Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Bambo, multumim frumos!

Offf, Danutz, tare rau imi pare ca va aflati in situatia asta! Sigur ca femeia e terminata psihic daca astfel de chestii face fii-su...iar voi, in doua camere...s-o luati la voi...e cam inghesuit intr-adevar. Solutia ideala ar fi sa stea fiecare-n casa lui, dar de ce trebuie sa-i platiti voi chiria la soacra-ta? Ea nu lucreaza? Sau castiga asa de putin? Bineinteles, daca va permiteti, e bine sa-i luati voi o garsoniera! E o situatie cam nasoala, intr-adevar. Eu iti doresc multa putere si sigur veti gasi solutia buna, impreuna cu Catalin!...aaaa, inca ceva...bani dati "imprumut" la un trantor, indiferent de gradul de rudenie, sorry, io mi-s mai in situatii dintr-astea...no way...n-ar vedea un sfantz! Am zis!...Te pup tare tare...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Asa e Asizule, nu se intelege din mesajul meu...ca-s cam vraiste la ora asta ca sa mai fiu si coerenta!!!
Soacra-mea e din Braila si e la pensie. Saraca femeie, cand eu ma munceam sa gasesc bona pt Rares, s-a oferit singura sa vina sa stea cu el, in ideea ca urma sa locuiasca la cumnata-mea si cumnata-mio care oricum era pe vas! Si era bine pt toata lumea, de cumnata-mea nu se lovea fiindca aia era la job cam 12-13 ore pe zi, se vedeau doar seara si doar vreo ora.,..iar pt noi era ideal!!! Odata la 2 wk-duri pleca de vineri pana luni la Braila (tatal lui Catalin e inginer constructor, e pe santiere in timpul sapt iar in wk se vedeau si ei in Braila) si inca o data era bine pt toti!
Asta pana sa se intoarca minunatul de pe vas si sa inceapa problemele...o sa vedem noi cum facem, alternative sunt, tre doar sa vedem care e cea mai buna si pt noi si pt ea. Cert este ca nu mai poate sta acolo, poate ca pt o perioda provizorie o sa stea la noi, pana gasim altceva, sau facem noi credit pt o casa mai mare (era programat anul urmator, dar poate asta e un semn de la DD ca tre sa ne miscam mai repede). O sa vedem...in tot cazul multumesc mult pt sustinere!!!

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Meeyy, io ma plictisesc! Denis doarme de circa 2 ore jumate', mancare am facuta, curatenia e facuta, de citit n-am chef, de TV nici atata, nu pot dormi...m-am mai dat eu pe forum putin, dar e slaba miscarea...asa ca...shed!!!!...iar afara e o vreme de cacao......si eu va scriu mesaje care nu spun nik...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

salutare de la mare !!!
si fata mea doarme de vreo 2h dusa,dar dusa nu asaaa....in conditiile in care unii gaureau langa geamul ei peretii sa monteze niste becuri.superrrr !!!
eu de ieri ii dau si brocolli si vad k ii place,dar nu ma mir la capitolul legume stam foarte bine.cu fructele e mai greu,nu vrea decat para de la borcanas.nu ar fi o problema dar ii inmoaie scaunul rau de tot.
Bambo ,si noi santem pe HA.. eu sunt multumita.
in rest mai nimik....asteptam vaccinul de 6 luni cu emotii.
pupam cu drag toti fulguletii!!!

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

...Gata minivacanta noastra...
k si anul trecut si anul asta am venit foarte incantati de la vecii nostri bulgari...si darius a fost la fel de incantat ,pt k s-a purtat exemplar....A dormit noptile fara nici o pauza de masa. A facut plaja la umbra dar si putina baie in piscina de copii( cand spun putina a se intelege jumatate de minut-maxim un minut)
Ne-a parut rau k nu am luat bilet pentru mai multe zile....Hotelul ne-a oferit patut-tarc pt bb si scaun de masa( fara a plati nimic pt ele).Tot in pretul biletului era inclus si animatorul care avea un program foarte artactiv pt copiii ceva mai mari...Mancarea si bautura diversa si apetisanta..nu stiai ce sa-ti pui in farfurie...Luna mea verde s-a dus pe apa sambetei in asta 3 zile caci nu m-am putut abtine de la faimoasele lor inghetate...De fapt de la aproape nimic nu m-am putut abtine( mai putin..pt k invazia ruseasca a venit la fix)
Nu ne-au furat nimic...ne-am intorsc intregi, bine-merci

Puteti vedea aici cateva din fotografiile noastre:
Bulgaria(Nisipuri, Kaliakra, Varna, Balcik)
naparstoc la apa
naparstoc la plaja
naparstoc dormind

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius-luna a VI-a

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna30 spune:

Buna, fetelor!

La multi ani Alexia (Teutz), Octavian (Desiree) si celorlalti sarbatoriti ai zilelor trecute si ai celei de astazi!

asiza, e foarte dragals piticu` cu noua freza. Cu ce l-ai tuns, cu masina? Si eu l-as tunde in ideea ca s-ar mai indesi....si ca sa fie uniform, dar nu prea am ce tunde. Mai asteptam...

Intrebare pt. fetele care dau iaurt bebeilor : Ce fel de iaurt le dati? Ce v-a recomandat pediatra? Si inca ceva...pana la urma, de la ce varsta e indicat sa se dea iaurtul?
Noi tot la doua mese suntem...si nu m-as grabi s-o inlocuiesc pe a treia, dar macar as folosi iaurtul ca alternativa atunci cand imi refuza legumele sau fructele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

dandusica:galerie nu ti-am facut, da sunt prezenta la visinata, haide odata ...

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius-luna a VI-a

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

va saluta magareatza shefa (adica io, in locul aleia de-si zice dianarus78) si alti doi magarushi dragutzi (adica marc si ianis), unul mai magarush ca celalalt.

si ca sa ma intelegeti, de vreo 3 zile tusim ca magarii, toti 3. da nashpa de tot, ne scuturam care mai de care de la tuse. paradoxal, eu sunt cel mai rau, apoi e marc si la urma sursa acestei situatii, adica ianis. banuiesc si oarece rosu in gat la marc, plus ca lui ii haraie urat pieptul la fiecare respiratie, suiera efectiv.

in fine, azi mergem la dr.

altfel, culmea, ne merge bine, copiii baga la ghiozdan de parca n-au mancat de o saptamana, chiar ma surprinde, avand in vedere ca sunt totusi bolnaviori.

va pup si daca apus sa citesc oi si raspunde daca am ce.

ps: ktrinel, azi ii dau si broccoli, sa vaz daca ii place.

Diana, mami de Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii lui Ianis



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=1" target="_blank"> Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

madaluta, super pozele!!!

unde ati fost cazati, prin ce agentie ati fost? cu masina personala? daca ai dat detalii alta data, sorry, le-am ratat. inca n-avem concediul stabilit si ce vad eu la tine arata bestial!

Diana, mami de Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii lui Ianis



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=1" target="_blank"> Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

mamici si fulguleti

Felicitari Bamboletta si Ktrinel pentru aniversarea casatoriei si la multi multi ani inainte plini numai de impliniri si bucurii

Dianocica, noi suntem acum in Zurich, inca nu am testat caldurile de vara indiana pana acum ca ajungeam acolo doar in perioada de iarna cand sunt in jur de 27 grade. am norocul ca sotul e din Bangalore,in sudul indiei, oras ce are o clima acceptabila tot timpul anului deoarece e situat la 1000m, 15-27 grade iarna iar vara sunt 34grade.

Aelita vazut filmulete, ce scumpa e Sofia si ce frumos rade.. cum se impaca catelul cu Sofia?..si am vazut si poze - ce frumosi sunteti si Sofia e o adevarata printesa
Cu aceasta ocazie am vazut si pozele scumpilor Sophia si Pascal de Kokorina ; si ce grijuliu pare Pascal cu Sophia, cand o tine de brat, scumpi foc


Dandusa

Avem si noi cateva filmulete mai recente, dupa masa, sau mai bine zis dupa asa zisa masa, nu suntem foarte incantate de legume.
joaca cu lingurita si continuarea

Ma duc sa mai citesc din urma si capitolul nou, dar mai intai trebuie sa-i fixez scutecul din nou, ca acum stie sa-l defaca, chiar si prin body

la mamici si la bebici



Bogdana & Tahfeem Zara(16 nov 2006)

Mergi la inceput