Miss Odiseea Sarcinii - CONCURS - 2 poze

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

fetelor - asteptam pozele - am inceput deja sa punem poze in album.Nu lasati perioada de Odisee fara o amintire in acest album special DC.

cu drag,




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro. Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Mirela, eu sincer n-am sa trimit poza pt ca nu vreau ca fotografia sa fie proprietatea intelectuala a DC
eu inteleg ca trebuie protejate fotografiile, si ca asta e o descurajare pt "omu rau" car ar vrea sa le foloseasca. (adica eu asa inteleg acea propozitie)
Dar nu s-ar putea gasi si o alta formula?
nu ma pricep la juridice, ca sa dau personal o sugestie, dar n-as renunta la drepturile mele asupra fotografiei.....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

eu nu am burta dupa cezariana... cred ca totul depinde de corpul fiecareia.

PS: protectie poate se pot face in asa fel pozele cand incerci click dreapta pe poza sa nu se intample nimic si sa nu se poata copia acele poze.


quote:
Originally posted by dana d

Eu am ramas numai cu amintirea: o burta fleshcaita care atarna. Cine a facut cezariana stie. Numai ochii mei de femeie si mama pot vedea ceva frumos in asta., si asta numai pt ca e amintirea burtii pe care am avut-o in cea mai calda si dulce perioada a vietii...


Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA



Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Sabina draga mea, bineinteles ca pozele raman in proprietatea autorului - dar trimitand o poza la acest concurs - este exact acelasi lucru cand trimiti la o revista - autorul ne acorda si noua dreptul de a o publica in cadrul concursului - nu e nimic altceva decat ceea ce se intampla la orice concurs, online sau offline.

stai linistita :)





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro. Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

pot sa votez mai multe gravidutze?

si intrebarea nr 2: oare sotul AndreeiC nu ar vrea sa puna o poza cu ea - imi amintesc ca facuse niste fotografii super... ...doar o idee, nu stiu ce m-a facut sa ma gandesc la ea...




Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Herra, foarte buna propunere. Sper ca sotul ei sa fie de acord, pozele ei erau minunate: inocenta, maternitate, bucuria de a fi mama.

M-am uitat si eu la pozele din galerie ... poate oi fi eu mai ciudata( nu dati cu rosii, bla-bla ... stiti voi textul), insa mai bine ar fi sa faceti si o sectiune a concursului numita Miss O S - Fata de la pagina 5 ... in care sa se poata desfasura toate amatoarele de poze la nudul gol. Cred ca pt situl Despre Copii putina decenta nu ar strica. Nu sunt impotriva acestor poze in general, insa cred ca locul lor este strict in albumul personal de acasa. Sau in Playboy, Hustler etc Dar nu pe DC.

Ma rog, e doar parerea mea.

Sibylle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

quote:
Originally posted by herra

pot sa votez mai multe gravidutze?

si intrebarea nr 2: oare sotul AndreeiC nu ar vrea sa puna o poza cu ea - imi amintesc ca facuse niste fotografii super... ...doar o idee, nu stiu ce m-a facut sa ma gandesc la ea...




Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)






cu tot respectul,mi se pare o idee ... neinspirata. Nu as putea acum sa explic prea bine de ce..dar parca nu se potriveste in context..Si daca ar castiga, cum e sa zici "a castigat un aparat foto post-mortem...

Laura cu
LARA (10.05.04)& LOUISA(20.04.07)

Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Da, poate ai dreptate. Din perspectiva asta nu m-am gandit. Nu as numi ideea asta chiar neinspirata, dar ai dreptate ca e delicat totusi. Cred ca doar sotul ei va putea decide daca doreste sau nu sa ii puna poza in concurs, iar premiul il poate primi fetita lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Hm, eu cred ca ar fi dureros pentru sotul Andreei. Si apoi, nu cred ca e etic sa intri in concursuri cu poze ale unor persoane care au plecat dintre noi.
asta e parerea mea personala.

Sybille - frumusetea maternitarii este fara seaman si nu vad nimic vulgar in asta. Chiar si sanii unei femei insarcinate - inspira doar maternitate. Sau cel putin asa mi se pare mie. Daca facem un concurs cu alaptarea, ti s-ar parea indecent sa aratam mamici frumoase cu puiul la san? Iar aici suntem intre noi - vorbim si despre alaptare, si despre epiziotomie si nastere si alte lucruri care nu sunt sub nici o forma indecente. Eu personal regret foarte mult ca nu am facut si eu poze a la demimoore - cand eram insarcinata.




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro. Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

ok, era doar un gand ...

si totusi - pot vota mai multe fotografii?
(una dintre ele este chiar cea nud, recunosc, mie mi se pare reusita...)

Mergi la inceput