HIPERCOAGULABILITATE

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Irina , am citit in prospectul de la clexane , ca este contraindicata anestezia epidurala , si din cate am inteles se recomanda cezariana cu anestezie generala , de asta ma intrebam voi ce stiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

sa inteleg ca daca se naste natural atunci nu pot face epi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

din cate am inteles , daaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Fetelor care ati nascut , haide ti spuneti ne si noua cum e pana la urma.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

eu am facut cezariana cu anestezie generala.dr mi a spus ca e indicat sa nasc prin cezariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Monalac , tu ce faci , nu ai ramas inca gravidutza ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrl_dumitriu spune:

Buna fetele,
Dr.mea zice ca e indicata cezariana,la mine e neces.pt.ca lichid.a ajuns la min.iar bb nu s-a mai putut intoarce.
Despre anestezie chiar azi am vb. cu dr. si mi-a zis ca tip.anest.depinde de timpul trecut de la ultima injectie,min 12ore.
La clinica am intalnit o fata care a nascut sapt.trecuta(face si ea clexane) si anestezistul i-a recom.si facut rahi si i-a fost foarte bine.
In ce priv.inj.in burtica dr.zice ca e mai bine,bb meu a luat ceva in greutate in ultimele sapt.(era cam micuta) si e mai putin dureroasa.E adev.ca e tot mai greu cu pliul de piele cu trecerea timpului,dar ne descurcam
Mirela 37 sapt+Iarina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Asa stiu si eu ca se poate naste normal cu epidurala dar cu condita sa nu fi facut injectia mai devreme de 12 ore. Tocmai din acest motiv este recomandat ca injectia sa se faca intre orele 18 - 20, de preferat la aceiasi ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Multumim fetelor pt raspunsuri , deci se pare ca totusi avem sanse sa putem naste si natural

Mergi la inceput