Colectia de toamna iarna 2005(138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

neata.

bag si eu o posteala repejor.

INA poate mai apuci sa citesti pana pleci. io te-as sfatui sa-i dai putin laptic lui Rachie sa o testezi mai intai.
nasa mea cand i-a dat baietelului lapte de vaca de la sursa sigura si de incredere, fiert bine, a facut o enterocolita(sau ce o fi fost) cu varsaturi si diaree. si avea 1.6 ani.
si dr i-a recomandat pana dupa 2.5-3 ani sa nu-i mai dea. si ea inca-i da lapte cu grasime 1.5 si are aproape 3 ani baietelul.
drum bun si multam ca te-ai acupat de ecusoane.

MADAU cam asa m-a frecat si pe mine vlad azi-noapte. adica a dormit totusi fata de Miru a ta dar tooot intr-o maraiala continua a fost.
si se baga in mine de stateam pe o dunga in pat - burta imi depasea marginea si era sa cad de cateva ori.

dar ne laudam si noi cu 2 colti de la o masea de jos. nu-s iesiti inafara gingiei dar se vad puncte albe.
acum..sa nu va mai zic ca si sus sunt bombate rau de tot gingiile si ne vor astepta cateva saptamani grele.

pretul tricourilor este Ok abia astept sa ne vedem

LAVI asa faci orice gem?? nici eu nu fac dulceata, doar gem. dar sunt ceva ani de cand nu am mai facut....
si "pat cald" inseamna ca le tii invelite bine ca sa se raceasca incet, nu?
eu asa fac si la sucul de rosii, bbulion, zacusca...
plus ca eu mai incalzeam borcanele nitel in cuptor inainte sa pun in ele si tot asa puneam imediat dupa ce stingeam focul.

BIIIIIC ce mai faceti????? Sma ce face???????


noi am sta incasa dimineata ca i-am asteptat pe astia sa monteze repartitoarele pe calorifere si au venit la 09:15 cum au zis, doar c anu au inceput de la et 10 - adica de la mine - ci de jos. in conditiile in care ieri au inceput de la et 10!!!
si nu am iesit afara ca am stat dupa ei..

eu l-am culcat p evlad si daca vin cat doarme el ii trimit la plimbarica!!!
cum a facut DORDIA cu aia de la termopane.

si de papa afc un ghiveci de legume, sa vedem daca-i place puiului.

[re]MADUTZA[/red] fimiu papa asa:
fructe (vreo 3-4 feluri amestecate) in jur de 11;00 cand venim de afara si bea cam 200 ml suc.
apoi pe la 15 (+ - o ora) ciorbita. altceva mancarica decat daca are zeama luuuunga si sa fie moale. dar daca-i dau si ceva mai grosut de foame si daca-i place mananca dar nu mult si nu sa se sature. in completare ii bag ciorba.
pe la 19 iaurtel cu fructe din comert sau simplu cu fagaras, sau paste cu lapte, sau orez cu lapte..
si la 21 laptele

el numai papa: cascaval, unt, rosie....de astea. si pe la 1 an baga in el ca spartu'.

am fugit la bucatarie


Joy 26+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata la cafea!



Ile 34 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 06 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

neata ILE
cum te simti cu AMR-ul asta asa mic???


MIHAELUTAT vai de tine. io macar nu ma duc la servici!!! dar tu... este tare naspa asta cu statul treaz. vlad numai face asa de cateva luni bune, doar ca se foieste coieste, maraie de te apuca disperarea.


MADAU vroiam sa-ti zic ca daca s-ar baga vlad in apa si apoi in nisip cum a facut Miru, pai in secunda urmatoare era langa mine sa-l sterg pe maini si pe picioare.
vai si se uita asa cu o sila la maini si la picioare cand este murdar...

Joy 26+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Doamna deja e pranzul, cafeaua e bauta demult! Of, ce ti-ecu gravidele astea!

Mai, voi ce faceti dimineata, cand mai scoateti copilul in parc pe canicula asta? Bunicul a dus-o de la 10,30 la 11,30, dar parca e prea cald

In rest suntem bine mersi, cred ca a fost doar enterocolita de a trecut asa repede

Sper sa nu se ia insomniile si la noi, ca oricum ma simt obosita, as dormi dar nu ma pot linisti

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Baaai! Devin experta in cautat cazari ieftine in Spania!

