Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Paxela fiica ta sta deja singuraaaaaaaaaa????? in fundic? Wow. Am ramas fara cuvinte...Felicitari.

Pupici.

Ne laudam si noi cu micile progrese

Uite cum papam singurei

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 07.04.2007

Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Karra80 ce papa puisorii vostri de sunt deja asa de avansati fata de noi?i ce exercitii practicati?
Maria e de-a dreptul senzationala. M-a lasat gura casca. Sincer.



Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 07.04.2007

Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Radcarmen pupam scumpica. Avem bratara rosie antideochi.

Paxela are parul lungut papusica ta de il prinzi in moate.

Martuza pentru Victoras cel grasunas. Daca sveam baietel ar fi trebuit sa il cheme Victor (dupa tata) dar pentru ca este fata nici pomeneala sa o cheme Victoria (asta este numele soacrei ).

Karra ce fata mare si frumoasa are mama.

Fetelor vad ca mai toti copilasii vostri stau in fundulet, mananca singuri, se intorc de pe burtica pe spate etc. asa incat incep sa imi fac griji. Pana acum nu am avut senzatia ca Mariuca ar fi inceata dar nu prea mai stiu ce sa cred.

Mariuca mea are pielicica in unele zone mai aspra si dr. a zis ceva de sampon/balsam din gama Mustela. Voi ce folositi ca sunt multe chestii in gama asta si nu stiu ce sa iau.

Problema noastra cea mai mare este mancatul. Mananca foarte putin si daca nu ii bag cu forta biberonul in gura ea nu cere. Nu stiu ce sa mai fac ca era o mancacioasa pana acum o luna si lua asa de frumos in greutate. Sper sa nu fie cazul de analize dar pediatra a zis ca daca o sa continue asa ii facem investigatii.

Apropo de kk dr mea a zis ca nu este cazul sa o las mai mult de 2 zile fara iar daca se pare ca o deranjeaza doar 36 de ore. Si sa folosesc supozitor doar ocazional, in rest sa ii dau Debridat. Evident ca nu am de gand sa ii dau Debridat la nesfarsit dar trebuie sa fac totusi ceva pentru ca este in mod evident constipata.
Are kk verde si taricel. Dar este adevarat ca acum Mariuca este exclusiv pe formula. Nu stiu cum sta treaba cu cei hraniti exclusiv cu san.
Mai are careva kk verde ca stiu ca ar trebui sa fie galben.

Pupici


Valentina cu bebe Mariuca (25.04.2007)
Mariuca in prima luna

www.sonia.as.ro" target="_blank">Pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Salutari mamici si pitici

LA MULTI ANI NUNUTI!!!

Am disparut pt ca pe timpul verii ne-am mutat la socri la casa si nu avem internet. Acum furam de la un vecin care are wireless

Noi suntem bine:
Horia creste vazand cu ochii, e cuminte, mananca doar la san (si mainile )A inceput sa ne cada parul si oricat l-as spala pe maini mai inghite cateva fire , pe care le gasesc in pampers. Sper sa nu se opreasca prin alta parte.
Eu sunt o schija cu uriasi pt ca am slabit 24 kg in prima luna de cand am nascut (in sarcina am luat 14 kg)

Am vazut pozele cu -ii vostri, sunt minunati . Sper sa reusesc sa adaug si eu cateva cu Horia.

As vrea sa completez si eu in tabelul cu greutatea si lungimea copiilor, utilizatorul si parola e aceeasi ca la mami2007?



kiss

HORIA
Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Absoluta, nu ai de ce sa fii ingrijorata...sa-ti spun cum am patit noi...Stefania facea cam la 3-4 zile in primele 2-3 luni, daca vedeam ca treceau 4 zile si nu facea ii bagam un pic termometrul si facea imediat, dar intotdeauna moale... de aici am tras concluzia ca nu e constipatie, ci pur si simplu nu avea reziduuri de eliminat, asa ca de atunci am lasat-o sa faca cand vroia, a atins recordul de 6 zile si a 6-a zi a facut singura...

Daca te temi sa nu fie constipata incearca sa o stimulezi cu termometrul sau cu un supozitor cu glicerina...

Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Karra, Paxela, ce printese precoce, Criss si Deliuta! Eu daca o pun pe Stefania in fundulet sta cam gheboasa, cu nasul in jos, la voi tot asa stateau la inceput sau au stat drepte din prima?

Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Thea si mami felicita mamicile sarbatoritilor zilei de azi care implinesc 4 luni, adica pe RaisaFudulu pentru printesa Raisa Maria si pe Mihaelaaa pentru printisorul David! Sa creasca frumos si sa fie sanatosi!

Nunuti! Da-ne o veste! Ce faci tu? Ce face puiul?


Ce bine ne pare ca v-am placut, fetelor! Suntem tare mandre!

N-am gasit in Selgros sezlong pt pui, dar i-am luat jucarii...

Am vrut sa-i iau si eu tigrisorul pe care-l are Raresu' , dar am tras putin de el sa testez daca se ia puf si chelea intr-o veselie. Si uite asa a testat mami toti papitoii din Selgros. Pe de o parte sa-i placa si pe de alta sa nu naparleasca. Si n-am reusit sa gasesc niciunul. Ei i-a placut tare mult tigrisorul, dar daca naparlea, cum sa-l iau? Adica, daca trageam eu din el ramaneau perisori in mana, iar cum ea trage tare de orice gaseste, am zis sa nu risc. Am zis si eu ca astea Disney sunt mai de calitate, dar... Roxanici, tigrisorul vostru nu naparleste? Si daca nu, de unde l-ati luat?

Paxela, dulce tare motata mica, mai ales asa veseluta!

Karra

Absoluta, asa cum au zis si fetele, eu zic sa nu-ti faci probleme si sa intervii cu termometrul, supozitor, Debridat su alt siropel laxativ, doar in cazul in care pare ca se chinuie si nu face, pare ca ar durea-o burtica sau plange si se chirceste. Altfel, daca e vesela, mananca cum trebuie, doarme si se joaca inseamna ca se asimileaza tot si surplusul de apa se elimina prin transpiratie, cum a spus Martutza. Dr. Spock spune ca pt copiii alaptati exclusiv, e normal si 10 zile sa nu faca kk, asa ca la voi e devreme.

Stefanyia ! Nici noi nu avem loc, drept pt care am umfat dracoveniile alea, pozat pitic cu ele si desumflat, avand in vedere ca ea n-a aratat prea mare interes fata de ele. Mai incercam cand mai creste.

Kris bine ai revenit!

Carmen scumpic foc cu manutele lui descoperite!



de la Thea-Ioana - 26 martie 2007 - si mami pentru intregul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Val, copii tb sa stea in fund in jur de 6 luni, ptr intors pe o parte si pe alta nu e nici un termen...se poate sa nu se intoarca deloc pana e mai maricia, deci nu iti fa griji. Daca sunt bebei care sunt ceva mai precoce nu inseamna ca cei ce nu fac la fel au pb. ;)

pielicica aspra tb hidratata des cu o crema/ulei; chiar si de cateva ori pe zi. Daca nu trece asa iti zicem si ce creme am fol unele din noi pt pb asta
kk verde e normal, s-a mai discutat pe aici, nu iti fa griji, eu am mai zis ca rares e unul din copiii care are kk mai mult verde decat galben.

Kiss is back, bine te-ai intors. Parola e aceeasi ptr toate conturile, userii sunt specificati prin prima pagina, la sf listutei.

Ela, din tigrisorul nostru nu prea iese par...e ca un fel de blanita....nu stiu cum sa zic, nu are puf prea mult si io, mama iresponsabila nu prea l-am smotocit sa vad cat iese din el. Si e primit, deci nu stiu de unde e.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Val si Paxela, s-a facut o confuzie. Noi suntem baietel.

Pupici.

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 07.04.2007

Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput