Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (16)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

La capitolul "frisca naturala, alta decit La Dorna" vreau sa adaug si frisca de la Mega Image. Costa 2 lei cutia de 200 ml, se comporta excelent, am folosit-o si batuta simpla, si in crema de la tortul cu trufe (adica incalzita si topita ciocolata in ea).

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Nati multumesc de receta prajiturei Twix.
Este delicioasa si simplu de executat.Sotul a vrut sa-i pun nucile deasupra .Cine mai face prajitura atentie mare cind faceti caramelul.Eu m-am indepartat putin de la aragaz si mi s-a lipit de cratita ,bine ca nu s-a simtit la gust

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alina, mmm, ce yami arata prajitura! Chiar e buna ideea cu nucile care merg perfect cu caramelul.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

DAca v-ati saturat de deserturi si doriti sa mancati ceva traditional romanesc,va invit la o "coleasa cu baraboi" made in Maramures

http://home-and-garden.webshots.com/photo/2784824050081950625MEIjyM



Stiu ca e off topic,dar n-am rezistat..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Adi, mmm, ce apetisant arata si ce denumire haioasa. Ce e, un fel de mamaliga la cuptor cu jumari?

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

E mamaliga cu cartofi,pusa in straturi cu jumeri si branza(cascaval si de oaie).Am mancat asa ceva in Viseul de Sus,ne-a placut(recunosc ca si denumirea a participat) si am facut si acasa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

hello,

am facut tortuletul pt duminica trecuta,a iesit f fain la gust-am facut reteta de chec cu cacao si am adaugat si nuca de cocos-ca sa fiu sigura ca n-o sa se faramiteze-l-am insiropat cu zeama de compot si umplut cu frisca,fructe din compot si bucatele de ciocolata alba si neagra.

asa a aratat(nu e tocmai cu imi propusesem,dar e dragut totusi,zic eu:-))

I've gt you under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ortansa arata minunat tortul! Ma tot minunez de voi ce puteti face cu pasta de zahar. Eu inca nu m-am incumetat la asa ceva.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Ortansa, e un tort absolut splendid, arata f. profesionist! Sint sigura ca sarbatorita a fost in culmea fericirii!

Adi, mmm, ce gustoasa descriere!

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Ortansa ,superb tort si super idee..iar ce se citeste pe fata sarbatoritei merita tot efortul depus..nu-i asa?

Mergi la inceput