Bucurii de sept-oct 2006 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Beatrix,nu stiu cum sunt oamenii din alte tari, ca n-am iesit de vreo 16 ani din tara si atunci eram prin liceu, dar la noi e proasta educatie la greu, asta o simt pe pielea mea!

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

La noi se anunta urmatoarele zile mai racoroase si ploioase, dar sincer, le prefer asa, ca a fost destula uscaciune iar iarba, pe unde se mai vede, e arsa de soare.

Iasul e acum un santier permanent. Se construieste foarte mult, nu se mai respecta nici norme din constructii. Unde se gaseste un patrat de teren, este acoperit cu ciment. Acum au ingradit zona de langa Palatul Culturii, sa construiasca si acolo blocuri, centre comerciale si spatii pentru birouri. La cate fundatii trebuie sapate acolo, nu se stie ce se va intampla cu Palatul. Asta e!
Asta e off-topic, dar mi-am spus si eu oful.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Mai rarut noi pe aici in ultima vreme dar recuperam tot. Insa cand vreau sa raspund si eu la nedumeririle altor fete uit ce vroiam sa spun si cui. Ma cam lasa neuronii si ma simt tare ineficienta de la o vreme.
Aaaa, am vazut ca a mai aparut si Marina. Ufff, tare greu cu mutatul asta, o cred, si cu doua iedute dupa ea.
Aha, si am mai vazut un Vladut tare simpatic care se pregateste sa plece si este super incantat de valizele lui. Simpatic rau baiatul asta, tot timpul zambitor.
Si vazui si Cosminuta la mare, parca e Rarutul meu care spre deosebire de ea si-a pus nisip peste tot, iar eu l-am tinut la pelea goala si nu mai spun pana unde nu i-a intrat nisip, plus cel bagat de el in gura, urechi..., durere nu alta cand trebuia sa il curatam. Si am vazut ca a fost in aceeasi perioada cu noi la mare, dar cred ca nu la Mamaia din cate cunosc eu litoralul, parca ar fi Eforie.
Am mai vazut si ca multi copii s-au imbolnavit dupa ce au venit de la mare si chiar am citit pe undeva ac dupa cura de aerosoli de la mare bebeii pot as faca raceli usoare cu temperatura si rosu in gat. Oare sa fie si la noi asta? Eu inca tond sa cred ca la Rares este din cauza curentului din casa si a dormitului pe jos pe saltea. Una peste alta dupa 6 zile de papa numai lapte de la mami in sfarsit azi a papat piure de fructe. Rosu in gat inca mai are un pic dar tratamantul l-am intrerupt ca are 7 zile si dam numai cu tantum verde. Inca ne luptam cu luatul medicamentelor, ne certam ptr orice bagam in gura,dintii de sus se lasa inca asteptati (nu cred ca a mai stat vreu bebe cu gingiile umflate 3 luni fara nici un rezultat), balute la greu, manutele stau numai in gura, musca orice inclusiv pe mine, baga toate jucariile in gura, ii plac numai covrigeii foarte tari (cumparam azi si ii roadem poimaine).
Cu nervii am inceput si eu sa stau cam prost, asa ca Gonghy nu esti singura. Cel putin cat Rares a fost bolnav imi venea sa plec si sa nu ma mai intorc. Datul medicamentelor era un chin nu numai ptr el ci mai ales ptr mine, trebuia sa il fortez, sa ma urc pe el nu alta, primeam picioare in burta, sani, gura, maini in ochi, tipete cat cuprinde si mai le si scuipa asa ca o luam de la capat cu inca jumatate de doza. Off, bine ca am scapat ca nu este nimic mai greu decat sa iti vezi copilul bolnav. Nu degeaba se zice ca e cel mai greu sa cresti carnea de om.
Fug si eu sa pap ceva ca acum se trezeste sparnelul si o luam de coada.
Iar in ce priveste dimensiunile mele, nu ma mai laudati ca mai vorbim peste cateva luni, la vreo 5-6 luni dupa ce nu voi mai alapta, ca acum ma suge zi si noapte fi-miu, dar la cat mananc dupa ce voi intrca cred ca ma fac cat tancul.



Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze diverse
Botez Rares 3-4 luni 4-5 luni 5-6 luni 6-7 luni 7-8 luni Litoral 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:


Felicitari Cristina si Sephora pt. primii pasi.

Fetelor va rog dati-mi si mie un sfat.Nu stiu ce sa ii cumpar piticei intre carucior sport si tricicleta din aceea care se impinge de la spate.Am de la Diana tricicleta si o motocicleta fara pedale.De fapt sunt singurele lucruri care le mai am de la ea ca restul carutz, patutz,hainutze..... le-am dat si acum m-am ofticat ca a trebuit sa o iau de la capat.Sa nu faceti ca mine.
Ma gandesc ca cel sport este mai practic cand plecam ,de patuzt pliabil am facut rost de la cineva.
Voi ce sfat imi dati.Ce ati cumpara in locul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Roxana eu tocmai i-am cumparat al doilea carut sport (deja suntem la al treilea), al doilea era tot sport dar cam greut asa ca am luat unul f f f ieftin, numai 750.000 lei. Ma gandisem si eu la bicicleta dar mi se pare destul de incomoda ptr el, in plus prea are toata lumea si parca a devenit ca o uniforma, asa ac mai bine ii iau direct din aia mai mare cand o fi el in stare. Asta este parerea mea. Acum tu faci cum crezi. Eu am luat carutul din bazar, de la arabi care cumpara marfa din Europa, am inteles ca pe acolo sunt 400.000 lei.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze diverse
Botez Rares 3-4 luni 4-5 luni 5-6 luni 6-7 luni 7-8 luni Litoral 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:

