Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (209)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Lili!!!! multa sanatate si fericire alaturi de Robert si Nicolas!!!

Neatza!!!
eu sunt cam necajita, mama a picat pe srada, nu a mai stiut nimic de ea. bine ca nu a dat cu capul de ceva....
si face tratament, dar cred ca e intrerupta circulatia pe undeva si din cauza asta. Toata lumea ii zice sa mearga la Tg. Mures sa se interneze, dar e asa de incapatanata. m-as duce eu cu ea, dar ce naiba sa fac cu marco? mergem in Alba weekendul asta, sper sa reusim s-o convingem sa merga sa-i faca analize la inima si sa-i vada cum e cu circulatia sangelui.
Bianca cat ati facut din Tg. Mures pana in Sebes?

citesc din urma si revin....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova...in conditiile in care nu e circulatie mare pe sosea faci intre 1.45 minute maxim 2 ore. Sunt 150 km dar e foarte bun drumul. Si noi mergeam si pe scurtatura(adica pe la Razboieni si ieseam la Ocna Mures parca), nu treceam prin Turda sau Campia Turzii care sunt jalnice. Ar trebui ca mama ta sa isi faca un set de analize complet si sa urmeze un tratament daca are lipsa de calciu. Bine ca nu a patit nimic in cazatura. Daca vrei sa te ajut cu ceva sau cu vreo recomandare de medic cauta-ma si ma voi interesa.
Moni acum ca zici nici nu stiu ce sa mai cred . Cineva m-a sfauit sa nu ii mai repet eu cand vrea ceva de ex, sa ma fac ca ploua ca poate spune cuvantul. La Bran mi-a cerut sticla de apa prin aceleasi cuvinte ihihi ceva de genul asta si cineva mi-a spus sa nu ii mai caut in corne si sa ma fac ca nu stiu ce vrea pana nu spune cuvantul. Ca doar apa stie sa zica dar... Deci? Cum e mai bine? Cand vrea ceva imi arata cu degetul si eu trebuie sa ma gandesc oare ce obiect vrea de acolo de unde arata si le iau prin excludere toate.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ce sa va spun...l-am cantarit aseara pe marco si a luat 200 grame din 6 iulie. iar avem 11.200 gr, dar cine stie pana cand. de papat papa, avem probl. iar cu laptele. asteptam sa iasa caninul 3 si de aceea bea putin.

Irinatunza eu il puneam pe spate pe Marco, cand ma vedea cu picaturile inchidea ochisorii si , il tineam de cap, si ii puneam cate o picatura in coltulu din iterior al ochisorului. pe urma ma chinuiam sa nu-si miste capul, ca sa nu se duca picaturile. reuseam sa-i deschid fortat ochisorul, ca sa intre ale ain el. eu trebuia sa-i pun de 5x/zi cate o picatura ion fiecare ochisor.
Este nasol, dar reuseam cu urletele de rigoare. sau ii mai puneam cand bea lapticul si atunci nu prea facea scandal ca era ocupat cu el.
Denisa imi pare tare rau de Emma. multa rabdare si odihna iti doresc.
Moni eu nu am reusit cu filmuletzele si am downlodat de n ori drop box-ul ala.
Anasol tu ai reusit? sau te-ai lasat pagubasa?

mai am de citit inca....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BIANCA are dreptate respectivul dar la cuvintele pe care le stie si pe care le-a mai pronuntzat,cum e apa.Eu ziceam sa ii repeti mai mult la lucrurile mai noi,pana le invatza si le stie sigur.
GIO imi pare rau de mama ta.
Revin,ca acum plecam!

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova, sterge de tot drop-ul din calc din Add remove programs si instaleaza versiunea noua ce ti-am trimis-o. Poate asha va merge.
Moni...cozi cat mai scurte iti doresc .
Eu vreau sa ii fac lui Dani un ghiveci de legume, cu rosii, ardei, ceapa si orez asha ca ma apuc de calit.
Mai revin ..merg sa il schimb si sa il aduc aici caci vad ca nu da semne ca ar vrea sa vina din patuzt.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bianca mama nu are lipsa de calciu, si-a facut analizele, si-a scanart tot corpul, e ok. doar ca circulatia sangelui e undeva intrerupta, o fi un cheag ceva, si de aceea are pierderile astea de cunostinta, acum si a picat. vai de ea, e lovita la genunchi si coate. nu a zis la nimeni. azi merge la gine sa vada daca e ok si acolo. e la menopauza si pana se instaleaza asta cum trebuie, uite ce probl. are. sper sa nu fie mai grav, doamne fereste.
mersi de raspuns. pai si ai mei tot pe la Ocna Mures au mers tot timpul, tata e de langa , din Unirea, ati trecut pe acolo, daca ati venit pe scurtatura.

despre scoala eu am auzit asa: caci ultima grupa, cea de pregatitoare se va face acum la scoala si nu la gradi. pot profesa doar cele care au dubla specializare:invatator-educator(asa ca mine).
eu am probl. cu gradinita: am vb. la una super buna, de stat si nu mi-l poate lua de la toamna urmatoare caci va avea 2 ani si 8 luni. si ei iau numai copii care au impliniti 3 ani in sept. Pana in ian. pot sa astept, dar nu gasesc locuri. acum cand i-am zis ca este de la 1 an si 2 luni la cresa privata, mi-a zis sa merg in ian. sa vorbim. caci inscrierile atunci se fac:ian-feb. 2008, pt. anul scolar 2008-2009. relatii aici nu am, asa ca incep sa ma interes cat trebuie sa dau ca sa-mi ia copilul la gradi. asa merge, n-am ce face. sau, poate, vom sta mult mai bine cu banii si-l vom lasa tot aici, om trai si om vedea.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

GIOVA si eu tot invatator - educator am

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova...ziceai ca langa tine este o cresa, acolo unde ti-ai pus CV-ul. Acolo nu e bine daca il dai pe marco? Eu zic ca e chiar pacat sa dai arunci banii pe fereastra la cresa aia. E frumos, se ocupa de el dar totul pt o suma uriasa. Daca iti aduci femeie acasa nu te-ar costa atat de mult.
Stiti ca va ziceam de cresa lui Dani care costa 4 lei pe zi( din sept poate ridica ceva)...A fost o alta cunostiintza pe la crese si s-a interesat si a vazut si cel mai mult i-a placut la cresa asta unde va merge Dani ca totul e nou si renovat, ca patuturile sunt noi, mochetele frumoase, etc. La alte crese de stat e tot mobilierul ala vechi si antic de pe vremea noastra si pretul acelasi.
Da, Giova, prin Unirea...dar am uitat denumirea
Si gandeste-te ce ai face lunar cu 400-500 lei in plus...decat sa ii dai la o cresa. Eu sincer nu mi-as permite, si cei 100 lei ce ii voi da lunar pt Dani ii dau nu ii iau si e o diferentza nu? Niste bani in minus...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cosmi acum am vazut ca ai scris si tu de gr. pregatitoare la scoala. acum cu siguranta imi voi gasi post, caci sunt putini cu dubla specializare, doar cateva generatii, pe urma s-a scos. Mai mult ca sigur se vor face cursuri si pt. educ./inv. ca sa poata si ei profesa.
trebuie adaptat mobilierul pt. ei, dar cine stie daca si cand se va face. poate tot din banii parintilor, ca si acum.
Moni spor la trewaba si plimbare placuta.
Anasol super Dav. stelistul.
Citit: marco nu are rabdare, ca de obicei. imi ia cartea, si se uita la poze si vb. pe limba lui.
stie cum fac aproape toate animalele. faza cea mai tare a fost cand a venit nasul lui luni la noi. L-am intrebat: marco cum face pisica? si el a inceput sa insire cum fac toate animalele, parca recita o poezie. am ramas muti.
in schimb se mai uita la desene, la BE, mai nou coloreaza balconul cu creta si tare-i place. azi dim. am vazut ca si canapeaua e scrisa de creta, caci de pix era.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cosmi super.
Bianca pai si aia e particulara. eu femeie nu-mi aduc. sunt tota contra ei. nu va invata copilul atat cat invata la gradi. plus ca socializeaza, interactioneaza cu alti copii. ce m-as face daca aduc o tanti si sta toata ziua la tv? si copilul meu prin casa. de abia il tin eu pe marco in casa pana iesim in parc, apoi sa stea toata ziua in ap.? vine iarna, vreme nasoala....
Poate ca eu sunt contra bonelor din cauza ca stiu cum e sa mearga un copil de mic la gradi si cate deprinderi isi formeaza acolo, ca e de stat sau privata, nu conteaza, tot sistemul ala e.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput