Stelute de ianuarie - februarie 2007 (43)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

fetili , eri la plimbare se apropie una de mine cu copil de gat cam de seama Dianei si imi zice ca vrea si ea o bona, cauta de mult una asa tanara, poate mai stiu si eu, am vreo prietena in domeniu, ca ea nu vrea bona in varsta. Ma uitam ca proasta apoi zic " da eu nu sant bona, sant mama!" Aia se uita la mine (era si una din alea nesimtite care nu se sfiesc) asa luuungggg, apoi "dar cat are copilul?" eu zic ca 6 luni,aia bufneste in ras "nu se poate, nu e adevarat, esti prea slaba ca sa zici ca ai nascut acum juma de an, a mea are 8 luni si eu tot mai am 10 kile de la nastere"... sincer, nu am gasit replica, am zis ca am vazut altele mai slabe ca mine la doar 3-4 luni dupa nastere... aia radea, pai nu e adevarat, numai la case mari se intampla asa, gen hormonica columbeanu, care isi permite nu stiu ce masinarii si regimuri de slabit... Nu am mai zis si eu nimic, am zambit ca toanta ca nu aveam ce sa zic ... ca nu am masinarii (adica am la birou si sta prosopul agatat de bicicleta aia de vreo 2 ani), asa a fost sa fie... asa ca de eri eu sant bona propriului copil... dar cine ma plateste?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Alinuk, ia sa vaz io cum ie cu gazele shi feniculu'... ca tot am cumparat ceaiul ala de fenicul degeaba... la naiba, il torn in ciorba! Poate are efect, ar fi super super!

--------------------
Aici e un ticker cu Bebe Arianna ca sa stiti exact cat de maaaaare suntem!

Si aici sunt www.animalutze.com/images/messa/bebe/" target="_blank">pozele si filmuletzele noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

quote:
Originally posted by Messa

Alinuk, ia sa vaz io cum ie cu gazele shi feniculu'... ca tot am cumparat ceaiul ala de fenicul degeaba... la naiba, il torn in ciorba! Poate are efect, ar fi super super!

--------------------
Aici e un ticker cu Bebe Arianna ca sa stiti exact cat de maaaaare suntem!

Si aici sunt www.animalutze.com/images/messa/bebe/" target="_blank">pozele si filmuletzele noastre.



incearca Messa si ne spui de rezultate...fata ma gandesc ca ar fi bine de pus spre finalul fierberii lasat fo 5 minute intr-un suport sau un tifon cumva bagat in ciorbuca sau lichidul ala in care se fac leguminoasele... ca stii cum e daca se fierbe prea mult sau ramane in apa poate fi toxic

sigur ca e valabil ce am scris cu feniculu' pt toata lumia... doar ca vorbisem cu Eli si stiam ca pisoiul ei a protestat tare la brocoli ...de aceea m-am andrisat ei

Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=56926702" target="_blank">poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

laura nu-mi vine sa cred ce citesc! sanatate multa!

lili cam asa arata si emmi cu pojarelul ei. nici ea nu a avut pete pe piciorushe, iar pe manutze ff putine, dr febra nu a mai facut din momentul in care au aparut petele.

messa tare haioasa arianna cum roade ea la patutz.

dana
io as zice sa scoti grisul ala. emmi are tot 4 mese dar o sa incerc sa-i mai bag una in care sa ne jucam cu iaurtul.

alinuk e un dulce foc teo!

gabriela si adriana e super haiasa!

lili
chiar ca ai baiat mare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinuta spune:

Buna ziua mamici si bebici!

Alinuk ce bine ca ai revenit! Si noi vrem sa mai iesim din casa, sa va mai vedem...cu caldurile astea insa ne-am copt de tot..Sper, asa cum au zis nenii la tv de miercuri sa fie ceva mai acceptabila temp. BB Teo este un scump, ne e dor de el si asteptam cu nerabdare sa-l pupam duuulce!

