analize pt.carne ?

analize pt.carne ? | Autor: livia

Link direct la acest mesaj

mama a fost la tara de unde a luat un purcel mai anemicutz...acum se intreaba,de ce era asa de slabut si vrea sa duca probe din carne la testat.
stiti cumva ,pe undeva un centru pt.analiza carnii?


multumeeesc mult!



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

La Directiile de Sanatate Publica se fac analize, cel putin asa stiu eu

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

o adresa ceva?
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

livia, cred ca la majoritatea pietelor din capitala exista un loc pentru testare a carnii
eu de 4 ori am mers in locuri diferite(fiindca era in preajma(Craciunului) si unde era mai liber acolo ramaneam la analiza...am fost asa: in p-ta Rahova, p-ta Chirigii, p-ta 13 septembrie si Big Berceni
este o procedura simpla in 5-10 min ai rezultatul, trebuie mers doar cu o bucata de carne(cred ca muschi)...asta nu stiu fiindca mama imi pregatea pachetul de carne si eu mergeam cu ea...
numai bine

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

multumesc mult pt.raspunsuri!!!!!

ea trece prin piata crangasi de obicei,o sa-i spun sa incerce acolo!eu credeam ca e ceva(loc) special, nu prin piate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pai da...este un aparat special, analiza nu o face cineva cu ochiul liber

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:



se face ex ptru trichineloza ,shi aparatul este un trichineloscop(microscop prevazut cu monitor )acest ex se poate face shi cu ajutorul unui microscop normal .probele se recolteaza din muschii intercostali ,diafragmatici sau psuasii interni.

monica mami de print

Mergi la inceput