa ne incurajam, sa facem petreceri virtuale! Eu asa vad lucrurile. si felicitari pentru dintisori!
Kokorina, cumnata ta este dusa cu capul bine de tot! Nici mie nu mi se pare normal si sanatos sa racoresti in felul asta un copil, poate doar sa-l bagi in spital, vorba sotului tau. De socrosenie ce sa mai zic... asa mama asa fiica. Sigur sotul tau nu e infiat? sandokanii si mamicuta eroina!
Lavinia, bine ati venit acasa! Ma bucur ca Mihaita se simte bine!
Ktrinel Tu ii cunosti pe toti, aa?
Marani e meserias de meserias sotul tau!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by a_deju
in al patrulea rand, bre ktrinel bre... i-e si frica omului sa mai puna poze pe public... :)))))


vezi, mai Ktrinel mai ... de ce nu poci eu pune striptease-ul pe net? daca-l cunosti si pe dumnealui??? ce ma fac? stric eu reputatia omului?


lavinia bine ati revenit acasa.
a_deju scrisesi mama mult mult ... da tot nu ne spusasi cum mai ti-e noada.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

inseamna ca inca mai "am toata tzigla pe casa"...si nu sant eu aia dusa cu capul....mersi fetele!

KTRINEL.....ai uitat de fluier(care il cumparasem din targ,prinsesem in romania zilele orasului si acolo stii cum e,toate acareturile la vanzare.nu i-am cumparat fluier?rosu).da chiar ca numai el din toata familia e cu scaun la cap.

caprele astea doo care-mi vine sa le smulg capul cu dintii,stau la taclale toata ziua si pt ca ele nu mai stie ce sa mai vorbeste,ma iau pe mine la tocat.si se oftica la greu,cand imi vad copchii imbracati scosi ca din cutie,eu machiata tot timpul,aranjata,am mai si slabit asa de bine dupa o sarcina cu doi copchii,mai sant si romanca pe deasupraaaaa....nu mai spun de faza,ca a venit intr-o zi la mine in vizita cu copchila aia tot timpul nespalata pe cap si ma atac cand vad un copil cu parul nespalat......si a vazut scaunelele de masa a sandokanilor.mie nu mi se pare cev iesit din comun sa cumpar ceva copilului meu ce stiu mai ales ca ii trebuie,plus ca-mi usureaza mie munca,si nu mai spun ca asa sta in firea lucrurilor.si dupa ce a vazut scaunelele nu a mai fost buna de nimic,dar nu prea putea ca totusi era in casa mea,dar cand ne-am intalnit la socrosenie,imediat dupa vizita,puteti sa credeti ca nu a vorbit cu mine deloc?in primul rand nu m-a salutat,si m-a evitat tot timpul.nu mi-apasat,mi-a facut un serviciu sa nu-i mai vad zambetul ei larg cu dintii aia ai ei....nu ma scriu ca mi se face pe bune rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

mai fetelor - eu iar cu piticul meu pe creier

Dandusa - avem voie la chef cu pitici e creier???

in parc azi o mamica ne spunea ca-si duce copilu la medic ca nu l-o mai vazut ala de mult si iaca acus tre sa faca a treia (a 3-a) cura de calciu ... etc, etc. Are copilu cu 2 luni mai putin decat Kara - deci vre-o 7-8.

Iar calciu frate??? Noua nu ne da nima sa luam calciu - ca cica e ok fata. Dar cine-mi garanteaza asta? Ca doar analize nu am facut.
Piticu: NU si NU.

cum se face bre aceasta analiza? E din sange - clar - dar o pot face asa - tam-nesam? - din degetel? Tre neaparat pe nemancate? Ca fata mea papa pe la 6 dimineata si la laborator abia la 7 deschid.
Maine am de gand sa sun - vreau sa-i fac si o urina si o chestie dintr-asta cu calciu - ca ma racaie piticu asta .... de ma omoara.

gata - acum daca se mai gaseste vre-una treaza la aceasta ora - sa-mi raspunda ... daca nu ... m-oi consola eu maine cuun telefon la laborator. mercic. [hâc]


Miro

Mergi la inceput