Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (208)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

Salve!

Inca mai traiam, dar vad o leneee.

LA multi ani, Ana de France si Ingrid!

Lui Vladimir i s-a itit in sfarsit primul canin (a durat mult, frate, de cand i s-a umflat pe acolo gingiuta, mult rau, aproape doua luni). Acu' sa vad cand apare al doilea ca pare sa se fi umflat un pic si e din nou cam agitat peste noapte, si mai si musca.

Are zece kile juma si vreo 81-82 cm. Slabutel si piticel, dar lasa, ca ne facem noi mari.

Balareste din ce in ce mai mult pe limba lui. Cuvinte noi, nu prea. Parca am auzit totusi ceva ce seamana a jucarie (giucae), m-a facut atenta si o prietena, ca il tot repeta. Numai ca nu indica numai jucarii cand il spune. Nu-i vorba, ca si mobilele, telecomanda plus diverse alte recipiente sau cutii sunt jucarii pentru el, asa ca... o fi zicand jucarie. Brava lui.

E un scump. Cand vrea el. Ieri am fost la o petrecere (botez +cununie) si l-am carat cu mine, ca n-am cu cine sa-l las. O dadaca (nasa lui) era plecata la Bucuresti, alta (frate-meu) a fost la petrecere cu noi. A fost super, da' super cuminte. MA si mir ca nu s-a deochiat, la cata lume la admirat, laudat, dragalit etc. Am primit chir si o oferta de schimb de la o invitata. Vladimir contra o fetita nazdravana. Le-am spus ca ce vad ei nu e chiar Vladimir cel de fiecare zi, dar nu m-a crezut nimeni. Faza draguta e ca minunata stare de cumintenie continua si azi. Dimineata am fost in vizita la prietena lui Ilinca, sa se joace. S-au jucat foarte frumos (de regula o mai inghesuie, inghionteste, pocneste, impinge). s-au mai certat ei un pic pe jucarii, dar atat, nu s-a lasat cu trosneli sau istericale.

Cam asta despre noi. Va las, ca trebuie sa fac ceva ordine prin casa. Asta daca nu m-oi duce sa ma intind un pic, ca ma cam resimt dupa petrecere.

Moni, mai e putin si le facem cunostinta la strumfi.

Ioana si Vladimir (08.02.2006)


http://www.dropshots.com/ipeltod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

COSMI las sa vezi ce fain o fi!!! Uite ANDA are trei motani ! Ursulina doi! Noi am avut la casa cand stateam la socru 5 pisici 3 + 2 Tare as mai lua si acum dar in doar 2 camere e mai nasol Daca as avea cel putin 3 camere as lua urgent una acasa! Nu zic ce-as face daca as sta la casa,ca evident si caini si pisici la greu

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

PUFU abia astept sa ne intalnim sa vad cum reactioneaza piticotzii!
Am vorbit ieri si cu Daniela din Eforie si cu ea am pus tzara la cale,chiar ziceam ca dupa vreo 2-3 zile de stat la plaja incepem plimbarile/intalnirile de dupaamiaza

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

LA MULTI ANI, Ana de France si Ingrid!

Noi am revenit in oras, dupa 2 sapt de stat la tzara! Aseara am avut ceva probl cu acomodarea ca nu a vrut sa adoarma solo in patutz.dar tot acolo a dormit toata noaptea.
Ne-am distrat SUPER la nunta-am ajuns acasa la ora 6 dimineata, am furat mireasa, am dus-o la Plopii fara Sot-romanticii de noi...am urcat-o pe moto...a fost frumos.

Sunt bulversata insa de vesti proaste...Sotul prietenei mele e tot la fel de rau...ii vor scoate splina, dar nu e stabil si nu il pot opera inca...iar aseara am aflat ca unul din cei mai tari profi de chimie din Iasi-care mi-a fost si mie metodist la inspectii de def si grad a murit in accident linga vatra Dornei, iar sotia lui e in stare grava...Oare de ce numai vesti din astea??


Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Cosmi , super sot ai
Moni , de luni din 6 aug esti in concediu ?
Mai fetele pe mine ma doare capul de mor ,, cred ca am stat ieri mult in soare, plus azi noapte am dormit in curent
Mira , nu mai veniti in Spania in septembrie '? F faine pozele . Aia era i inima din trandafiri ?



Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANA da din 6 pana in 26 aug avem,ca norocul, ca mai am mult acasa de facut la conta si chiar daca mai vin luni si/sau marti la birou,am timp sa mai termin plus ca am timp de pregatit bagajele pentru drum
Ca sa nu mai zic ca tre sa bag si io un drum pe la cosmetica ceva ... plus dentistul Azi de la 18 acolo merg si mi-e un sooomn de mor,s-a si inorat un pic p-aci ,cred ca de-aia sunt asa.

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Aseara am masurat-o pe Diana - doar 78 cm - dar la graficul de crestere asta e limita de jos,iar la greutate e 9 kg limita de jos,deci asta o depasim ca are 9,500 Totul calculat la data ei de nastere si la faptul ca e fetitza. Sa zic victorie ca n-a iesit din grafic macar?

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


de la ora 11.30 acum am ajuns acasa. am fost la BCR am platit taxa de carnet, la tuns, apoi stai la coada pt. carnet. am depus actele si in 2 ore tre sa merg dupa el. am facut cumparaturi la real, le-am adus acasa si dupa pici la gradi. acum am ajuns, iar la 17.30 plecam dupa carnet.

aici e o vijel;ie, mama mia, dar nici urma de ploaie.

Moni
eu nu l-am tinut pe Marco intr-un glob de sticla, dar daca exista si alte stranduri frumoase si curate nu vad de ce nu am merge. macar atat, ca si asa ma mobilizez greu. cum a zis si Clau...in loc sa merg cu piticul la mare/munte, noi stam in Tm. iar la anul si sa vreau nu pot ca muncesc.
Cosmi ai un sot....foarte romantic. si Clau mai are faze dintr-astea, care-mi merg exact la inima .
Mira mai tarziu ma uit la poze, am deschis doar albumul.
Anasol saracutul David, of, of...ce se mai chinuie el sa faca kk.
Toanca nu stiu ce sa zic...o cina romkantica macar. noi cu siguranta asta vom face in august.
Bianca nu ma mai pozez, e cam la fel cu cea din febr. asa ca nu are rost.
Anymony imi pare rau de vestile astea triste. sa dea sa fie mai bine sotul prietenei tale.

nu mai stiu la cine ce vroiam sa zic, fug la treaba.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Pai na poti sa zici Victoriiiiie , Moni . Da-mi si mie graficul ala

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Cu intarziere LA MULTI ANI Ingrid!
Multi ani fericiti alaturi de sot Toanca!
Mira, superbe pozele. Papusile tale mici au aproape aceleasi dimensiuni. Sunt tare dragalase!
March, am inteles ca nu-l iei pe Robert cu voi in camera pe motiv de lipsa de aer, nu? DAr cand se mai racoreste? CA la noi asta se intrevede. Toti 4 la gramada in aceeasi camera.
Anymoni, sanatate multa prietenului vostru!
Moni, vezi cum pui tara la cale, ca de vineri pana luni sunt si eu la mare (de pe 17). Cam departe e drept (Jupiter), dar sunt cu Radu si cu masina (sper) asa ca pe vineri am putea face o escapada in Constanta sau pe la voi. La tura trecuta de mare am fost cam imobilizata intr-un loc.
Ana mea are 12 kg si in jur de 90 cm (eu una n-am masurat-o, dar avea 85 acum 5-6 luni). Grasa nu e, dar a inceput sa faca falcute de cand s-a facut tzaranca. Ii prieste tare mult la aer (chiar daca e aer fierbinte de sudul tarii), printre animale. Zilnic are ocupatii bine stabilite: vrea mereu plimbata la vecinii care au "zoo". Culege iarba pentru "cicea"- porcusorul si pentru rate. Vrea la un bebe in vecini (bebe mic de vreo 4 luni), unde nu o mai intereseaza bebele ci "glu glu" (curcanii, tare frumosi, albi). Seara asteapta vacile si caprele. Noaptea doarme cu o pisica la picioarele ei. Deci se distreaza.
Noi am fost la o nunta sambata undeva in afara orasului si ieri n-am mai ajuns la tara la Ana. Si acum mor de dorul ei, astept sa ma ia sotul sa mergem la ea, unde eu voi ramane pana joi, cred.
la fete si spiridusi
Bee 28+


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput