Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007(50)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Pussi, eu stiu ca bodyurile sunt pana la fundulet-se incheie sub scutec (adica pampers). Acestea pot fi fara nici un www.premaman.com/wapr/ml/cat_index.jsp?aref=BODY060C" target="_blank">pic de maneca (ca cele din stanga imaginii), cu www.premaman.com/wapr/ml/cat_index.jsp?aref=BODY054C" target="_blank"> maneca scurta sau www.premaman.com/wapr/ml/cat_index.jsp?aref=0015897" target="_blank">maneca lunga.
Salopetele au inclusiv picior

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

seara' am aterizat si noi pe aici ..dar nu mai e nimeni....
mai avem o saptamana si intram in vacanta ...nu mai am rabdare incep sa numar invers...

Stefania cu Stefania la purtator
stefy & tot foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Ori a luat-o laptop-ul meu razna ori a mers foarte prost forumul azi...


Adina , si pe mess e tot comunicare. Noi stam fiecare in alta camera, el la birou la PC, eu in pat cu laptopul. Dar nu comunicam intre noi decat prin strigaturi... In legatura cu dormitul pe spate, am citit intr-o carte despre sarcina o sugestie, sa-ti cosi o minge de pingpong in pijama a spate... Eu una n-as putea sa dorm asa...

Victo , sotul meu nu e un mare dansator, ba chiar nu e dansator de loc. La petreceri dasam doar cateva dansuri de perechi, ca urmare a unei invitatii de genul "tu vrei sa dansam, nu ?" Si cand ma gandesc ca acum 10 ani cand ne-am cunoscut m-a dus la prima intalnire in discoteca...

Iuli-Ana , pai nu sunt departe, daca vii spre Buzau baga si o mana de mure in buzunar...

Adra Bell , vezi ca murele alea gigant sunt la Campina, la Iuliana, alea din piata de la Buzau erau in dimensiuni...traditionale

Adalia , multumesc de informatie. O sa prefer sa ma rad acasa, daca oi reusi. Ma gandesc ca la nasterea naturala oricum e mai bine sa n-ai par vreo saptamana doua in zona respectiva, ca sa poti pastra o igiena mai buna. Dar la cezariana sper sa ajunga rasul, daca e nevoie. Sincer si mie mi-e frica de epilatul total in perioada asta, pentru ca involuntar ma incordez si asta poate da intr-adevar contractii.

Anacami , ce harnicuta ai fost ! Eu am cumparat cateva camasute care se leaga la spate, ca asa scria in nu's ce carte, dar apoi am afat ca n-ar fi tocmai utile. Salopetele cu totul n-am gasit sa-mi placa, deh orasul mic, sezonul estival... Am mai luat niste bodyuri cu manecuta lunga si niste ciorapei bestiali. Oricum, slabuta recolta pana acum.




23s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,
am fost la plimbare si am mancat chinezesc in oras, si acuma-s prea satula... Si obosita.

Cami, eu personal nus fan a imbraca copiii prea gros. Deci depinde de temperatura voastra din casa. Eu personal voi folosi salopete fara maneci si body-uei numai cu maneci lungi. Pentru ca sub 22° n-o sa ajungem in casa, deci i-ar fi prea cald altfel. Poate voi lua si cu maneca lunga, dar numai putine...
asa 1-2.
Am o prietena (sau ma rog, o cunoscuta buna) care are o fetita de varsta Jasminei si una nascuta pe 1 decembrie, o voi intreba si pe ea cum a fost exact in practica. Daca e frigut in casa, poti pune body si salopeta cu maneci lungi, zic eu...

Mihuta, deci nu suntem singurii care stau fiecare la computerul lui :-))
iar eu nu dorm dom'le cu mingea de pingpong sub fund... auzi ce idee!
in afara de asta, eu nu port pijamale, asa ca... nu se poate!

Fetelor, eu pic de oboseala si asta mica inca e treaza, trebuie s-o conving sa mergem la culcare, si nu stiu daca voi reveni. Daca nu, noapte buna, pup fetele, sa dormiti bine si ne auzim maine!

Adina 19+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by adinag
...

Mihuta, deci nu suntem singurii care stau fiecare la computerul lui :-))
iar eu nu dorm dom'le cu mingea de pingpong sub fund... auzi ce idee!
in afara de asta, eu nu port pijamale, asa ca... nu se poate!
Adina 19+
Adina & Jasmina (24 iulie 2003)



Neata.....

stati oleaca ca eu nu m-am prins....de la ce v-ati luat ...ca nu avem voie sa dormim pe spate?.....

sa avem o zi buna....



Stefania cu Stefania la purtator
stefy & tot foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineta!

RGE, ai intrat deja in luna a 7a, deci ultimul trimestru . Cand refaci analizele, ce ti s-a recomandat sa faci? Nu mai stiu, vrei sa nasti in principiu natural sau cu cezariana? Iar referitor la spital, cum se procedeaza, ai vreo discutie inainte cu altcineva inafara de medicul ginecolog?

Va doresc o saptamana placuta!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Neata si de la mine !!!!!!!! O noua sapt. ...

LA MULTI ANI, AndreB !!!!!! Tot ce iti doresti sa ti se implineasca !!!!!!!

cami - mai e un picut pana plecam ... am inceput eu mai devreme pregatirile ca sa mi se pare ca trece timpul mai repede . Am sa trimit pozele direct in mail ... ca sa nu mai fie probleme ...

stefi - cand plecati voi? Si ce drum faceti (in Ro ma intereseaza)?

bb - trezireeeeeeeeeeeaaaa !!!!!!! Hai cu sarmalele de la nunta ...

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kiva spune:

buna dimineata
voi tot timpul aveti subiecte vesele , eu tot timpul am intrebari legate de temeri ....asta e
trebuie sa va intreb
azi dim am gasit pe chi...o pata de lichid mai mare putin decat o cireasa (scuzati comparatia!)
nu era secretie ci lichid apacios
mi-e teama sa nu cumva s afie lichid amniotic...?
ati patit vreodata?


kiva22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Kiva, nu cred sa fie lichid amniotic. Sa stii ca de acum poate apare pericolul sa pierdem si pp , muschii fiind mai relaxati si mai putin puternici. Mie mi s-a intamplat chiar ieri , am racit nitel si mai stranut din cand in cand f. puternic; atunci se mai produce fenomenul ..De transpirat, transpiri in zona si putin mai sus?
Ar fi bine sa ii spui si dr. tau!

Adina, daca vorbesti cu ea, sa-mi spui si mie! Ma gandesc ca merge si combinatia ta "pe invers"-adica body cu maneca scurta/fara maneci+ salopeta cu maneca lunga.
O precizare: cand ma refer la salopeta cu picior, ma refer la salopeta cu tot cu "labutza"

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Gata, am trimis pozele pe mail-ul comun. V-am innebunit cu pozele mele . Da, cami, nu era albumul public (nici nu vroiam asta), da' va trimisesem invitatie sa le vedeti ... nu inteleg de ce sunt probleme. In fine, l-am facut public ... deci poate acum se vede si de acolo, direct de la album.

Petronela

Mergi la inceput