Multzumesc Tanima- si eu tot spre carutz sport inclin,sotzul spre tricicleta pt. ca cealalta nu are maner in spate,dar mie nu mi se pare mare realizare manerul ala.Sambata la Carrefour am vazut unul Bertoni si mi-a placut.In seara asta dau o fuga pana in Selgros si ce gasesc acolo ii iau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

roxanae, eu zic sa iei carut sport, ca e mai de folos....poate dormi in el...iar pe tricicleta inca nu stie sa stea bine...poate la vara urmatoare e mai potrivit
eu am pus ochi pe o tricicleta, dar ii iau in primavara, ca nu are cand sa mearga pe ea
Bertoni e super bun, si-a luat o prietena de-a mea si e aproape la fel ca Inglesina al meu si pretul muuult mai mic

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe
JUCATI TRIBURILE

"Is nice to be important, but is more important to be nice"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Stiu ca in Carrefour aveau unele tot la 700.000 sport foarte usoare. Aveau cand am venit noi de la mare acum o saptamana si ceva. In Militari.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze diverse
Botez Rares 3-4 luni 4-5 luni 5-6 luni 6-7 luni 7-8 luni Litoral 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor

Multumim ptr felicitari,un pupic si ptr Vladut umblaret.
Cristina asa am zis si io ca tre sa-i iau ceva care sa stea,ptr ca in carut sta dar la un moment dat se plictiseste si vrea in brate,vad ca in masina e ok.Eu am facut proba in magazin si cand am vazut ca nu se mai dezlipea de ea am luat-o.Numai ca nu ajung cu ea pana in parc,ca mi-ar fi greu daca ar ramane fara baterie sau ar vrea copilul in brate,il plimb pe aici prin imprejurimi.M-a gandeam la tricicleta dar cu aia era clar ca m-a duceam pana in parc si daca adormea copkil ce faceam.....Si Matti e disperat dupa caine,il trage,vrea sa-l muste,merge cu jucariile si chiar cu biberonul in gura exact cum merge Igor,ati vine sa-l mananci.Igor insa cred ca asi va da demisia in curand.
Eloise drum bun,distractie maxima,am vazut Vladut calator,o minune de baietel.Sper sa ne vedem caand va intoarceti.

Fetelor a-ti vazut careva produse Plasmon prin magazinele Romaniei?biscuiti,ceai,iaurt,pasta,cereale?
M-a duc sa bag o mani si o piedi,revin

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

si de la noi.
Mai este ceva,ramas prin vreun coltzisor???
Sunt chiauna de somn si uite ca acus e 3 si nu pot sa adorm deloc.
De azi noapte de la 12 ma chinuit copilul asta,a incepu sa se foaisca si la 3 dimi sa trezit detot.Cu tuse si muci cat China,de ma capiat cu mucii ei.Asa ca la 4 dimineata am bagat aspiratorul in functiune si dai si scoate taicule....o valiza de muci galben-maronii. Pe la ora 5-5.20 a adormit si fata mea si eu cred ca pe la 6 si am dormit impreuna pana la 10.15 dar asta nu a fost somn.
Dimineata iar am scos o tura de muci cu circoteca de rigoare,impins lovit si mai stiu eu ce... plus ca atunci cand am vrut sa ii dau siropurile isi fatzaia capul de colo-colo numa sa nu i le dau,ba le-a mai si scuipat afara de ma treceau toate naduselile.
Da bine ca mi-a papat o sticla de 200 ml de laptic.

Sonia puiutz mic,Doamne Doamne sa te aiba in pace in grija lui,Maicutza Sfanta sa fie cu tine!!
Chantal putere multa si va aparea lumina si veselie si la tine

Sephora merci frumos
Alina maine mergem la oftalmologul recomandat,sa vedem ce ne spune doar ca eu mi-s tare prapastioasa
Elose distractie placuta si vreme frumoasa! Ai un puiutz minunat.
Cristina felicitari de primul pas,vine si al doilea si al treilea etc tot mai frumos va fi dar atunci sa te ti coteleli prin dulapuri si alte cele
Ignatica bafta la si lasa ca poate nu e nimic grav
Vauva azi noapte imi venea sa ma duc in lumea larga ce nervi am avut. Si al meu sotz era prea obost sa ma ajute dar pana la urma de gura mea a venit.
Gety ai bilet suuuuupeeeerrrr!!
Auzi da mie imi trebuie un flacon mare de Lecitina,am uitat cand plecati la
Problema este ca la Maya nu vad sa se uite crucis.Uita-te la albumul cu poze si vezi si tu.Poate vezi tu ceva si imi spui

Si sa nu uit pe sarbatoriti

Alexia Maria,Armand,Antonia,Alexia Nicole,Grace Hannah,Iulia Ioana


Acum va las ca sa trezit bubulina,ii dau papa si merg la mama ca a facut galuste cu prune si imi curg balele de pofta revin pe seara.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya

Mergi la inceput