Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007(50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

quote:
Originally posted by pufulet74

Salutam fetele :)
Eu acum am ajuns din oras, unde am umblat dupa tot felul de hirtii, livret de familie, vizita la medicul de familie si alte celea de genul.
Voi stiati ca se dau si bani de trusou pentru bebe dar si ceva premiu/ bouns dupa nastere? Mi-au zis de la primarie.
Aa, am fost sa imi fac asigurare, cum plecam in Olanda saptamina viitoare si am avut surpriza sa imi spuna ca riscurile legate de sarcina nu sunt acoperite de asigurare. Voi cum ati facut cind ati fost dincolo in vacanta, delegatie in perioada asta?


------------------------
Flory 24+ Joshua Raphael
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk


pufu, riscurile asigurate depind de asigurator, ....incearca la allianz, ing sau generali.poate ei acopera si astfel de riscuri..daca nu, fa-ti o asig de sanatate , nu una de calatorie!!

adalia 24 saptamani FIX

a happy mom-to-be

adalia 24 saptamani FIX

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

quote:
Originally posted by adalia

quote:
Originally posted by pet.cost2005

Nici la mine in perioada asta nu lipsesc crenwustii din frigider . Nu de alta da' se potrivesc bine cu mustar ...

Nu stiu de ce zici ca merele nu ti s-au parut bune ... da, fructele facute aici, in special in sud, sunt bune, nu alea importate din Spania, Turcia, tari exotice ... etc. Mere bune sunt alea facute in Valtelina, nu-mi vine acum numele .... Mie acum insa mi-e pofta (da' reusesc sa ma controlez) de prune romanesti ... de-alea cu gat, am am zis eu .

Petronela




Petro,, am incercat si eu sa iti vad pozele urmand linkul din mailul tau, dar imi da urmatorul mesaj:

petty_bt doesn't have any photos available to you.

ce ar trebui sa le fac ca sa le pot vedea?

adalia 24 saptamani FIX

a happy mom-to-be



adalia 24 saptamani FIX

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Am revenit ....

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Daaa ... normal ca nu mai e nimeni pe-aici ...

Ma duc sa ma uit la tv si sa lenevesc pe canapea ...

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

petro NU..........

Stefania cu Stefania la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by RGE

DOAMNE STEFANIA CE MI-AS DORI ACUM SA STAI APROAPE DE MINE SA VIN SA ..VA PUPAM SI EU SI GEORGE !!!..sa va traiasca fetita!!! felicitari pt bebelina sanatoasa !!!..sper sa-ti iasa gargaunii din cap acum



ROXANA 27+ "ursuletz" GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"


La asta te refereai?...acum stiu de ce am visat ca faceam cumparaturi impreuna....
multumim de felicitari ,sotul meu s-a amuzat tare(i-a placut) cand a vazut mesajul...din cand in cand mai trage si el cate-o ochiata....
pai de promis am promis ca o sa fiu cea mai vesela viitoare mamica...

Stefania cu Stefania la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Petro, eu nu inteleg... ieri le-am vazut, acum nu se mai poate, capat acelasi error ca si fetele!

Adina 18+



Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

se intampla ceva....
acuma rade harap alb

Stefania cu Stefania la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Pufu ,

eu am asigurare privata de sanatate de la Allianz, tipul cel mai complet, si am si asigurare tot de la ei pentru calatorie in afara. In abele se specifica ca nu asigura nimic ce are legatura cu sarcina.

Acum m-am uitat si in asigurarea de sanatatate pentru calatorii externe, acopera cheltuielile de salvare a vietii mamei si copilului in primele 30 de saptamani ale sarcinii. Atat.

Cea de sanatate nu stiu pe unde am pus-o, ca am inceput sa scot lucrurile din camera bebelusului.

23s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am ajuns si eu, sunt franta de obosita.....
mai e cineva pe aici???

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 25+ de bubulina Iasmina Alissa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput