Nebunii in fiecare zi...

Nebunii in fiecare zi... | Autor: danielac

Link direct la acest mesaj

Diana a incercat azi un cactus, si a plans de s-a rupt...
In fiecare zi face cate o boacana si cate o traznaie, ba cate un nou gest ba cate o noua isprava...

dana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

La noi ieri era liniste de vreo 15 minute. Eu cu mama in bucatarie, Anca in sufragerie. Si stii si tu, cand e prea liniste, inseamna ca s-a intamplat ceva.
Luase vaza cu flori si o rasturnase pe canapea, unde s-a scurs toata apa, iar ea se asezase pe jos si se juca cu florile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

astazi in timp ce eram la cumparaturi am facut marea greseala sa intru si intr-un magazin de incaltaminte cu celine dupa mine.
pt.ea acesta este paradisul asa ca a tot facut permutari cu ceea ce imi alesesem si cum eram pe fuga m-am decis repede, am platit si am plecat.
acasa am vrut sa probez pantofii cu anumiti pantaloni, numai ca la noi a fost invers, adica potriveala de la targ nu este aceeasi cu cea de acasa, un pantof este 39 , celalalt 38, nici eu si nici vanzatoarea nu am verificat,celine nici atat ,asa ca fetelor , ochii pe prichindei!!
asta a fost pozna celinei pe ziua de astazi, care inca nu sa incheiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladosmina spune:

Da!Da!Da! Daca-i liniste e ceva bai
Duminica baietii mei m-au lasat sa dorm pana la 10. Cand m-am trezit si m-am dus la baie, ce credeti ca plutea in w.c.? O buburuza si o carticica... Carticica nu a mai putut fi salvata.
Cand imi intreb iubitul sotior daca nu a observat ce a facut odrasla imi zice ca la un moment dat a fost liniste in casa si cand s-a uitat in jur Vlad era in baie. E drept ca nu a protestat in nici un fel cand l-a luat de acolo, dar cum lumina era stinsa nici prin cap nu i-a trecut sa se uite in w.c.
Sa va mai spun ca trebuie sa controlez gunoiul zilnic?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna spune:

Am avut prosta inspiratie sa merg cu el la piata.M-am gandit ca o sa umplu carutul cu fructe.A inceput sa-si scoata papucii si eu stateam numai pe sub tarabe sa-i culeg.Binenteles ca n-am cumparat nimic.
"Seamana cu mine"-zise taicasu "nu-i place sa faca piata"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

quote:
Originally posted by vladosmina

Da!Da!Da! Daca-i liniste e ceva bai
Duminica baietii mei m-au lasat sa dorm pana la 10. Cand m-am trezit si m-am dus la baie, ce credeti ca plutea in w.c.? O buburuza si o carticica... Carticica nu a mai putut fi salvata.
Cand imi intreb iubitul sotior daca nu a observat ce a facut odrasla imi zice ca la un moment dat a fost liniste in casa si cand s-a uitat in jur Vlad era in baie. E drept ca nu a protestat in nici un fel cand l-a luat de acolo, dar cum lumina era stinsa nici prin cap nu i-a trecut sa se uite in w.c.
Sa va mai spun ca trebuie sa controlez gunoiul zilnic?...

cosmina



Hi, hi!!
Anul trecut inainte de Craciun Laura mi-a aruncat ceasul la gunoi(in perioada aia era foarte harnica, arunca toate "cihurile" la gunoi); noroc ca am fost cumintica si mi-a adus altu'!

Elena&Laura

Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Astazi, chiar de ziua ei, de altfel, o zi superba, cu un soare stralucitor, am iesit la plimbare dis de dimineata, in carut, dar pe centru nu a mai fost chip sa o tin in el, am dat-o jos si a luat-o la fuga prin toate lacurile, ca noaptea plouase, si tinete tot asa, e acum numai nori, uda pe pantaloni, ca dupa cativa pasi, mai cadea si in fund, si pe burta....

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zizee spune:

Si Snoopi ieri seara se invirtea pe linga mine cind ma epilam si se juca cu diversele kestioare care erau in preajma... Cind am terminat cu epilatul am constatat ca periuta pentru curatat aparatul de epilat disparuse...Dar intrase-n pamint, pur si simplu! Am rasturnat totul cu fundu-n sus, in trei camere in care a circulat si dupa vreo 3 sferturi de ora m-am lasat pagubasa!
Azi dimineata cind m-am incalzat am aflat unde disparuse: in gheata mea dreapta!

Mergi la inceput