Chestia e ca ma incapatanez sa caut pana gasesc ceva fain!

Cum vi se pare asta la Granada pt 2 nopti?
http://www.meligrana.com/alojamiento/granada/granada-capital/hostal-pension/marquez.asp

Ca mie mi se pare dragut, mai ales ca e 40 EUR. (Asta-i pret mic!)

Vad ca are review-uri bune, ca altele arata binisor si au review-uri proaste, sau arata naspa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

FELI si io-s tot la cafea...si crede-ma ca-s data jos din pat de tot de la ora 06:00.

noi iesim de pe la 08:00 pana pe la 10;00. ieri am intrat la 10:30 ca am jucat pititea dupa masinile din fata blocului
vlad a initiat jocul. sa vezi ce fata facea cand ma ascundeam si nu ma gasea...se intorcea in toate directiile si se uita dupa mine.

Joy 26+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joy da, patul cald inseamna ca le tin invelite in haine vechi pana a 2-a zi. E bine sa incalzesti borcanele in cuptor din 2 motive: 1 se sterilizeaza, 2, sa nu se crape cand bagi gemul fierbinte in ele.
Dar eu nu le incalzesc, le spal bine inainte, nu le mai ating dupa aia pe interior, pun gemul f f fierbinte si pun capacul imediat. Se sterilizeaza de la gemul fierbinte. Gemul - pun la inceput cate putin in 2-3 borcane (sa nu crape), apoi le umplu si Virgil repede strange capacul si le pune in "patul cald".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

quote:
Originally posted by felicia74

Doamna deja e pranzul, cafeaua e bauta demult! Of, ce ti-ecu gravidele astea!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)





Io am avut o noapte de cosmar, m-a tinut un junghi de nu puteam nici sa respir.abia pe la 7 mi-a dat prin cap sa iau un nospa, m-am dat cu diclofenac si acum sunt ca noua- ma rog, slabita dupa o noapte naspa.
am chemat si dr. pentru o consultatie la domiciliu- ca deh e gratuita - si se pare ca e de la curent, ceva muscular nu de la coloana sau travaliu - DF

Maine merg la eco si la gineco- abia astept!

Lavi dar tu ai o rabdare de fier sa cauti cazari asa!

Stiti ce pronunta Victor de cateva zile :"acra" si spune r-ul f. bine!. evident e vorba de lamaie.In rest repeta ca papagalul dupa noi tot ce spunem.

Ile 34 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 06 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LAVI exact asa fac si eu...doar ca nu vine cristi in urma sa puna capacele.
si la sucul de rosii leg sticlele cu celofan si asa-mi place cand se lasa in jos folia si este intinsa la mavim...
si nu mi-a facut niciodata floare sau sa se oteteasca.

soacramea da rosiile prin masina de tocat (carne) si apoi le pune in sticle si le fierbe la bai'marin. dar le fierbe putin, si ea zice ca asta inseamna sterilizare!! dar se acresc, otetesc si prin un gust naspa.


despre pensiunea aia...nu inteleg o boaba din ce scrie acolo. poate vreo 2-3 cuvinte le-am bunghit eu dar in rest...

Joy 26+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joy ah, nu, pt poze v-am pus eu link-ul.

Si soacra-mea da rosiile prin masina, habar n-am daca le fierbe sau nu inainte de a le pune in sticle, partea ciudata e ca la ea acasa e bun, daca il aduc la Bucuresti se acreste-oteteste. Naspa. Probabil pt ca ea le tine in pivnita, la rece, iau eu in camara la 25 de grade.

Eu inca n-am facut bulion la viata mea. (In Ardeal & Banat denumirea de bulion corespunde sucului de rosii din Muntenia. Pasta de rosii (ceva mai gros) nu se obisnuieste sa se faca in casa, din cate stiu eu.)

Ilenutza dar cum altfel sa caut cazari? mie imi place, vad cum arata, citesc reviwe-uri....
Oare cum faceai chestia asta inainte de aparitia internetului?

Gata! La treaba!

Mergi la inceput