Buna

Buna | Autor: Alexutzza

Link direct la acest mesaj

buna fetelor :*:*:*! am citit forumul si pareriile/sfatruiel voastre despre vopsit :D..Dar eu am o mika "mare""problema" .Trebuie sa ajung neaparat intr-o luna din negru<m-am vopsit luna trecuta > in blond deschis.Ash dori sa urmez "operatiunile"de decolorare acasa si ma gandeam ca poate a incercat cineva sa imi zica si mie :(( pls am balul la sfarsitul lunii si nu ma pot duce nici cu aceasta culoare de negru deoarece nici mie nu imi place si majoritatea sunt de parere ca imi statea mai bine blonda:(( ...help me pls :(((( ...daca ma poate ajuta cnva sa imi zica ce sa fac ca sa nu ies un morcov in cap sa intre pe idul meu printzesika_ta_rebela ..ash fi recunoascatoare daca ma ajutati si pe mn :X:X:X ka e super urgenta chestya :(:(

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Eu acum 7 ani in urma eram bruneta. Vopsita. Intr-o zi m-am decis sa ma fac blonda. Si mai intai m-am decolorat. Pe urma am aplicat vopseaua. Toate acestea facute acasa de sotul meu. Si am iesit foarte bine. Aveam si parul mai scurt. Am folosit vopsea de la Loreal. Dintodeauna m-am vosit cu aceasta vopsea. Bafta!








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

E destul de riscat sa treci brusc de la negru la blond deschis...Incearca sa faci decolorarea treptat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

V-as trimite o poza sa vedeti cum am iesit eu atunci dar nu gasesc! Eu natural sunt castan inchis.








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Eu nu as aplica aceasta regula numai daca stau foarte bine cu parul. In 1986 am facut acest lucru am trecut de la negru pana corbului in 3 zile de decolorare la blond. Si apoi trei ani de tratamente ca mi-a cazut parul de aveam goluri cat moneda de 5 lei(veche). Si nu am facut acasa ci totul la cel mai mare coafor din Timisoara de pe vremea aceea.
Asa ca ai grija....negrul este cel mai pacatos....

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

te duci la un salon foarte bun, unde ti se va face decapaj, suvitare treptata etc. in niciun caz singura acasa!!!

Leta si un bebe
poze 2005
poze 2006 si 2007

Mergi la inceput