Stelute de ianuarie-februarie 2007 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

asa dormea aseara emmi www.dropshots.com/day.php?userid=284619&cdate=20070622&ctime=230234" target="_blank">cu fundu-n sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Catalina,am intrat sa-ti spun repede ca bea gupilul meu ceai de rupe.Am schimbat ceaiul fata si acum abia ii iau sticla de la gura.Inainte aveam de la Milupa de fenicul care se da de la 0+ si doar noaptea l-a mai baut,iar acum am luat tot de la Milupa mere cu melisse(amestecatura de mai multe plante) care e de la 4+ si il bea de numa.Nu stiu daca se gaseste acolo,dar vezi ca poate asta e si la Matei.

Laura,pai esti boieroaica fata cu "doica".Sa-ti traiasca ca tare bine-i sa poti sa simti si tu concediul totusi.
Iar de preturi daca acum sunt asa,pai in august sunt sigur dublu.

Mihacarm,tot am vrut sa-ti spun ce slabatura esti.Daca nu aveai copilul in brate as fi zis ca esti copilul cuiva ratacit.

Marina,ce faina e ideea cu jurnalele.Eu scriu doar in carnetel,asa in mare sa stiu ce si cum la bb2,dar ideea ta e super,super!


Dana si Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Loleka,multe mamici au problema asta cu bb-ii.sa nu fie si de la caldura.Nu stiu ce sa zic,daca nu are reflux sau dureri la burtica habar n-am.

Marina,ce scumpica e Emma.Bine ca nu se scoala cu fundul in sus!

Dana si Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Loleka, sunt pe aceeasi lungime de unda cu Adinush, ti-a zis cineva sa ii schimbi laptele? Ca NAN am auzit si eu ca e f bun. Noi mancam Humana si ne-a mers bine dar nu la toti e asa. Eu zic ca trebuie sa ai nitica rabdare, sa vezi in mai mult timp cum ii merge si despre hidratare ... io stiu, mai baga si neste apa sau ceai.

Dana, vad ca merge apa din canuta asa ca mai incerc asa. Daca se poate apa si nu ceai, ma declar fericita. Inca noi la suc de mar si morcov nu ne mai kk imprastiat.

Despre compot, intreb si eu daca se indulceste. Nu stiu. Dupa capul meu, eu cand fac compot il indulcesc de aia am intrebat. Dar as incerca si neindulcit. Cred ca fac maine unul de caise. Mai vedem.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Loleka, trece-l inapoi pe laptele cu care i-a mers bine. Cauta pe net un magazin virtual care sa aiba laptele cu pricina si comanda - de exemplu, baby-shop.ro iti livreaza prin posta. Uite adresa la care poti comanda: (sa-i pui www. in fatza) baby-shop.ro/start.htm?d_831.htm

Eu sunt veterana cu mofturile la mancare ale lu' fi-mea, cu mancat maxim 500 ml pe zi si aia cu strigaturi, de vreo 3 luni... ma gandeam ca poate laptele e de vina pentru ca zilele trecute am incercat s-o schimb pe fi-mea pe Humana 2 si pe langa ca se kkcea moale si de 4 ori pe zi nici nu vroia sa-l inghita, nici macar amestecat in piureuri. Am trecut-o la loc pe Humana 1 si vad ca iar mananca acceptabil.

--------------------
Aici e un ticker cu Bebe Arianna ca sa stiti exact cat de maaaaare suntem!

Si aici sunt www.animalutze.com/images/messa/bebe/" target="_blank">pozele si filmuletzele noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinush spune:

Cred ca aici iar se aplica faza cu bebeii nu au aceleasi gusturi ca noi
Acum serios,pediatra mi-a zis sa-i dau nendulcit cand o sa-i dau compot(de la 7 luni) si atata timp cat ii dau suc de fructe diluat cu apa nu vad de ce n-ar bea compot care tot cam aia e decat ca sunt fierte



de Ayleen-Alexandra *09.01.2007*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Fetele, mi-a trimis Liuda SMS ca s-a luat pofta de mancare de la Bila si nici nu s-au intalnit. A zis ca se muta la Constanta ca cica aerul de mare e de vina. Asa o fii, ca azi la pranz era sa ne bata Bila ca nu ii dadeam mai repede de mancare

sraluca www.flickr.com/photos/mamicile_ianfebr2007/sets/72157600363729866/" target="_blank">Mihai Alexandru 25.12.2006

poze de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinush spune:

Iaca ce gasii eu pe mail in timp ce faceam curat pe acolo...cam cati ani imi dati? (exceptati mesajul din poza ca nu mai e valabil )



de Ayleen-Alexandra *09.01.2007*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

DANA misto cu ceaiul. Si al meu baga la greu Hipp de mere dar nu i-am mai dat ca cica are zahar dar oricum nu ii place. Milupa din ala de care zici tu nu am vazut pe niscaieri pe la noi. Noi nu avem voie

sraluca www.flickr.com/photos/mamicile_ianfebr2007/sets/72157600363729866/" target="_blank">Mihai Alexandru 25.12.2006

poze de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Buna fetelor,

Sunt Adina, mamica Alexiei.Fetita mea are 4 luni.Ii dau exclusiv san.Legat de diversificare(controversat subiect), am citit ca e normal sa inceapa la 6 luni pt cei alaptati la san.Pe de alta parte, suculetele fac exceptie si pt vitaminizare am putea sa le introducem chiar si de la 2 luni.As vrea sa-i dau si eu suculet, voi ce parere aveti??Cum ati procedat???

ADINA si mititica ALEXIA-23.02.2007-

Mergi la inceput