* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (10) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Micsunea,sigur ti-ar fi spus doctora daca era ceva in neregula, asacum ti-a spus si data trecuta. Asa ca stai linistita. probabil ai avut ovulatia tarzie (ca mine) si atunci e normalsa fie asa

Pupici,
Angelique 12+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:



Ralluca , bine ai venit printre noi !
In sfarsit cineva care merge la Dr. Mihalache...
S-ar putea sa ne vedem la spital , ca eu am DPN 08.01.2008.

Te pup si-ti scriu mai multe pe PM

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Si eu mananc inghetata, destul de multa. Totusi Micsunea, ai grija cu feta si slanina. In rest, sigur ai avut o ovulatie tarzie si de aceea bebe e mai mic. Las' ca recupereaza pe parcurs. Daca dr. nu a zis ca sunt probleme, inseamna ca nu sunt.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Buna fetelor,
hai ca s-a trezit caciula sa dea buna-ziua, i-a mai venit inima la loc
Traiasca inghetata!
M-am uitat pe legaturile de pe prima pagina si 1,7 cm corespunde cu 8-8,5 saptamani cu o eroare de 3-4 zile acceptabila deci sunt si eu exact cum trebuie (mai ales ca am ciclu lung).

Asa, promit sa nu ma indop cu slanina si nici cu feta! De altfel mi-ar fi si greu din cauza arsurilor de stomac!
De fapt ce-mi place mie e "lardons fumés", e un fel de slanina...

In ceea ce priveste listerioza nu cred ca se poate capata imunitate, nu?
Dar tottusi cazurile de listeria sunt rare, nu? Am ajuns sa arunc tot ce nu am mancat dupa dechiderea ambalajelor (sau i le dau sotului) de frica de listeria

Pupici si distractie placuta celor care au plaja pe-aproape ;-)
Micsunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor, bantuind pe forum, am intrat la mamici de mai-iunie 2007, si uitati ce am gasit. E despre Dr. Iosup, asa ca cine merge la el, cititi:

Fetelor dragi,plang si nu pot sa imi revin...Temerile lui Kay,s-au confirmat...Fetita are o malformatie gravca la inima...Rugati-va pt ea...e necesara o operatie in America ori in ITALIA...Kay sufera tare de tot...Am intrebat-o daca nu ar fi necesar sa deschidem un subiect la umanitare...si mi-a raspuns ca nu...are banii...dar m-a implorat sa deschid un subiect in care sa la spun cekorlalte fete sa se fereasca de Doctor Isoup....iar eu nu stiu cum...si i-am zis asta....si atunci m-a rugat sa va spun voua....Se pare ca micutei trebuie sa-i reconstruiasca artera pulmonara...Am intrebat-o ce sa va scriu ca sa nu bva panichez si ea mi-a spus sa scriu ce am vorbit...Abia mi-am tinut lacrimile cand am vorbit cu ea...nu mai era optimista...si vreau sa va rog...ca eu sunt departe....cele care stati in Bucuresti,n-ati putea sa o vizitati?E acum la institutul de ocrotire al mame4i si al copilului,va rog sa treceti pe la ea...Sufera enorm!Si va rog sa desch9ideti acel capitol,m-a rugat mult!Doamne da-i sanatate micutei ce lupta pt viata!Si putere mamei ei,ca a fost intubata si ventilata!Nu mai pot sa scriu nimic despre noi.E totul bine,oricum.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Si eu mananc inghetata! Si oricuminghetata nu ingrasa asa ca alte dulciuri fiindca o f mare parte din caloriile pe care le contine sunt consumate de organism in efortul de a readuce corpul la temperatura constanta, fiindca inghetata il raceste si atunci organismul consuma niste calorii bune ca sa ilpastreye la temperatura obisnuita. Am vayut eu un documentar pe tema asta si am citit si in vreo doua reviste acelasi lucru.

Nu am mai scris de doua zile, am fost la plaja si in oras. Poimaine o sa am noutati,vom merge la eco si vom avea 13 saptamani fix!

Bun venit noilor zuze!!!!!

Pupici,



Ce frumos ar fi sa fie si adevarat ce scri tu aici. Eu , din contra , stiam ca inghetata este unul din alimentele care ingrasa cel mai tare , are un continut f. mare de lipide si glucide.
Cica de-aia sunt americanii asa de grasi , ca mananca f. multa inghetata.
Eu sper sa fie adevarat pt ca de cand sunt , mananc inghetata ca nebuna

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Americanii sunt grasi din cauza mancarii fast-food, nu de la inghetata, si de la bere.
Eu pana acum nu m-am ingrasat de la inghetata. Alte dulciuri nu mananc, poate f. rar cate o ciocolatica.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

, dragi . ma alatur si eu voua, trebuia de ceva timp sa o fac, dar dupa doua sarcini pierdute am fost cam superstitioasa...
datele mele sunt: DN 08.10.1981, UM 20.05.2007, DPN 24.02.2008.
fetelor, eu auzisem de dr. Iosup ca e foarte bun... foarte multe fete spuneau asta. e drept ca parca acum ceva timp,spunea cineva ca a gresit, la fel ca si in acest caz... Doamne pazeste!
va doresc sarcini usoare si bebei sanatosi!

Marina, o in 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Cazul povestit de Irlandeza este foarte asemanator cu cel petrecut in Constanta cu o doamna ecografist considerata cea mai buna de pe piata si cu celmai performant ecograf 3D, 4D.... 20D etc. Deci aceasta doamna ecografist pur si simplu NU A VAZUT ca unui bebe ii lipsea O MANA!!! s-aconstatat asta abia la nastere. In conditiile in care mamica era nora unui medic foarte rebuit, fost director al Spitalului Judetean Constanta,adik vreau sa spun ca e clar ca nu s-ar fi dus la un eco oarecare,ci intentionat s-a dus la cea mai buna. Si eu am fost la aceasta doamna dr chiar pentru confirmarea sarcinii si mi-aplacut extraordinar de ea,mi s-aparut foarte capabila. Vreau sa spun ca uite ca se pot da rateuri si la casefoarte mari. Si parca cu cat mai mare e casa - ca si in cazullui Iosup - cu atat mai grave sunt rateurile....

Pupici,
Angelique 12+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

mi-am facut azi prima dozare BHCG: 47800...repet miercuri.
fetelor, ma doare sanul stang rau...si cel drept e tensionat...in fiecare dimineata ma trezesc cu dureri destul de zdravene mai ales pe stanga, partea laterala, spre axila...in plus mai ales la volan ma ia cu o greata de mi se-nmoaie mainile...stau cu AC la maxim...azi am avut o pofta ciudata: o colega a dat de pomana un fel de japoneze mari...am mancat una intreaga, goala goluta!!!!! V-am pupat!

Mergi la inceput