Mamici de iulie-august 2007 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Ilenutza, mai am eu cateva fiole de gravibinon. Ai nevoie de ele?

Andra
37s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

quote:
Originally posted by ralucapio

quote:
Originally posted by AndraZ

fetelor, inca sunt socata...am dormit 2 ore si cand ma trezesc si citesc aflu ca mami Anya si micutza Arina au trecut prin momente grele. De ce nu ne-a zis si noua nimeni nimic? Macar eram cu gandul alaturi de ele si ne rugam la DD sa le jute sa trecaa cu bine peste momentele grele. Oricum ar fi, ne bucuram ca sunt bine si sa dea DD sa se intoarca printre noi cat mai curand posibil!Sanatate multa fetelor si refacere rapida!

Andra
37s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora



Andra, cred ca toata lumea a avut un soc cand au citit cele scrise despre Anya si Arina. Problema este ca, in primul rand, ea s-a gandit si la fetele care urmau sa nasca si nu avea rost sa le impovareze cu astfel de probleme si in al doile rand cred ca nimeni nu avea timp sa intre sa scrie pe forum daca era in situatie ei.

Inca o data repet sunt bine amandoua, nu mai au probleme si or sa vina foarte repede acasa. Promit sa va tin la curent cu vestile de la ea.

Va pup

30 si ....



Raluca, fii sigura ca toate suntem socate, mai ales cand tacerea asta a ei ne-a dus cu gandul ca ceva nu era ok. Sincera sa fiu, eu am refuzat sa cred ca au fost probleme si m-am gandit doar ca fetele o solicita mult. Oricum ar fi, cel mai mult conteaza ca amandoua sunt bine si o sa ne rugam in continuare pentru ele si sa dea DD sa revina cat mai repede printre noi. Daca mai vb cu ele, transmite-le toata dragostea noastra, sanatate multa si ca ne vom ruga la DD ca totul sa fie bine! multi !

Andra
37s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

AndraZ saru-mana dar imi ajung astea care le-am luat azi!
Eu m-am chinuit vreo 2 zile sa gasesc o farmacie care sa elib. si compensat si care sa aiba si 5 fiole cate aveam eu pe reteta.

Anyaa procedat f. bine.
Cui i-ar mai sta mintea la altceva cand ai probl. cu copilul tau?

Victor a fost bolnav o singura data si nu eram buna de nimic, nici nu mancam, nu mai eram om, daramite sa ai probl. mult mai grave!

Of, ma bufneste si rasu' cand ma gandesc cat de problematici pot fi niste 'banali muci' pentru sugari!

Ile 37 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 03 sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Ilenutza, daca stiam de mai devreme pana acum ti le dadeam pe astea si nu mai umblai atat. Offf! Chiar imi pare rau....
Dac acineva mai are nevoie de Gravibinon sau Duphaston, le cedez cu draga inima! Dati-mi un mesaj si se rezolva!

Andra
37s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

Ziua Buna fetelor si de la noi.

In primul rand sanatate multa pentru Andutzy si pentru Dragoselu. sa speram ca in noaptea asta vaveti odihni mai bine si va veti simti OK maine. si eu vroiam sa-ti sugerez oscillococcinum.

pentru fetele cu tensiune.. mai si odihniti-va dragelor.. nu numai caldura este de vina ci si oboseala , stress-ul, gandurile, ....eu cred ca toata lumea va iesi din forumul de iul-aug nu numai perfect sanatoase ci si fericite, pline de optimism si viata, cu copii sanatosi si mancaciosi. Doamne Ajuta.

felicitari pentru buricutzul cazut D-na Mami Jadi.. asteptam vesti bune in continuare despre mancaciosul Tudor...

fetelor voi nu mai stiti nimic despre Housepoket? trebuia sa aiba si ea sorocul zilele acestea...

am gasit ceva frumos scris de Albert einstein dar il scriu intr-un alt mesaj,
deocamdata de la noi pupicei

si hai AndreeaC si hai Karligutza


paticut 34+ cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Chiar, Housepoket isi pierduse si ea dopul acum citeva zile, daca imi amintesc corect ...

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Si vad pe listuta ca miine sint programate Lavinia si Christyne. Nastere usoara fetelor.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Lorinaoo1 si Christyne nastere usoara!fiti barbate fetelor!!!!uitati aici niste pampoane de incurajare

Ile 37 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 03 sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ioana inaltatorul ala pe care sta Mirunici la baie si uita in oglinda e de la Ikea?Vreau sa iau si eu pt Victor insa in magazin mi s-au parut mai joase.

Ile 37 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 03 sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaSiRoxana spune:

Buna, fetelor!

Eu sunt o "rara avis" pe forum, va citesc si eu cand pot si scriu si mai rar.

Dar vreau sa va felicit pe cele care ati nascut deja si sa va spun ca va tin pumnii tuturor celorlalte! Intru mereu la prima pagina ca sa vad cum se mareste listuta celor cu bebici

Si eu sunt emotionata in asteptarea momentului cel mare, de Roxi a mea ce sa mai zic, ca parca in fiecare zi intelege mai clar ca se pregateste surioara ei sa vina, sau asa mi se pare mie

Cat despre mine, am fost saptamana trecuta la tara - unde a fost super, temperaturi mai suportabile, fara stres, fara zgomot... etc. Si Roxanei i-a priit de asemenea. Dar ne-am intors in Bucuresti pt ca azi aveam programare la dr la control - am 36 de saptamani chiar azi implinite! Spun "aveam programare" pt ca tocmai ce m-au sunat de la CMU ca dr Badiu e intr-o operatie la spital si nu ajunge azi. M-am suparat tare, dar pana la urma incerc sa ma pun in locul celei care a avut nevoie de dr de urgenta: nu mi-ar fi placut nici mie sa-mi spuna ca ma lasa balta pt ca are programari la CMU.

Va pup pe toate!


Anca
mamica Roxanei , 1 an si 10 luni
si 36s cu Ilinca

Mergi la inceput