PIERSICUTZE de iulie-august 2006(50)-1 anisor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Dau si io buzna-n livada ca tot omu'... pe zi,ca sa prind din piersicutzele astea dulci si zemoase.Caci in toiul noptii nici nu se pune problema sa dam de vreuna.

Cristinak,nu te macina cu problema asta.Ce-a facut fi'mea de si-a dat drumu' singurica dupa care a cazut o data mai omeneste in parc ,iar a-2-a oara ,acu 2 zile,cand nu stiam incotro s-o iau mai intai? Fugea dupa Andrei prin casa,io cu ea de manuta,ca pe gresie mi-e frica s-o las,si uite...cum s-a zmucit ea intr-o fractiune de secunda ca mi-a scapat din mana si-a intrat cu fruntea-n coltul de la perete.De viteza nu-ti mai spun...avea 70km/h...ea numai asa stie sa mearga.Acu,cand simte ca vreau sa-i dau drumu' de la manuta,se lasa jos,pe semne c-a prins frica.Ea de-a busilea habar n-are .Tentative au fost,dar cand se vede cu popu' in sus,se"inhiba" nu alta.Asa ca lasa-ti kretul in pace sa mearga cand considera el ca e pregatit,fara cucuie si alte alea .

Muuh,cioroilor nu vreti sa v-aratati la fata? Va pregatiti pt party? daca-i asa,va-ntelegem

pupici

Gabitza cu Daria(14 iul'06)si Andrei(28 dec'96)

11-12 luni
Poze Botez www.dropshots.com/lucians" target="_blank">Filmuletewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b4c6219b5080ecf67c169&source=category&category_id=12" target="_blank"> Miniclip

intalniri de bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

mai fetele mersi de pareri! acum nush ce sa fac k tot cam asa face kk, adica mai moale nu e apos si e un pic mai deschis la culoare...ea facea inainte 1/zi si ala cu gloante deci cam tot ce e mai pastos la ea e moale...nuah daca vb coerent, cred k de la caldura ma gandesc totusi daca e rosu in gat si nu-i dau tratamentul pe care mi la prescris dr. e nasol? nu ne-a dat antibiotic dar nici nu inteleg ce scrie pe reteta, mi-a zis ea ceva dar eu eram atenta la Timi k se repezea la niste carti...
Timi merge singurica, adica face cativa pasi, a mers si juma de sufragerie dar mi-e frica s-o las k e tare repezita si am luat covorul k se impiedica cu premergatorul, asa k nu cade pe moale.
acum sunt stresata k a cazut pe spate incercam s-o invat cum sa se ridice si sa se lase in fundic k ea sta numai cu picioarele drepte si buf ...in fine, pare ok.
la multi ani sarbatoritilor de azi

www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

...smucitul nu-i frate cu zmucitu'...saracu'

Gabitza cu Daria(14 iul'06)si Andrei(28 dec'96)

11-12 luni
Poze Botez www.dropshots.com/lucians" target="_blank">Filmuletewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b4c6219b5080ecf67c169&source=category&category_id=12" target="_blank"> Miniclip

intalniri de bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

[quote]Originally posted by lucians

...smucitul nu-i frate cu zmucitu'...saracu'

Hahahahahaah, esti belea Gabitzo

Cristina si Lucu- nume de scena Zarzarel (21 jun 2006)


http://www.flickr.com/photos/9618861@N07/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

ramoon, nu-i nimic daca este mai moale, hidrateaz-o bine si da-i cum au spus fetele banane, branzica de vaci, orez;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
varsta bb
Alessia 10-11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pika-pika spune:

IMPORTANT!!!


Neaparat tin sa le spun La multi ani tuturor piersicutelor!Sa le doresc multa,multa sanatate si mult noroc,sa fie cumintei,sa asculte de parinti,sa fie niste copiii model asa cum trebuie sa fie niste piersicutze!Si ii pun pe toti cu mult drag!



Ufff mi-am luat o piatra de pe inima.Stateam cu frica ca trece iulie si august si eu nu apuc sa le urez La multi ani piersicutzelor...si tocmai la prima lor aniversare...Nu am timp!Stiu ca nici nu-mi organizez prea bine timpul,dar e si vina Ainei...Nu am lasa.Inainte cand ma vedea la calculator venea sa butoneze si ea,acum ajunge singura la tastatura si mai nou ma trage de la calculator sa-i dau ei atentie.Cand doarme trag tare sa fac una-alta prin casa si mai rau de cand am masina doarme cand iesim in masina si in casa stau ca la armata.Daca ar fi sa va povestesc mi-ar trebui 3 zile.Noaptea doarme numai dupa ora 11 si numai daca stau langa ea,sa-i vorbesc,sa o mangai pe cap...si asa adorm si eu de cele mai multe ori langa ea si abia dupa 12 ma mut in pat cu tati.Sa nu va doriti sa mearga in picioare ca e dezastru...Nu ma mai inteleg cu ea nicaieri.
Imi pare tare rau ca nu am timp sa vad si eu pozele,am vazut ca a revenit Cristina_Ioana,ca a ramas babee insarcinata(Felicitari!Sa fie intr-un ceas bun!),ca bulinuta iar are probleme(multa sanatate si putere).De cate ori apuc intru sa citesc dar niciodata nu ajung la zi.
Sa va traiasca puiutii!
Probabil ca o sa mai scriu...cand?...la Craciun?Numai la sarbatori scriu.Nu v-am uitat oricum.Astept sa vina si ziua in care o sa am mai mult timp.
Azi am scapat mai devreme pentru ca a dormit doar o ora toata ziua,in masina,asa ca fuguta,fuguta ma duc sa citesc din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

cam pustiu in seara asta?!?
Cum se mai simte Timeea, Ramoon?Sper ca bine!


Busra(22.08) este sufletzelul nostru!Busra Absolventa
poze cu burtica si fara
www.dropshots.com/day.php?userid=241289&cdate=20070522" target="_blank">poze de la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bysko, am avut parte de o furtuna f urata; noroc ca am plecat la timp din parc; nu stiu daca fetele au ajuns la fel;iar a inceput;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
varsta bb
Alessia 10-11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelacarmen spune:

Multumesc pt urari!LA MULTI ANI CU SANATATE piersiccutelor sarbatorite si multa sanatate celor bolnaviori!
Vlad are 2 dintisori la 10 luni si 2 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

quote:
Originally posted by Bysko

cam pustiu in seara asta?!?
Cum se mai simte Timeea, Ramoon?Sper ca bine!


Busra(22.08) este sufletzelul nostru!Busra Absolventa
poze cu burtica si fara
www.dropshots.com/day.php?userid=241289&cdate=20070522" target="_blank">poze de la 9 luni


da, e mai bine. azi a avut tot 3 scaune, 2 dimineata si unul seara inainte de baita si asta fost chiar ok!

www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)

Mergi la inceput