DANONE toxic !

DANONE toxic ! | Autor: AYSHA 2

Link direct la acest mesaj

Pe mai multe canale de presa a fost difuzata stirea ca au fost retrase mai multe loturi de Danone iaurt cu visine si fructe de padure pentru ca ar contine cantitati nepermis de mari de dioxina, o substanta deosebit de toxica.
Am mai auzit lucruri neplacute despre Danone, dar eu nu ii dau copilului meu aceasta marca de iaurt.
Le aleg pe cele care nu contin alte substante decat lactatele. Mai fac branza de casa rapid cu lapte zuzu sau brenac ( pe care le consider eu safe )si iaurt brenac sau mili
Voi ce alte marci safe de lactate mai stiti ?
Eu am vazut pe rafturi iaurt la dorna a la grec, nu are nici macar lapte praf, dar nu prea il gasesc in magazine

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Eu nu consider Brenac o marca safe. Poate ca s-o mai fi schimbat intre timp, dar acum 3 ani stiu ca bagau amidon modificat in iaurt, si fara sa specifice cantitatea ( care putea fi si 80% din total iaurt) . Iar cand a fost intrebat de jurnalisti ( de la Romania Libera) de ce pun amidon, seful de atunci a zis foarte tare pe situatie, ca e iaurtul lui si baga ce vrea. Poate ca au realizat ca nu mai suntem tomberonul Europei, dar mie nu mai imi trebuie in veci.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">http://www.helpsonia.com/povestea-sonieiAjutati-o pe Sonia !/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

se discuta si la generale.

Roxana

Mergi la inceput