Laura Popy si eu tot din aceeasi cauza am zis ca sunt muscaturi de tantari, pt ca sunt numai pe picioruse si pe manute de la cot in jos (noi purtam mereu tricout..)Nu-mi fac mari probleme din cauza asta, i-am luat spary de la Chicco, dam ori de cate ori e nevoie si parca nu mai avem prob.

Diana multa sanatate pt Thea! Imi pare rau sa aud ca aveti probleme, sper ca totu sa fie bine.

Dana si eu tot la masa de gris as zice sa renunti sau sa o combini cu cea de lapte. Celelalte mi se par prea importante ca sa le scoti din meniu.

Gabriela frumoase pozuci, iar beba seamana cu tati leit..

Lili cum am zis, am luat spray-l asta de la Chicco, vdm daca vom mai avea prob, daca da vom incerca si noi Claritinul. Multumim! Banutzii nici noi nu i-am virat in cont, in fiecare zi sperand sa fie mai bine maine...

Eli si la voi ne-am tot gandit zilele astea, ca nu v-am mai vazut deloc pe aici. Vedem ca va distrati si asta ne bucura tare, mai puneti poze sa va mai vada omu la distractie. Alina si robertzica ce mai fac? Ai poze si cu ele?(in afara celor deja puse..)

Va pupam,
Irina si Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

Buna fetili!
ma mai tineti minte?da pe Ella?

Am citit doar ultima pagina pt ca tre sa plec la servici in juma de ora. Lili ai un baiat cu personalitate :) si Liuda, ce sa-ti fac daca arati asa de bine...

Am poze noi de la Stonhenge de ieri, am trecut si pe la Salisbury (cea mai inalta catedrala din Anglia) putei sa ne vedeti www.dropshots.com/day.php?userid=309787&cdate=20070722&ctime=110427" target="_blank">aici.

Si aici vedeti cum citeste Ella Harry Potter www.dropshots.com/day.php?userid=309787&cdate=20070721&ctime=054516" target="_blank">poza

Alinuk asa de bine m-am reintegrat la sevici ca ma streseaza astia de numa...pup la Teo

Salutari fetitele, va pup pe toate, poate va mai citesc de la servici cand se calmeaza sefaraia.



Ivona si Ella 12 ianuarie 2007

www.dropshots.com/new.php?userid=309787&cdate=20070701&cimg=11" target="_blank">Poze noi
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

marina - cand au aparut bubele a disparut febra, ca la emma. Dar bubele au trecut dupa 36 de ore...sa le ia naiba, zic ca a fost de la caldura si gata!

ma declar dezgustata de Avocado , dar promit o fata zambitoare cand imi voi hrani copilul Am facut dupa reteta Messei, sa vedem ce a iesit...va spun diseara, ca acu doarme.

ivona - super pozele, ce mult imi lipseste verdeata...iar Ella e o scumpica!

sa va zic ca iar a cazut bb din pat? cred ca a facut o preferinta pentru patul nostru ca nu-l mai pot muta in patut dupa ce a adormit...asa ca s-a trezit si cand am intrat in camera l-am vazut/auzit jos. Nu a plans, cred ca a inceput sa-i placa
Trebuie sa ii vin de hac cu dormitul la noi in pat, ca nu mai tine vraja! Sau sa-l culc pe jos?

merg sa vad ce fata face la noutati...


Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinuta spune:

Ivona va invidiem! Desi Ella este mai mica cu doua sapt decat Erik, vad ca sta in funduletz fara nici o prob. Toata lumea ne spune ca Erik e mai grasunic si prob din acest motiv...dar Ella mi se pare si mai si..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinuta spune:

Lili....

Marina asteptam poze de la mareeeeeeee.... Apropos...bine ati revenit!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

stiti voi melodia lui Talisman "La prima vedere"? Asadar la prima vedere lui bb i s-a parut bun ce a gatit mami, a papat fara figuri cam jumate din portia pregatita de Guacamole daca s-a saturat numai el o stie, cert e ca il iau peste juma de ora si la san si nu cred ca refuza; acum are program artistic cu cracii pe sus...

bai, afara sunt 100 de grade si tot nu stati in casa? de ce nu suntem mai multe p-aci?
acusi se trezeste Matei si predau stafeta.


Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput