Superstitii, obiceiuri, traditii la nunta!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginutaC spune:

Casa de piatra si sa fiti fericiti 1000 de ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Marunziko,casa de piatra!
Eu tot la catolici am facut cununia,sotul meu e catolic.
Am avut doua domnisorele care au aruncat cu petale de flori inaintea noastra cand am iesit din biserica.
Puteti sa va faceti singuri juramintele,daca va iubiti mult,va fi mai emotionant.

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienuca spune:

Noi ne-am facut nunta singuri, dar am tinut cont de UNELE traditii. Soacra mea a vrut neaparat sa-mi rupa turta. Am fost de acord, in ciuda protestelor vehemente ale sotului meu. Era ceva ce-si soacra-mea mult. Conditia a fost sa se desfasoare in casa,nu in fata blocului din cauza spectacolului pe care l-am fi oferit. M-am descaltat, nu de alta dar sa dansez mai bine, dupa care m-am incaltat la loc, cu aceiasi pantofi. Nu stiu daca a trecut cineva printre noi, ca nu am stat legati unul de altul toata seara. Nu l-am calcat, pentru ca este deja sub un "papucel" si este suficient. In rest, nu prea am facut nimic din ce au spus ceilalti oameni, nu pentru ca n-am vrut ci pentru ca n-am stiut. Ceea ce am facut a fost sa ma spovedesc si sa ma impartasec inainte de nunta. Daca nu crezi in aceste traditii si supertitii ... nu le face. Fa ce va face pe voi sa va simtiti bine. Iti doresc o nunta frumoasa si nu uita ca este ziua voastra. profitati de ea cat puteti si simtitiva bine.
Singurul sfta pe care ti-l dau, si pe care si eu l-am primit si l-am pus in practica, este urmatorul: traieste fiecare clipa din zilele premergatoare nuntii si din ziua nuntii. Nu vei regreta.

Casa de piatra si felicitari

Diana

Mergi la inceput