Comori de nov-dec 04 (152)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Am vazut numai copii frumosi!!!
PAXELA , DELIA, iti seamana foarte mult!! mie asa mi se pare! pozele in care apare ea singurica, sunt deosebite, parca e un ingeras, foarte senina la fata, gata sa zambeasca la oricine, oricand..cum sa nu-ti fe draga fata??? SIlviu e deja independent, mergem singur, nu mai are nevoie de parinti, nu mai e dependent de voi..lui MIhaita ii sta foarte bine tuns scurt!

Vad ca am nesansa de a nu ma putea vedea nici cu Mihaela, nici cu Adriana ..cum s-au nimerit si concediile noastre!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Si pentru ca printr-o minune Paul a adormit, am sa va povestesc cum m-am facut eu de ras la biserica duminica: AM LESINAT!!!! mi-a fost o rusineeeeeeeeeeee...am inceput sa ma simt ciudat cu o juma de ora pana in lesin, mi se infundau urechile si greu le desfundam inghitind in sec sau cascand...dupa vreo 20 repetari, ii zic lui Mihai ce mi se intampla si sa stea el cu Paul, ca eu ma duc sa ma asez cu fundul pe garduletul unde sunt banci (toate fiind ocupate)...in 5 min, am simtit ca imi pierd auzul, am dat cu fruntea de bara (gardul de care ma sprijinisem), si m-am ghemuit simtitnd ca lesin, ca sa nu ma lovesc la cap cand cad; m-am trezit in bratele lui Mihai ca imi dadea palme si ma stropea cu apa, lumea in jurul meu ca la spectacol, 2 babe dadusera telefon la salvare..ce mai balci curat!!!oamenii bisericii au fost foarte amabili, mi-au adus in paharute mici, apa si zahar si niste napolitane sa mananc. Toata lumea avea impresia ca nu am venit la biserica nemancata, numai ca spre marea mea uimire, MANCASEM dimineata si tot lesinasem...imi cunosc organismul si e adevarat ca daca ies din casa dim nemancata si e cald, lesin, eu lesin ff repede din acest motiv....dar fratilor mancasem..si eram ok, aveam apa la mine, ma hidratam..deci..de ce am lesinat???? ...azi la fel, fiind in casa, mancata de dim, pe la 10 am simtit ca mi se infunda urechile iar si m-am dus repede la bucatarie si am mancat zahar si am baut apa...vad ca sunt ok acum..si am vazut ca mi se invinetesc rau unghiile la degetele de la maini.

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
vai paxelina m-ati omorat cu rochitza si funditza din par ochioasa frumoasa...si tu ai slabit si esti
l-am vazut si pe mihaitza cu cele doua tunsori neastamparatul frumushel
onitza, sanatate, ai grija de tine
va pup pe toate
sa aveti o saptamana minunata


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ioana, ai grija de tine, fa-ti si tu o hemoleucograma, calciul si fierul din sange. Vorbeste si cu doctorul poate iti recomanda vitamine. Mie mi s-a intamplat cand era Ana micuta si in ca o alaptaptam si am aplicat un sfat de pe forum, am luat Calciu si fier sirop de la Ana si a fost ok in ziua respectiva. Si in nici un caz nu te gandi la cura de slabire daca te simti slabita.

Pana la urma unde ai postul ca nu ne-ai mai zis nimic.

Eu inteleg ca te poti vedea cu Adriana, vad ca vor poposi in Bucuresti.

Paxela, pupam motata mica si cu rochita frumoasa.

Otilia, Vlad si Ana Maria (18 Decembrie 2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Vai ce mamica sexy are Delia. Mey, tu vrei sa mai faci un bebe...

Mihaita a crescut asa de mare. Iar pe Felis nu mai apucam s-o vedem nici macar in poze.

Onitza, eu cred ca nu din cauza de nemancat ai lesinat, ci din cauza de lipsa de oxigenare, ceva de genul asta. Ca altfel nu-mi explic de ce ti se invinetesc unghiile. Sangele fara oxigen devine albastru, adica ceea ce numim noi vinetiu. In general se stie ca atmosfera intr-o biserica e inchisa. Lumanarile consuma foarte mult din exigenul din incinta bisericii. Daca mai pui la socoteala si aglomeratia si caldura infernala din Ro, nu-i de mirare ca ai lesinat. Dr eu te-as sfatui sa te duci la un control de rutina si sa-i povestesti medicului simptomele.

Eu am avut stari de-astea de lesin intr-o perioada cand eram foarte slaba si imi venea ciclul. In primele 2 zile de ciclu eam terminata. Nu puteam sa stau bine pe picioare si daca ieseam afara si mergeam pe jos mai mult riscam sa lesin. Din cauza durerii si probabil si organismul mi-era slabit. Pana nu luam algocalmin, nu imi reveneam. Dar eu stia mcauza foarte bine. Si acum continui sa am dureri mari (chiar si dupa 2 nasteri, desi babele spun ca isi mai scad durerile dupa ce nasti), dar macar nu mai am senzatii de lesin.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

try am pus o poza si cu Felicia, asa ca sa vedeti slabatura, sa nu mai ziceti ca eu sunt slaba, ca pana macar sa arat a om normal mai am mult, oricum acum am dat jos tot ce pusesem cu Delia, dar mai am muuuult de la fimiu
cat despre bb 3, no no no, atat deocamdata si asta pt muuult timp, nu stiu daca pe la 30 si nu ma va apuca din nou dar acum e suficient

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica
http://www.totsites.com/tot/anadelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

ALEXA ARATI DE MILIOANE!!! radiezi, esti frumoasa, se vede ca ai slabit, imi place mult cum arati in poza asta!!!!! Alex trebuie sa fie mandru de tine!!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

PAXELA - Intr-adevar ai slabit si-ti sta minunat! Felicitari! Ai si 2 comori pe langa tine. Ce mai! Esti o fericita!

ONITZA - Poate ar trebui sa iei o perioada niste vitamine. Organismul se resimte dupa un efort pe care tu poate nu-l constientizezi. Examen, caldura, slabit, suparare... In plus, daca ai tensiunea mica ar trebui sa ai grija ca poate sa scada si mai mult sau din contra sa faci puseuri de tensiune peste limita cu care organismul tau s-a invatat. Si atunci, bei cate o cafeluta sau cola sau ciocolata.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Buna seara!
miria-cristina, sunt invatatoare.
roserb,
Ioana, sanatate multa! Si eu aveam astfel de stari, dupa vreo 8 luni de cand am nascut, in general dimineata, la vreo juma' de ora de cand ma trezeam.Simteam cu ma trec toate caldurile, aveam senzatia ca ma prabusesc si parca nu primeam aer.Am fost la medic si mi-a dat MagneB6 si calciu.Dupa acest tratament n-am mai avut probleme.Ai grija de tine.Si mie imi pare rau ca nu ne putem vedea, imi facusem planuridar, las ca n-au intrat zilele-n sac.
Paxela, copilasii si pe mamica cea frumoasa.
Diana a fost cuminte la scoala.2 ore jumate' n-am avut treaba dar, apoi s-a plictisit.Noroc ca am luat cu noi puzzle si am avut de lucru.Maine vine mama cand plec si sta cu ea pana pe la 10:30 cand o va aduce la scoala.
In seara asta a cazut a patra oara pe acelasi genunchi cu bubaDesi avea plasture, iar a sangeratNu stiu cand i trece "buba", parca ar fi legata de picioare...
Va doresc o noapte linistita si racoroasa alaturi de cei dragi.
Noapte buna!

Diana...tot Diana
Mihaela si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Si a mea se impiedica sau cade pur si simplu. Uneori ma tem, alteori o las in pace. Acuma cateva zile s-a impiedicat, ea stie de ce, si a cazut cu nasul rau de tot, de muchea bibliotecii.
Am simtit in momentul ala ca imi vine sa vars de emotie.

Barbatul meu era sigur ca-si rupsese nasul si de acuma va creste stramb.

Dar s-a vindecat frumos, zic eu. Si chiar atunci, desi urla, m-a lasat sa-i ating nasul semn ca nu era lovit in profunzime.

OCHI VERZI - E tare frumos sa lucrezi cu copiii, dar intr-adevar, dupa un timp, iti trebuie aviz psihiatric.
Cu cei mici e mai dulce atmosfera, dar trebuie sa ai o rabdare de sfant.
In timp ce tu vrei sa-ti incepi ora (care si asa nu are 60 de minute) unul se scobeste in nas, unuia i-a cazut ceva pe jos si trece ora pana il ridica, unul incepe sa ascuta un creion si tot asa.



Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput