Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

eu mai sunt inca pe aici, asa ca poate vreti sa vedeti.......

ce suparata sunt ca nu mananc cirese

Doina, sa stii ca si eu am observat ca se uita cu mare interes la mine cand mananc, chiar ma gandeam daca nu-i starnesc curiozitatea prea devreme. Nu as vrea sa incep diversificarea mai devreme de 5 luni, daca o sa am lapte suficient pana atunci.

gata, chiar ma culc.

Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

quote:
Originally posted by roxanici
...Nici nu stiu cum sa te imbarbatez, dar sa stii ca sunt alaturi de tine.
Cu cine sta Sophia? cu baby sitter sau merge la "cresa"?


Multumesc Roxana pt cuvintele tale . Esti saritoare ca intotdeauna!
Multumesc si de intrebare. Raspuns: am noroc ca mama-soacra e disponibila pt baby-sitterit, dat fiind ca e la pensie si locuieste si la doar 10 min de noi, asa ca sunt cat de cat mai linistita. Nu stiu ce m-as fi facut daca ar fi trebuit sa o duc la daycare, ca si aici auzi tot felul de povesti de groaza cu cresele. Asta pana vor veni parintii mei sa locuiasca cu noi, peste vreo 2 luni, ca oricat de cumsecade e soacra, nu-i nimeni priceputa si atenta ca mama mea.
Am avut emotii ca fiind prima saptamana de cand m-am reintors la lucru nu am stiut cum ne vor descurca cu totii, dar planul functioneaza bine. Eu ma scol la 4.45, ma mulg repede si las biberonul sotului, pt masa de la ora 6. Eu la 5.40 sunt deja pe autostrada. Sotul incepe doar la 8-8.30, asa ca el ramane si o schimba si hraneste, apoi ii preda stafeta soacra-mii care apare pe la 7.30. In frigider las totdeauna doua biberoane a cate 180 ml (de data asta formula, ca de unde atata lapte) si una de ceai. Soacra-mea se pricepe la copii (a fost profesoara) si o iubeste mult pe Sophia, asa ca am incredere in ea. Ii vorbeste mult, o plimba pe afara, o hraneste la timp si o schimba imediat ce e cazul. La 12 inchei serviciul si in jur de 12.30 sunt inapoi acasa. Nu e chiar asa rau, dar numai pe fetita o vad in fata ochilor la serviciu, iar dimineata la plecare ma tot intorc sa o mai pup de 100 de ori, de am intarziat in fiecare zi pana acum. Cam asta e situatia noastra.

Mai am si eu o intrebare pt mamicile care au inceput sa dea suc de fructe bebeilor: sucul se da clar, asa cum se obtine la extractorul de suc, sau poate sa aibe si un pic de pulpa (ma gandesc la mar si morcov)? Va rog sa imi spuneti cum procedati. Multumesc.

Am vazut si eu poza de la faimoasa intalnire, ce frumos atatea mamici si carucioare, pacat ca e cam de departe luata... Asteptam mai multe.

Uite si un link interesant, este un website despre hranirea bebelusului, cu scheme de diversificare, retete, intrebari - www.wholesomebabyfood.com/" target="_blank">aici.

Va pup inca o data si un week-end placut.

Cristina, fericita mamica de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia - 1 martie 2007

"Babies are such a nice way to start people." ~Don Herrold

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Neata'
Doamne ce poza haioasa!Am ras ca naroada la ea.Asa frumos se vede! Abia astept sa va cunosc si eu.Or sa mai fie intalniri nu?Sa va traiasca micutii si sa va bucurati de ei!

Krissy- mie pediatra mi-a spus ca ideal este acel storcator cu 2 vase.Eu nu am gasit in ziua aceea si i-am luat unul simplu.Mi-a spus ca sucul trebuie sa arate ca apa la consistenta insa storcatorul meu il scoate cu putina spuma pe care o las sa se decanteze si o iau cu lingura.
Va pup si va doresc o zi linistita

loradin
poze cu albinuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

'neata
am pus poze de la intalnire.
asteptam si completarea .
noi ne-am simtit f bine.
revin mai tarziu ... ma duc la trebi!


mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze botez - 20 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

Mihael@.................e dulce foc bebe Stefania!!!!

am vazut si eu pozele.ce de bebei frumosi si cumintei avem!!!!sunt niste scumpi!
mai fetelor,dar stati bine cu kg!!!!se pare ca sunt singura care a ramas cu 20kg in plus.

loradin........bine ai revenit!

eu i-am dat lui bebe Darius sa pape si acum bantui putin pe forum ca nu prea mai am somn.la noi e ora 4.44.



Carmen deDarius/5.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Salut,

intru si eu pana ma lasa juniorul...

Am plecat si noi ieri ceva mai repede, ca nu eram imbracati bine (plecasem de acasa pe 24 de grade) si eram plecati de cateva ore (in marsupiu) asa ca am avut nevoie de un masaj serios la spate aseara

Si cu ocazia asta ne-am sarbatorit si noi de 1 iunie cu ... si a fost bine

Trebuie sa plec, dar revin

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Krissy , ca si tine si eu voi reincepe serviciul mai devreme de cei doi ani de care beneficiem (in tara) pentru cresterea copilului, numai ca eu voi merge incepand cu septembrie. Nici eu nu prea am de ales, situatia este de asa natura ca trebuie sa merg la scoala insa voi fi acolo 4 sau 5 ore si stau si aproape de ea. Nu stiu cum voi face fata avand in vedere programul nocturn al lui Luca si faptul ca nu am nici un sprijin in afara orelor cat sunt la cursuri dar intr-un fel trebuie sa ma descurc.
Inainte de a naste eram sigura ca nu-mi va fi greu sa las copilul cu altcineva insa acum orice minut petrecut departe ma doboara. Incerc sa ma autoeduc in sensul asta dar imi e greu... mi se pare uneori ca exagerez cu protectia mea.

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

LA MULTI ANI DANA_P SI FIE CA TOATE DORINTELE SA TI SE INDEPLINEASCA! MULTA SANATATE TIE SI DEEI!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Multumim de poze Ioana! Super frumosi copiii dar si parintii!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)
Poze, Varsta lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

am pus pozele de la intalnire. vedeti in linkul de la semnatura, albumul "1 iunie". plec la munte intr-o ora. vb de luni.
intalnirea a fost super. fetele sunt niste dragutze. copiii, nu mai spun. ar trebui sa facem gasca mai mare data viitoare.
pup!

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput