*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007***(7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

KAYsi SOSONICA

Fetelor, va multumesc mult pentru complimentele facute fetitei mele!!!

Roel, bine ai venit printre noi! Alexandra e o dulce! Sa va traiasca!

Capshunei si Capshunici, LA MULTI ANI!!!!

Carstea, ce par frumos are bebe frumusel!!!


Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Motannel si Teodora Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

liviana de ce nu poti veni la ora 4 in parc? Putem merge impreuna.

Adevarul este ca eu as sugera ora 19 ca sa putem veni si cu sotii, mie mi-ar fi mai usor sa nu vin singura cu Maya cu masina. didi tu poti la ora asta?
Si daca vine si Sonia acasa si pot iesi si ele poate mergem noi prin Herastrau, acolo va fi mai aproape pentru ele.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Multumim frumos pt aprecieri.De fapt nu suntem chiar creti.Doar valvoi dupa baie.
vrem si noi sa venim la intalnire.Ce ziceti de week-end?
Asa avem ajutorul sotilor.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:


eu am sotul in concediu si azi am plimbat fetele in parc, apoi le-am distribuit la bunici si ne-am plimbat prin oras, mi-am luat 2 perechi de pantofi cool de la Wrangler cu reduceri maricele, am stat la cafele pe terase,am mancat la Agape, ne-am relaxat tare bine daca concediu pe coclauri ioc anul asta.

musai sa-i raspund Ellei, in deplin acord cu Didi si Liviana!
din categoria "si la noi a fost greu rau"!Theodora m-a chinuit rau in primul an, am avut nopti nenumarate de sculat de n ori.e drept ca nu a urlat atata ziua dar a fost f dificila , miorlaita si se plictisea repede de orice.
am zambit cand a zis Didi ca se uita la al doilea si se intreaba daca nu e bolnav de-i asa linistit.si eu am sentimentul asta.ma uit cum isi studiaza manutza, cum incepe sa apuce jucarii, cum le povesteste si zambeste ore in sir de nu stiu ca am bb in casa.cu Thea primele 3 luni nu mi le amintesc deloc si in urmatoarele trei imi amintesc ca eram varza, nervoasa si ma chinuiam intr-una sa o adorm
stiu ca nu suna incurajator da probabil se va trezi noaptea mult timp, insa e un copil energic si o sa vezi ca vei avea atatea bucurii cu el ca vei uita tot!
si crede-ma ca sentimentele negative provin din lipsa somnului, oboseala, stress.da-l bunicilor o zi doua , relaxeaza-te umpic, dar ia-l inapoi!
gata ca m-am lungit!

mary lou, imi pare rau de chinul tau, cred ca din ce descrii e cel mai agitat capsunel!imi pare rau ca nu te pot ajuta decat spunandu-ti ca am o prietena a carei fetitza a fost exact ca si al tau, acum are 4 ani si e super ok, un copil normal si plin de energie!

in privinta mancatului, din fericire mi-a revenit in forta laptele, seara cateodata ii mai dau praf si bea lejer 140 ml.

eimotto nu te stressa.Theodora mea(saraca toate prostioarele de cand era bb i le-am zis azi) manca dezastru, sub 100 de ml la o masa, a fost cu greutatea tot la limita inferioara, la un an avea 8,5 kile, da arata f bine si acum la 4 ani desi e destul de terorista si mofturoasa cu papa, arat f bine si nu mi-ar placea sa fie mai grasa.

acumanelegat de bebei, ma mananca rau pielea , nu-s bronzata deloc, si nu am idee ce poate fi

pupicei





Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

La Multi Ani tuturor Mariilor, Marianilor, Marianelor si tuturor capshunicilor si capshuneilor care au crescut!
Acum mi-am dat seama ca din ce in ce mai multi capsuni au facut sau se aproprie de 4 luni! Ce mari suntem! Multa sanatate ca e mai buna decat toate, va spun eu ;)

Cu intalnirea astept sa vad ce hotarati sa vad cum pot veni cu matzulica - daca e sotul acasa oriunde, daca nu, mai vedem si ma descurc eu. Insa daca e caldura mare eu nu ies cu matzu din casa, ca am alergie la bubite, oricum avem, caldura ne mai trebuie

Intrebati de alocatie. Mie mi-a venit azi - dar a venit pe iulie... Asa se da? Daca Manu s-a nascut pe 2 iunie ii dau alocatie numai incepand din iulie?

De intors la serviciu ma intorc in octombrie sau decembrie... Inca nu m-am hotarat - sa vad cum evolueaza panicozenia mea si cum scap de ea

Anca de Manu
www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia
asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

l-am pus pe rares in patut si doarme bustean.Trece printr-o faza in care doarme f.bine.Noaptea se scoala o singura data si asta spre dimineata iar ziua doarme cam 4 ore adunate in general dupa masa cate o ora si ceva.Eu ma multumesc cu atat.
Eu am inceput de saptamana trecuta fizioterapia ca sunt terminata cu spatele.
De saptamana viitoare sunt mamica full time.Recunosc ca pana acum am avut-o pe mama ajutor de nadejde dar acum.....s-a terminat zise ea cu glas sfarsit.Pleaca pt. o luna la sora mea in Anglia.
Sper sa fac fata singura tinand cont ca s-a facut baiat mare.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numai_eu spune:

Buna seara capsunei si capsunele. Sau mai bine noapte buna.
In al doisprezcelea ceas vin si eu sa spun LA MULTI ANI! pentru toti sarbatoritii zilei de azi. Si un pupic special pentru Sosonica mica, sa ia repede in greutate si sa se intoarca sanatoasa acasa alaturi de mamica ei.
Elteka si eu ma chinui sa fac abdomene, dar la fel, nu ma mai pot ridica. La mine cred ca e de la durerile de coloana, dupa nastere am ramas cu niste dureri groaznice, uneori sunt asa intepenita noaptea ca imi e frica sa nu-l scap pe pui din brate. Ziceai ca si tu ai ceva probleme cu coloana, imi poti spune te rog despre ce e vorba pana rusesc sa ajung si eu la medic?
Noaptea trecuta puiul meu a dormit de la 22:00 la 6:20. Aproape ca nu-mi venea sa cred. A fost prima noapte in care l-am pus de la inceput pe burtica, a adormit in 2 minute si a dormit super. Acum l-am pus din nou, sa vedem rezultatele. S-a obisnuit sa doarma pe burtica si asa mult ii place ca nici in carut nu mai vrea sa stea pe spate.
Am vazut si ultimele poze postate pe site, toti capsuneii sunt niste dulcici.
Legat de intoarcerea la serviciu, eu vreau sa revin in octombrie. Dar deja imi e groaza la gandul ca o sa-l las pe puiut singur, desi o sa fie pe maini bune, o sa stea cu mama mea. Mi se pare ca o sa lipsesc enorm si o sa pierd atatea lucruri din dezvoltarea lui. Dar am promis inca de la inceput ca o sa stau doar concediul de maternitate, am obtinut ceva avantaje de la firma si nu ar fi frumos acum sa-mi prelungesc concediul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Doamnelor, faceti mai multe propuneri si ne intalnim cum va convine voua.

Io il pot lasa pe R acasa, gasesc io bona pt somnu de pranz. si Andrada ne intalnim noi altadata sa se cunoasca copii indigo

Deci, propuneri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by poohy


Intrebati de alocatie. Mie mi-a venit azi - dar a venit pe iulie... Asa se da? Daca Manu s-a nascut pe 2 iunie ii dau alocatie numai incepand din iulie?

Anca de Manu
www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia
asa cresc eu



Pe prima luna o sa primesti la sfarsitul celor 2 ani. Cel putin la mine la Filip asa a fost: pe luna mai 2007 cand a implinit el 2 ani am primit alocatie intreaga desi el e nascut pe 13 si ma asteptam sa primesc doar pe jumatate de luna dar apoi mi-am amintit ca in prima luna nu a primit nimic. Si eu am primit alocatia pentru Georgia si tot asa a venit in august pe doua luni: iunie si iulie. Jumatatea de mai o voi primi cu siguranta la finalul celor 2 ani.

Veniram si noi din concediu. Iete www.dropshots.com/vacanta2007" target="_blank">poze pentru cine are rabdare sa se uite la un car de poze

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Merci mult de raspuns Am vazut pozele, Georgia e o gogosica frumoasa foc ! Asa adoarme si Manu, cu degetelul un pic in coltul guritei. Daca pica de acolo, e vai si amar, ne trezim si ne necajim!

Anca de Manu
www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia
asa cresc eu

Mergi la inceput