*Gravidute&Mamici de IASI (3)*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Slimatei, dr. mea se numeste Cristina David, lucreaza la cabinetul Iris (particular ) cu dr. lupascu dar este mai libera ca ea.
La Cuza Voda e la Clinica a II-a. eu sunt multumita de ea, am nascut si primul copil cu dumneaei. Daca vrei iti mai dau informatii. eu nu sunt di Iasi, fete din isi cunosc mai multi dr. si informatii despre fiecare.
Tot de bine am auzit si de dr. Grigore Mihaela dar informatii mai multe iti poate da Oana (ghinetz)

Monica 37+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Slimatei din cate am auzit eu medicii nu prea accepta gravidute in saptamani mari de sarcina! Dar poate in cazul tau nu vor fi probleme!
Eu m-am inteles tare bine cu doctorita mea! E Mihalceanu Elena, Clinica I, Cuza Voda. Face si la particular, undeva pe langa Victoria cu prof. Dragomir! Eu am fost in spital. Daca vrei iti d-au un nr. de tel!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David


Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetgys spune:

Buna dragi burtici, am si eu o mare rugaminte la voi. Care mai faceti injectii cu gravibinon sau aveti informatii despre, aveti idee daca in Iasi se gaseste? Eu trebuie sa fac una pe sapt si caut disperata de cateva zile si nu gasesc.Am inteles ca lipseste din depozite, dar poate stiti voi vreun loc unde sa mai aiba.... Sau poate vreuna din voi mai are si nu ii mai folosesc, le cumpar. Sunt disperata!!!! PLS

Gya 10+

http://lilypie.com/pic/070701/sh8J.jpg

http://bd.lilypie.com/JnFup3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Eu mai am 3 fiole de gravibinon daca te ajuta.

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Alina eu chestia asta imi imaginam, dar eu nu vreau decat un singur control si o ecografie morfologica...dar poate s-o gasi vreun dr. sau n-am nici o sansa?
Nonna tu ce zici crezi ca ar putea putea sa ma primeasca? de unde as putea sa am mai multe informatii?


Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Simo,inca n-am ajuns la dr cu analizele...Astept rezultatul la TT,saptamana viitoare...sa ma duc cu toate o data... Si ca sa aflu daca e roz...


Stefania,intr-adevar dr Grigore este o tipa tare de treaba,am fost si eu la ea...Doar ca e foarte aglomerata si poti obtine o programare la ea dupa o luna,daca nu si mai bine...Eu personal am mare incredere in dr mea,dr Holicov Monica,dar tu esti cea care hotarasti unde vrei sa mergi.


Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Stefania ,tu cind vii in tara?
Eu as putea vb cu dr. mea atunci si daca nu e cumva in concediu te poate primi la cabinetul particular.Au mai fost prietene de-a mele si nu le-a refuzat.
Eu la ea la spital n-am fost niciodata, am preferat la cabinet ca are aparate mai bune.Tinem legatura.
Eu astazi m-am simtit ceva mai rau, sper sa ajung cu bine luni in Iasi.
Ma doare f tare capul dar cred ca e de le stres, nu arat ca am emotii dar nu cred ca e o mamaica care sa nu treaca prin asa ceva in apropierea nasterii.



Monica 37+ Andrei si Vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Miha roz sa fie!

Simona 37+ Matei Hisham

Crash test dummies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shpiry spune:

Strumful meu face valuri in burtik de numa'. Am senzatia ca vrea sa iasa da' nu gaseste iesirea. Mama draga, nici sa n-o gasesti deocamdata, te implor!!

Felicitari Miruna si mama de Miruna! Sa fiti sanatoase si fericite o viata impreuna!
Eu in sfarsit m-am hotarat sa-mi inchid bagajul pt. spital. Problema apare la bagajelul lui bb...care nu prea stiu ce ar trebui sa contina. Adik nu stiu in spital cam cu ce ai voie si cu ce nu!!!!...uite cam ce am ingramadit io:
- pampersi
- nishte pelincute din finet (sterilizate acasa)
- sampon
- sapun
- crema de galbenele
- pt. buric(nu mai stiu cum se cheama)
- bepanthene
- servetele umede
- 2 paturici absorbante (de unica folosinta)
- 2-3 body-uri tip maieu/cu manecuta scurta
- manusi+sosetele+caciulita
- 1 prosopel.

Pe caldura asta..imi imaginez ca in spital e si mai si. Oare sa-i pun body cu manecuta lunga sau intreg?? Uf! Mi-e asa de frica de ce urmeaza sa vina...ca incerc sa-mi mobilizez neuronii in directia bagajelor pt. spital. De cateva zile ma gandesc la ce sa contina al meu...acum m-am blocat la al lui bb.
Fetele care ati nascut la Cuza Voda, va rog sa-mi dati o mana de ajutor, ca-s cam zapacita si nu stiu ce sa fac.Spitalul ala e tot timpul in carantina. Te lasa sa vii cu hainutele lui bb de-acasa din prima zi sau doar cand ne externeaza?
Bagajelul vostru cam ce a continut?Dar al lui BB? - asa in linii mari stiu si eu, dar mai concret pt. Cuza Voda?

Stefania, o ecograf. morfo-fetala poti face si la cabinetul dr. Mihaila (la care merg eu si care mi-a urmarit sarcina)E un super dragut. Problema e ca pleaca in concediu pe 1 aug, deci nu stiu cat te ajuta informatia care ti-am dat-o. Daca te intereseaza, da un PM.

Va pup fetele!
A!..cineva a intrebat de GRAVIBINON!. Sotul meu l-a cumparat acum vreo 4 -5 luni de la Sensiblu.De atunci nu am mai avut nevoie. Slava Domnului!!! Cu siguranta se gaseste. Nu am auzit sa fi disparut de pe piata! Ar fi nasol rau de tot!


Pupici pe burtici!...si pe nasucuri de bb-ici!
Irina

Shpiry 37+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

shpiry-multumesc dar mai mult ca sigur ajung pe la inceputul lui august...ce pacat..
nonna zici ar putea sa obtin si eu o programare...?pot face eco morf. tot la ea?ce bine ar fi sa...

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput