Bucurii de sept-oct 2006 (75)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:



Poftitzi la cafea .

Bianca este o frumoasa,iar Rares un scump si un dulce.

Multumesc pt. sfaturi -am luat carutz sport tot de la Baby care(1,5 mil),in Selgros nu am gasit nimic.
Lilina si mie mi-a placut Bertoni(Rebe are scaun de masina de la ei),dar nu mai avea.Oricum sunt multumita si de asta.Avand in vedere cat sta Rebecca in el,nu e un avantaj, ca ea vrea sa circule,dar e mult mai usor la transport.
si multzumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza mamici!
Saru'mana de Roxana! Azi copilul meu a facut o exceptie - s-a trezit la 7.30!!! Mama ce odihnita ma simt!. Desi s-a trezit noaptea si a stat treaz vreo ora - de la 4 la 5, totusi ma simt odihnita. Bine ziceai, Gety, ca somnul de dimineata e cel mai dulce!
Roxana - ti-am admirat fetitele in poza cu caruciorul. Nu ne mai arati niste poze mai fresh?

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea
aproape major

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Cristina, la .

Neatza! Noi ne-am trezit la 7,40, dar mai fac o trezire la 2 si una la 5. Vrea lapte, plescaie din limbutza, parca mi-ar da de inteles.

Roxanae, felicitari pentru achizitie. Are ceva in plus fatza de al meu, ca ai dat mai mult pe el. Noi, initial, voiam sa-l luam pe asta sport la mare, dar nu poata sa doarma bine in, se da el un pic pe spate, dar funduletzul sta in jos.

Merg sa mai prepar un bibe de lapte.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Cristina, Maria nu umbla deloc in 4 labutze. Ma intreb cand o sa se intample asta, ca poimaine face 10 luni. Daca o tin de manutze, face ea niste pasi, parca-s de cocostarc.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Ceao fetele!
Si eu vreau o galeata de
Nu stiu ce am de sunt asa cheauna de somn,ca azi noapte a fost mai cuminte Maya decat zilele trecute si pot sa spun ca am dormit mai bine dar....
Aseara am mai scos o tura de muci pe la 23.45 si una azi dimineata la 8.30 dupa care i-am dat siropelele,a papat laptic si acum doarmeeee.Asa m-as tranti si eu la un somn,da cine fras sa imi faca de mancare??
Astazi mergem la control sa vedem ce spune dr,parca azi dimineata la 8 cand s-a trezit bubulina nu mai horcanea asa de tare dar tot am scos o seringa de mucusori.

Gety pai poate ne putem intalni la mare,noi avem bilete pana pe data de 24 august inclusiv si bem o cafa,ceva.
Suntem cu masina asa ca ne putem deplasa oriunde.

Roxanae sa stapaniti sanatosi caruciorul. Noi,cred ca vom lua pana la urma tot caruciorul normal nu cel sport,ca in asta sport sta tare rau daca adoarme.Cu funduletzul e ca intr-un colac si se lasa putin de tot pe spate.Cred ca o sa il inghesuim cumva in portbagaj. Moare al meu daca ii spun ca nu mai luam caruciorul sport

Astept sa se trezesca bubulina si vreau sa o scot putin afara ca e asa de frumos si soare...nu rezolv nimic daca o tin in casa sub o cupola.

