Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

FETELOR CARE FOLOSITI BIBEROANE:DE UNDE CUMPARATI VOI BIBEROANE NUK SAU CHICCO MAI IEFTINE???VREAU SI EU UN PONT.CARREFOUR???

CA ALEXIA A INCEPUT SA FACA NAZURI..AM SI BIBEOANE CU TETINE PT 3-6 LUNI DE LA ANGEL SI NU LE MAI VREA.PREFERA NUMAI NUK (DIN ALEA CU TETINA MAI MERE) SI TREBUIE SA MERG SA FAC STOC!!!

ADINA si mititica ALEXIA-23.02.2007-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Ela daca mai cauti perna din aceea pt alaptat vezi ca au pe site-ul bebe-strumf.ro

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Rebiana poate insemna asta dar si asta sau chiar www.bicoshops.de/ShopsAngebote.asp?frmPageNo=16&frmListSize=10&f_IDTyp=5&f_Typ=Trekking-/Tourenbike&frmIDLink=&frmMarke=&frmIDKGS=&frmKGSName=" target="_blank">asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

cu toate perele si prunele , adica sau daia sau daia zilnic,Delia face tare, probabil de la humana, o sa discut cu dr cand o veni din concediu sa vedem ce zice , iese zilnic dar tare de obicei, e drept mai sunt si exceptii cand face pasta dar, mai mult tare

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica
http://www.totsites.com/tot/anadelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

quote:
Originally posted by Rebiana27

Ela daca mai cauti perna din aceea pt alaptat vezi ca au pe site-ul bebe-strumf.ro

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Rebiana poate insemna asta dar si asta sau chiar www.bicoshops.de/ShopsAngebote.asp?frmPageNo=16&frmListSize=10&f_IDTyp=5&f_Typ=Trekking-/Tourenbike&frmIDLink=&frmMarke=&frmIDKGS=&frmKGSName=" target="_blank">asta


rebiana tare descrierea ta.... poate insemna asta asta sau chiar asta dar ultima ce reprezinta ca m-a lasat imaginatia

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica
http://www.totsites.com/tot/anadelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Karla, pupam mamica muncitoare! Cred ca te vei reacomoda treptat cu serviciul si iti va fi mai usor pe masura ce va trece timpul Acum e normal sa fie greu sa fii despartita de pui.
Si in privinta patutului de lemn, mai bine iei o saltea normala la patutul pliant. Si eu am facut la fel. Cand am vazut ce zgomot facea ca-si trantea picioarele pe salteaua aia de plastic, i-am pus-o pe cea de la patul de lemn pe care l-am desfiintat. Al nostru nu era prea bine facut si mi s-a parut ca se poate lovi in el, asa ca a renuntat la el. Salteaua e una normala, din aceea care vine ambalata in vid si e ca un sul. Mie-mi place. Tot din aia avem si noi si e suficient de tare si pentru ea.

Absoluta, distractie placuta!

Ddana am vazut un Dragosel frumusel foc!
Am vazut si pe indemanatecul de Alex! Tare haiosi mai sunt cand fac asa!
Pe Mark l-am laudat deja inainte.
Pupam cavalerii!

La categoria poze, am vizionat si pe cele cu Teodora Maria si tatic mandru de fetita lui. Tare frumusica!
Si am vazut-o si pe Ilincuta draguta, ce frumos se joaca si cum sta ea la poze, iar taticu' se vede ca e topit dupa ea!

Kitty ma bucur tare mult ca Giulia e bine! Te pupam si pe tine pe coaste dureroase sa treaca mai repede.

Tzuna ce bine ca au iesit analizele ok! Noi papam Topfer si ne merge tare bine. Inainte am mancat Milumil, pana am aflat de Topfer.

Adina, ma intrebam si eu despre cartof. Iar despre schim batul laptelui sunt care se schimba de la 4 luni sau de la 6 ori la recomandarea pediatrului. Si probabil ca si atunci cand nu se mai satura cu cel initial.

Gabi, dar chiar te-ai harnicit azi! Se vede ca s-a mai racorit, ca si pe mine m-a apucat cratenia.

Am comandat si eu o salteluta de joaca cu arcade. Sper sa vina marti sau miercurea viitoare. Abia astept sa vad daca-i va placea, ca mi se pare ca nu-i mai ajunge doar bara cu jucarii de la patut. Ce ziceti?

Multumesc, Rebiana, dar am comandat-o pe asta de pe bebelusul tau . ro. Nu stiu cat de buna va fi la alaptat, dar ma intereseaza mai mult sa o pun sprijinita de ea sa-i du sa pape.


pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Paxela ultima asta era link-ul catre o pagina unde era prezentata o bicicleta Diamant Rebiana. Vazui si eu ca nu mai e... asa ca mai caut si pun pagina buna! Pentru mine a fost un soc sa gasesc ceva cand am dat un search pe google cu numele meu si... dupa ce mi-am revenit din soc ()... am facut trimitere la pagini ca sa vedeti si voi. Cel mai tare mi-a placut ca am gasit oaza aceea ce-mi poarta numele!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Rebiana poate insemna asta dar si asta sau chiar www.bicoshops.de/ShopsAngebote.asp?frmPageNo=16&frmListSize=10&f_IDTyp=5&f_Typ=Trekking-/Tourenbike&frmIDLink=&frmMarke=&frmIDKGS=&frmKGSName=" target="_blank">asta

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

rebiana

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica
http://www.totsites.com/tot/anadelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna fete
am venit si noi azi de la tara, dupa 2 saptamani de exil. n-am reusit sa mai tin pasul cu voi de acolo, deoarece dupa vreo 3-4 zile de agonie, calculatorul a cedat nervos. asa ca am de recuperat vreo 3 capitole. poate reusesc azi si maine ... zic poate, pt ca de vreo 2-3 zile am un copil ffff marait si matzait, nimic nu-i mai convine, mai nou plange si noaptea prin somn si parca a dat foametea peste el. azi noapte s-a trezit la 3 sa pape, el, care n-a mai mancat noaptea de mai mult de o luna. o fi ceva cu dintii? sau cu vreun prag de 5 luni?? nu stiu ... dar sper sa nu-l tina mult!!!
in rest raportam asa:
papam dimineata fructe cu 1-2 lingurite de cereale cu mar si morcov. fructele sunt combinatii de cate 2 din mar, para, pepene galben, nectarina, piersica. cel mai mult ii place pepenele galben cu mar. dupamiaza papam piure de legume: dovelcel, morcov, telina, patrunjel, pastarnac, ardei gras, ceapa. ceapa o pun doar la fiert. ardeiul gras il fierb, il scot si il curat de pe coaja, abia apoi il pun la mixat. in piureul de legume adaug si 2-3 picaturi de ulei de masline si 1-2 lingurite de branza dulce. branza dulce eu am luat de la milli.
legumele le fierb in apa de la robinet. zeama o folosesc sa subtiez putin piureul. nu dati cu rosii, dar mie imi rezulta piure pt 2-3 zile, pe care il pun in cutiute, la congelator.
in cazuri de urgenta (cum ar fi azi, ca n-am avut cand sa preparam piureul) papam cereale cu banana sau alt fel de cereale cu lapte.
cam atat deocamdata ... ma duc la maraitul copil matei!!!

sa nu uit LA MULTI ANI tuturor albinutelor si bondarilor sarbatoriti si nu in ultimul rand pt mamicile sherbi si aurasa!!!!

mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Salutare stup!
La multi ani pentru sarbatoriti!
Fetelor deabia mai are omul timp sa recupereze ce ati scris, si cind citesc descopar ca v-ati contrazis un pic, ca sa zic asa, nu e bine, nu are rost sa irosim timpul degeaba, trebuie sa ne crestem puiutii si sa ne mai relaxam pe forum.
Si acum sa va spun despre puiutul meu care, ieri trebuia sa faca vaccinul si l-a aminat din cauza ca are rosu in gat si stranuta!.Si cum tabloul nu era complet, nici la capitolul greutate nu mai stam ca pe vremuri, 200 gr in 3 saptamini.Asa ca am inceput si noi cu cereale la masa de seara si cu suc de fructe dimineata.
I-am luat temperatura si avea rectal, fara sa scad vreo liniuta, 37 cu 7 si doctorul i-a prescris Amoksiklav.Voi ce parerere aveti sa-i dau asa ceva, din moment ce nu are febra si e vioi, maninca bine si se joaca?
O alta intrebare e legata de ceea ce trebuie sa urmarim la bb atunci cand ii introducem un aliment nou, in afara de consistenta scaunului si daca se irita la fundulet.
Va pupam .

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)Poze Adita

Mergi la inceput