Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (214)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Maraki, sunt multe feluri de iaurturi Danone. Danonino si la noi e cu branza de vaci dar eu am renuntzat sa ii dau lui Dani de cand au schimbat ambalajele..din 110 g le-au facut de 80 g si le-au si scumpit...2 iaurturi de 80 g costau cam cam 70 centi...
Denisa...exact boala pe care a avut-o Emma a avut-o fetita sefei mele. Mi-a povestit si ea ca ii curgea gura, avea herpesuri peste tot in gura si afara...ii curgea sange, nu dormea... Nu stiu ce virus e dar..bine ca a trecut. Distractie frumoasa la botez, sa va traiasca pustiulika.
Giova, felicitari lui Marco pt noile cuvinte. Si multumesc de urare....
Dana, sa stapaniti sanatosi pamantul..si sa va faceti o vila pe el. la printese.
Irina, spor la treaba
Ali, cum fu la nunta? Voi cat ati dat cinste si ce erati cu mirii?
Maraki..credeam ca te bucuri ca iti pleaca socrii. vezi ca sunt buni si ei la ceva? Maica-mea e vizavi si socrii la 500 m dar tot eu il plimb pe Dani ca nu mi-l scoate nimeni sa stau si eu sa suflu

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Vad ca vb singura pe aici...merg si la somn ca nu mai stiu cum ma cheama de obosita ce sunt.
Noapte buna tuturor

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Si ne stranseram de la intalnirea cu Moni, Anasebe si Bee!
Moni este o fata super si Ghita ... moama cat vorbeste Ghita nu prea au apucat Alex si Tino sa scoata ceva cuvinte
Si Moni vorbeste intruna, saraca Diana, vai de urechile ei. Pai normal mai fetelor ca vorbeste Dia la greu cu asa parinti. Pai noi (eu si Tino) suntem muti ...
Diana este energica, nu prea sta sa ii faca pe plac lui mami. Este slabuta si inalta (seamana cu mami la greu, Ghita nu prea se vede la ea).
Anasebe este mediatoare intre Moni si Dia
Tibi ... super baiat imi place cum arata, inalt, dolofan si ... TACUT, cred ca era obosit. Dar totusi a facut ceva alpinism ... pe banca.
Bee este (imi tot venea sa pun mana pe burtica dar m-am abtinut) bine ca Ana este un copil cuminte. Doamne frumoasa este zici ca este o papusa, inalta si dolofanica si frumoasa.
Totusi a fost cam tarziu intalnirea, copii nu prea si-au aratat adevarata lor valoare!




www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete si cu Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am aparut si eu...tocmai m-am trezit...am adormit langa Marco.
Ali inca nu ai fost la dr? rusinica!!!
Irina.
Dana sa aveti parte de teren si cat mai repede casa ridicata!!! eu am vrut sa schimb rochia nu lavaliera. dar m-am oprit.
Ursu pai vezi cu cine seamana Diana? eu de cand tot zic ca seamana cu Moni la logoree....
Ma bucur ca v-ati intalnit, macar in Bucuresti, daca nu la munte.

eu ma duc la somn, spre dimineata ajung si finii, asa ca vreau sa profit de cat pot.
pe maine si noapte buna.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Bianca , pai mirele e var primar de-al meu si am pus 300 euro...deajuns.A fost super frumoasa nunta, s-a distrat si Iarina pana pe la 22 jumate ...a fost totul superb.
Giova, pai am fost la dr. de familie...la ginecolog nu am fost inca...io cand merg tre sa si vad ceva acolo.

Ali6+ si IARINA (16.02.2006)
poze Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna seara la toata lumea!!
Dana uite aici
http://picasaweb.google.de/miraklucker/Selin am pus cateva poze cu Selin sa completezi in albumul ei. Incredibil cat au crescut copilasii, si ce frumosi sunt toti.....i-am admirat pe indelete........si pe tine pentru ce ai facut

Acum o sa pun cateva poze de duminica sa vedeti pe unde ne-am distrat noi!!

V-am pupat

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ali-felicitari pt sarcina si sa fie totul bine si sa avetzi parte de un bebe sanatos.Am zis ca am pauza dar se pare ca nu
V-am pupat si numai bine!
Bee- nastere usoara si un bebe sanatos si mincacios,dc nu mai apuc sa intru.


Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata...scriu si eu repede ca trebuie sa fug la servici.
Ali, eu zic ca ai dat f bine la nunta...cred ca asha se cinsteste si pe aici ca verisor...
Ursu...fain ca v-ati distrat. Pai logic ca avea Diana pe cine sa mosteneasca..si Sandra m-a mostenit pe mine si are o logoree dar Dani se pare ca nu...cel putin deocamdata.
Am vazut-o pe frumoasa Daria de Deea..e superba cu parul ala lung si ondulat..
Restul,
Gata..trebuie sa fug...mai nou tot pe la 9.15 ajung la birou..noroc ca sefa vine mai tarziu deobicei.
Mi-am scos rezultatul la exudat, nu mi-a iesit nimic...deci era virala treaba nu bacteriana. Si marti si miercuri la strand am manacat cate 3 globuri de inghetzata pe zi si nu ma mai doare asha. Se pare ca ma tratez cu inghetata.
O zi frumoasa tutror...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:


Nu mai am rabdare sa stau la servici....peste doua saptamani pe vremea asta sunt in aeroport in drum spre Antalia
Bianca, Giova si fetele care ati mai fost cu bebeii plecati in alte tari HELP: spuneti-mi si mie cam ce medicamente ati luat cu voi pentru bebei
Mi-am cam facut eu o lista, dar nu stiu daca este completa.
Ma intereseaza in mod special daca ati avut ceva la voi pentru eventuale dureri de urechi; lui Matei sigur o sa-i intre apa in urechi si mi-e teama sa nu il doara urechile...


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Buna, doamnelor!

Mira, promit sa ma ocup in curand din nou de albumele spiridusilor. Am retinut albumul Selinei .

Ursulina, super ca ati ajuns la intalnire . Tare mi-ar fi placut sa va intalnesc si eu. Poate... data viitoare, cand se vor face si piticii mai maricei, cand o sa-mi schimb si eu masina , etc.
Asteptam si poze de la intalnire, nu?

Ali, mai este putintel si ajungi la ecograf. Am inceput sa am eu emotii.


Bianca, ma bucur ca rezultatul a fost bun. Ai gasit deci tratamentul perfect ?
LA MULTI ANI pentru sotul tau!


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)
www.dropshots.com/danae" target="_blank">Alte poze si filmulete
www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006
www.nazdravani.ro" target="_blank">NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

Mergi la inceput