Apropo de boala Mayei,ieri in parc asa se ferea una de mine sa nu cumva sa sara vreun virus la fii-su in carutz. Doamne ce prost m-am simtit ca am si plecat de acolo.
Chiar imi spunea prietena mea care are o fetitza de 3 luni ca inainte sa apar eu la banca,tipa aia (ii spunea ei)ca va sta la mare distanta de teama microbilor.
Doamne am facut niste ochi ca la melc.
Doar stie ca Maya nu are ceva ce sa ia si fii-su dar ma rog,femeia poate era precauta.
In fine asta este.
Na merg ca altfel adorm pe birou la cat mi-e de somn si nu o sa mai mancam nik la pranz.
Revin pe seara sa va spun cum a fost la dr. Va

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

La noi ploua, am plecat sa platesc si eu factura la energia electrica si ne-a prins ploaia. Am luat taxiul si ne-am intors acasa. Am schimbat-o de hainutze pana la piele si am plasat-o in premergator.
Gonghy, teoretic, cazarea noastra incepe pe 23 la ora 18. Noi ajungem pe 23 pe la ora 6. Daca-i ceva ne mai plimbam prin statiune. Ar insemna sa ne intalnim pe 24 august. Mai poti atunci?
Mucisorii, noi ii scoatem, ei se fabrica acolo inauntru. Asa pateam si eu cu Maria. Sa vii cu vesti bune de la dr.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Gonghy, cred ca tantea aia din parc nu stia ca de ce te feresti mai tare, nu scapi. Dar ce, microbii sar precum puricii?

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Hai ca iar am veit.
Mancare nu pot sa fac,ca au venit astia de la gaz sa ne spuna sa nu dam drumul la aragaz ca sunt scapari.
De gaze......
Si iaca ca mancare o sa fac dupa ce ne intoarcem de la tanti dr asa ca ii dau la bubulina fructele si de pranz iau un borcanel.

Fetele am luat pt prima data AVOCADO.
Voi a-ti dat asa ceva pana acum bb-ilor vostrii??
Si nu stiu cum sa il prepar cat mai usor posibil.
Ma gandeam la combinatia asta:
1/2 avocado
1 rosie
1 lingura almette cu smantana
Toate astea sa la blendui si sa ii dau ca atare.
Voi ce parere aveti?

quote:
GETY
Gonghy, cred ca tantea aia din parc nu stia ca de ce te feresti mai tare, nu scapi. Dar ce, microbii sar precum puricii





Asta c-am asa este dar eu ce sa ii fac??
Am ramas muta cand am auzit.
In legatura cu intalneala ne intalnim daca doresti,binenteles.
Da-mi nr tau de mobil pe PM si il trimit si eu pe al meu,sa te sun pe 24 august.
Merg la dus ca vad,ca Maya inca face nani. E si inca ceva. Oare de la Nurofen si Eurespal doarme bubulina mea atat??

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Gonghy, si eu tot din cauza unor "tanti" l-am dus pe Alex de 3 ori la dr, fiindca el si-a facut un obicei prost si anume sa tuseasca (foarte rar, e drept) atunci cand nu-i convine ceva, sau pur si simplu de plictiseala. l-am dus la 2 doctori diferitzi, si acelasi rezultat: n-are bronsita, nu se aude nimic ciudat la plamani, mai exista posibilitatea sa aiba o usoara alergie. Si eu tot timpul tb sa dau explicatii cand e cineva de fata, ca nu are nimic , contagios, altfel s-ar fi molipsit si Fabian de mult, la cat isi tot fura suzetele si ling aceleasi jucarii...dar na, acuma sa fim sincere, nici mie nu mi-ar placea sa tuseasca cineva direct in nasul lor...

Eu de firma Bertoni n-am auzit, caruciorul meu e Bertini, iar de curand mi-am cumparat un carucior de gemeni sport, no name, la care se poate lasa spatarul jos de tot - m-a costat 40 Euroi dar e f. usor si comod, zic eu.

O zi faina fetelor -la noi toarna iarasi cu galeata. vara asta a fost pana acum de tot ra...

Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Gonghy - mie dr. mi-a zis sa-i dau lui Vladut avocado, ca e foarte folositor. Eu il oparesc vreo cateva minute in apa clocotita si dupa aia il blenderuiesc cu restul de legume, ca eu pireul lui Vladut i-l fac intotdeauna din cel putin 5 feluri de legume.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea
aproape major

Mergi la inceput