Stelute de ian/feb 2007 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli1977 spune:

vad ca nu afiseaza, cica e reclama...in fine, e Chicco dj, modelul Hawai..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Bravo Eli, la nici 7 luni se ridica Andrei! Super performanta! Bravo! Dar in loc de premergator ai incercat sa-l tii de subtioara/manute? Merge?

Eli, Cata, mercic pentru raspunsul cu manerele de la tarc, vazusem (Eli) de atunci raspunsul, insa io nu mai am unde sa mai pun si tarcul si apoi patutul meu s-a facut tarc cand am coborat nivelul asa ca..poate mai stie vreo fata daca putem cumpara asa ceva separat.

Eli, felicitari pentru ideea de a-i face o surpriza! Sa ne scrii si noua care a fost reactia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Cata, referitor la morcovi cruzi, pai io oricum ii dau zilnic suc de morcovi cu pulpa amestecat cu fructe, asa ca..Ma gandeam la celelalte legume de ex. rosie, ardei, salata..oare cand le-om putea da crude? Mie mi se par si mai sanatoase consumate crude nu?

Pai Cata si io cand am plecat numai noi 2 o saptamana aveam impresia ca o sa mor de dor si de ingrijorare..Pai si dor mi-a fost tare insa am reusit sa ma detasez si sa ma relaxez f bine..dar a fost si meritul sotului meu care permanent ma asigura ca e totul ok



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaria spune:

Sper ca am reusit sa va dau cateva poze http://www.flickr.com/photos/11708166@N06/?saved=1
Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

quote:
Originally posted by aventura

Bravo Eli, la nici 7 luni se ridica Andrei! Super performanta! Bravo! Dar in loc de premergator ai incercat sa-l tii de subtioara/manute? Merge?

Eli, Cata, mercic pentru raspunsul cu manerele de la tarc, vazusem (Eli) de atunci raspunsul, insa io nu mai am unde sa mai pun si tarcul si apoi patutul meu s-a facut tarc cand am coborat nivelul asa ca..poate mai stie vreo fata daca putem cumpara asa ceva separat.

Eli, felicitari pentru ideea de a-i face o surpriza! Sa ne scrii si noua care a fost reactia...

Aventura mamica de Antonio (04.02.2007)





Anca ma gandesc ca ai putea improviza din niste cordoane mai late...

ce zici!?

Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=56926702" target="_blank">poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

Romaria Doamne ce ochi superbi are motzata de Rihanna. e o scumpete. insa nu am reusit sa imi dau seama, daca ochisorii ei, sunt verzi sau albastri pana la urma
La multi ani pentru cele 8 lunitze implinite, sa creasca mare si sanatoasa, ca frumoasa este

Marybell de Erik (23.12.2006) si Edy (22.06.1994)
www.flickr.com/photos/mamicile_ianfebr2007/713424899/in/set-72157600639165474/" target="_blank">poze bb
varsta lui Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaria spune:

Marybell , avem ochii albastrii.
Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Eli, iti multumesc pt detalii. Din pacate nu il pot vedea dar am inteles cum se numeste. Nasa lui Matei mi-a spus ca vrea sa il cumpere ea asa ca o sa vb cu ea. :))

Aventura, super tati! Bravo lui ca te incurajeaza sa stai linistita. Si tati al nostru e factorul de calm si echilibru. Ca pe mine ma cunosti ... :)))) Sa stii ca Matei nu ajunge la tzarc la manerele alea asa ca i-am legat intre ele niste cordoane de care sa se apuce. Inca nu se ridica de ele dar aseara s-a ridicat de mainile mele si a sta singurel in picioare sprijinit de spatarul canapelei. Din fericire, stimatii parinti l-au filmat. Ca in rest ... doar ne hlizeam la el la tot ce facea si camera statea linistita.

Romaria, nu te impacienta. Conchita, ii poti da tu link-ul ala cu bebelul care se arcuieste asa ... ca acolo vbeau parintii despre asta. Sa fiti sanatoase Romaria si multe lunite inainte cu sanatate.
Romaria, cum am sfatuit multe fete pe aici, eu zic si tu sa faci niste rate pe la firme din astea de body-guarzi sa o pazeasca pe aia mica atunci cand o fi mare ... e o bomboana!

Va pup si mai vorbim mai incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

'Neata zombi

Bag o cafea si ies la plimbare cu Antonio pana la 10 cand ii dau fructele.

Cu improvizatiile eu am o problema, stiu oameni care au murit din cauza improvizatiilor. Cordoanele nu prezinta pericol de strangulare oare? Nu as vrea sa risc, prefer sa iau ceva prevazut special pentru asta...Exagerez?

Romaria, superba fetita, ce ochi frumosi are!! E o dulceata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Va salut dragele mele.Sunt si eu o mamica de Ana-MAria de 3 luni si 3 saptamani si m-am gandit sa ma adresez voua pt ca sunteti mai cu experienta.Am si eu o ingrijorare:fetita mea nu se intoarce pe burta decat cu ajutor, adica ii dau eu un inpuls la fundulet si nici piciorusele nu si le duce la gurita.A ajuns in stadiu in care duce manuta pana la genunchi.E normal asa?poate imi fac griji degeaba dar cand aud alte mamici ai lor bebelusi de intorc de la 2 luni etc etc ma cuprinde oarecum spaima.De altfel suntem f bine:
64 cm si 7.100 kg
papam numa lapte praf de acea am inceput su suculetele de mar si portocala care ii plac f mult si chiar o mai ajuta cu kk ca ea era constipata-urmeaza suculetul de morcov si nectariana apoi incep sa le combin.
facem balonase cu brrrptrr de de stropim pe toata fata
vb mult si rade cand o pupaceste cineva

Daca aveti timp si placere iata si un filmulet cu noi
Va multumesc anticipat si astept sa imi spuneti cand au facut bb-ei vostri ce nu face Ana mea inca.
PS!Sa nu va suparati pe mine dar asa sunt eu un pic mai panicoasa
stau in fundulet

si cateva poze.....[/url]
si cateva poze.....

Mergi la inceput