Gravidute prin FIV (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Anaist LA MULTI ANI si multa multa sanatate pentru tine si tau! Sa fii fericita si toate sa-ti mearga asa cum iti doresti

Dream 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

MEDA, tinem pumnii pt maine.
Simptomele tale le-am avut si eu dupa ET.

Cellu 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Saru"mina Cellu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns first_carmen spune:

Andicu felicitari pentru bebe si pentru 10, de abia astept sa te urmez!pe amindoi Esti mamica!

PUSSI felicitari pentru fetite .. tot ce se poate sa se mai schimbe situatia pina nasti

Caruciorul asa cum este el are si pozitie orizontala. Eu zic ca o sa ne descurcam cu el. Cit despre vitamine ... eh ... in primele 4 luni am luat acid folic si dupa am inceput sa iau centru materna si in ltimile doua luni iau fier, pe astea tb sa le iau zilnic dar mai uitatm. Doctorul imi mai dadea si niste injectii cu gravibinol dar nu le-am facut.
Cit despre cerclaj ... odata cu mine a facut FIV o alta fata care ca si mine a ramsa insarcinata cu doi bebei care s-au dovedit mai triziu a fi fetite. Inaltimea ei 1,65. A patimit multe pina acum o saptamina cind a trebuit sa i se faca cezariana la 32saptamini si ceva. Sint bine toate trei, dar fetitele mai tb sa mai stea sa se faca mai grasanele.
Nici la ea nu a trebuit sa se faca cerclaj ca era ok colul dar de-alungul sarcinii a avut nenumatare probleme de la asta. In saptamina 20 colul se scurtase asa de mult incit doctorul i-a zis rapaos total, de la asta au venit probleme , pentru ca statea in aceiasi pozitie a fost suspecta de nu stiu ce cheag de singe care ar circula aiurea prin corp, probleme cu plaminii, anemie si altele. Cred ca pentru cerclaj ar tb discutat serios cu doctorul si intoarse pe toate partine toate aspectele, toate implicatiilede a fi facut sau nu. Deci atentie fetelor care tb sa stea in pat ... vorbiti cu doctorul si vedeti ce implica asta.
Eu probabil nu am respectat destul de multe chestii pe care mi le spuneau doctorii pentru ca aveam un sentiment ca o sa reusesc si fara sa ma imbuib cu atita progesteronsi cu atitea vitamine (mi se sounea sa le iau in continuare dar eu am mai facut si pauze)

Thea m o sa fac cezariana sper ca ma Municipal cu dr Constantinescu. Cind ... oricind dar sa fie dupa 5 iulie ca-i plecat in concediu.
In alta ordine de idei (scuza-ti-ma ca m-am cam lungit). Prietena mea de care va vorbeam mai sus si ea a fost tot la un medic de la Municipal (si-a schimbat medicul care i-a facut FIV-ul de la giulesti in aceiasi perioada ca ssi mine) si cind i-a venit vremea sa nasca s-a prezentat la spital si cei de la spital i-au zis ca nu au incubatoare pentru copii ei si au trimis-o la Giulesti sau la Polizu. Asaca ca femeia , cu pantalonii uzi(de la apa rupta) s-a dus la Giulesti si a nascut cu doctorul de garda.

Carmen mamica pentru Stefan si Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Scriu pe fuga ca ma asteapta pregatirile pentru musafiri. Multumesc mult fetelor pentru urari, abia astept sa ne vedem maine la intalneala.

Andicu, felicitari mamico!!! Sanatate multa si mult mult noroc pentru bb Filip, sa creasca mare si frumos.

Pupici

Andreea 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:


aniast LA MULTI ANI FERICITI!!!aurel cris
andrada nici de data asta nu venim, e tot prea departe pt. noi
cellusper sa ramana tot asa colul!
dream1971 sper sa reusesti cu programarea la ecografist..si sa-ti zica clar si a doua parere! Sa dea DD sa fie bine bb!
medamaya1noi suntem langa tine si te ajutam cu tot ce stim... mai departe depinde de ce sarcina ai, usoara sau mai putin usoara!
first_carmen eu vreau sa duc sarcina cat mai mult, asta cred ca vrem toate, nu conteaza mijloacele! N-am inteles de ce nu i-a facut cerclaj prietei tale la 20 sapt.?? era prea tarziu pt. gemerala??





PUSSI 16+ MARA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Titutile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Cellu abia asteptam sa te faci bine si sa vii la intalneala!

Pussilina nu ma asteptam sa nu vii nici de data asta

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

ANDICU felicitari si sanatate multa si tie si lui bebe Filip, sa aveti parte numai de bucurii
Am fost la eco se pare ca decolarea a ramas la fel, deci repaus in continuare la pat. Dar din cate am citit pe aici m-ati cam speriat cu inaltimea pt ca eu am numai 1.55 m. O sa-mi fie cam greu nu ?
Pussi e super ca ai scapat de cerclaj.
Dream mult curaj o sa vezi ca in final totul va fi bine
Pupici pe toate burticile

mona 12 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Andicu, felicitari pentru bebe Filip !

Si eu ar cam trebui sa stau in pat, dar nu reusesc decat cand incep sa ma doara una alta , cum ma simt bine cum parca uit complet si ma mananca in sa fac diverse chestii...

19s + Sophia 80%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

ANIAST, LA MULTI ANI!!

Cellu 11+

Mergi la inceput