Mamici de septembrie - octombrie 2007 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Andreea, LA MULTI ANI!!!!


Sim 30+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Alinus, Flavia Multumesc de informatiile despre injectii, eu le vroiam preventiv nu in caz de urgenta. Numai gandul ca iti baga ser fiziologic, brrrrrr, sunteti sigure ca la noi in tara se procedeaza asa, ca aici la spitalul din Constanta te ingrozesti de indiferenta dr. si asistentelor. Stau cuminte si am grija de mine .Carmen si eu am la fel tensiunea si ma simt acceptabil vezi sa nu ai lipsa de vitamine ceva.Urmychance e buna greutatea bebelului ,la mine la 29 sapt avea 1300g si ceva. Eu am prenatal de la 29 sapt mi-a dat dr. de familie, ce bine e. Stiam ca trebuie sa ai cel putin 42 zile postnatal, pe celelalte poti sa le iei prenatal. Bebica mea e de la 18 sapt cu capul in jos si asa a ramas, si eu o simt peste tot ca doar isi misca si capul si manutele piciorusele.Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Andreea, la Multi Ani! Si sa ai un bebe sanatos!

Luy, bine ai venit, chiar si acum in ceasul al 12-lea! Sarcina usoara!

Myral, Nana

Gabriela 28+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Eu am luat rezultatele la analize (in afara de urocultura care mai dureaza)sunt bune doar calciu si magneziu putin scazute, fierul spre surprinderea mea e la limita dar merge mai ales ca eu nu prea mananc carne. Si magneziu pot sa iau dar calciu nu prea la contractiile mele,asa ca trebuie sa bag lapte si iaurt la greu. Acum sper sa iasa si urocultura buna . Si o intrebare daca stiti poti avea candida sau alte minuni fara simptome ca ginecoloaga mea nici nu a sugerat macar sa facem o astfel de analiza. Si la analiza asta te chinuie cumva ca eu nu am suportat nici controlul, adica iti ia din col de undeva?Myral29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

aniast

gabriela super frumoasa inimioara ta micuta din burtica
annisia dintre toate pozele tale,am admirat cel mai mult dulceii ceia de catei.iti vine sa ii mananci...
iar tu,esti o graviduta tare sexi

eu lucrez la listuta cu lucrusoare ptr. bebe.stiu ca e prea devreme dar mii frica ca poate pestisorul meu vrea sa vina mai repede si eu nu sunt pregatita.de m-ati vedea...sunt plina de carti,brosuri plus netul.caut sa ma inspir din fiecare si sa nu imi lipseasca nimic...

va pup si va doresc o zi faina



danielle 27+ Ebonee
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Aniast72 la multi ani si un bebelus sanatos, frumos si mancacios!
Luy bine ai venit si sarcina usoara!

Ali23si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Aniast La Multi Ani!!!
Sa fii sanatoasa si tu si bebe, sa te bucuri de el, cum asteptm defapt toate sa ne bucuram de minunatia ce-o purtam in burtica...

Apropo, eu am asa momente in care ma trec fiori cand ma gandesc ce repede se apropie ziua cea mare din toate punctele de vedere, sincera sa fiu, mi-e frica si de nastere, iar in al doilea rand emotia intalnirii cu bebe cred ca va fi foarte mare...Parca as vrea sa atipesc si sa ma trezesc cu el in brate... ei, ar fi prea usor nu?

Voi cum sunteti, voua nu va e frica de nastere?

Rodica 28+

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev259pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna. Abia acum reusesc si eu sa citesc ca lumea din urma, sunt zile absolut nebune la birou. Nici de triburile mele nu m-am prea ocupat, nu mai zic de Travian ala unde deja ma ataca.

Ce sa va zic de mine...muncesc din greu, dar au ramas 2 zile si asta ma tine in viata. Sunt cam nesimtiti la birou, asta este. Insa mi-au dat voie sa iau intai concediul de odihna 2 saptamani si abia dupa aceea prenatal. De luni vine colega noua, maine sper sa las totul in ordine.

Nu imi curg sanii, am vazut ca toata lumea se plange, nici nu m-ar mira sa fie probleme ca data trecuta, dar nici nu ma agit. BB e ok, vioi ca de obicei, sughite la greu si cum sta cu capul in jos ma hacaie intr-un mod dernajant. Scap pe mine in continuare, am trecut la tampoane din cele zilnice. Nu iau magneziul decat cand imi amintesc, fierul il sar.

Si nu am mai cumparat NIMIC nici pentru mine si nici pentru BB. Dar azi am catadicsit sa vorbesc cu nenea cu mobila sa vina sa masoare pentru camera lui BB.

Bine ati revenit, mamicilor care au lipsit! Felicitari burticilor cu vesti bune de la eco! Asa ma bucur cand citesc de bine si ca sunteti fericite. Asa DA!



Rox 30+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Tomasa, nu m-am simtit eu incadrata la grase, asa ma simteam. Si acum tot 74 de kg am,asa ca iti dai seama. Nu stiu in ce consta teoria asta, dar eu cred ca tine de organism treaba cu nasterea. Mama mea saraca ce s amai zica, a luat 35 de kg in sarcina cu mine si m-a nascut in fix 2 ore de cand a ajuns la spital. Unde nu am eu norocul asta.

Rox 30+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ultima postare, ca am fugit sa mananc.

Andreea Sa fii sanatoasa si iubita, sa ai parte numai de bucurii! O sarcina si o nastere usoara, si un BB sanatos! Te pupic dulce si poate ne vedem maine, acum ca e asa motiv, poate o mai ushui pe colega cu predarea si plec sa ne vedem dupa consultatia ta.



Rox 30+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput