Mamici de septembrie - octombrie 2007 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:


Multa sanatate pt.Annisia si Gabriela
Sper sa va treaca raceala cat mai repede!

Eu m-am riscat si am baut o cafea azi dupa-masa,cred ca nu mai dorm in noaptea asta.Adio somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata, dupa cum ati vazut am dormit tun. M-am dus la baie numai de 2 ori, insa la un moment dat mi s-a pus un carcel la picior de am crezut ca mor. Nu a mers nici masaj, nici tras de laba, imi sfasia inima de durere. Pana la urma am rabdat asa pana a mai cedat, dar nici acum nu e super ok piciorul.

Eu am papat si ma pregatesc de serviciu, desi urasc sedinta de dimineata. Sigur va fi cu fum, si din cel de tigara, si din cel metaforic.

Annisia, multumesc de pont. Nu stiu cat tine porcaria asta de sedinta, dar sigur trec si eu azi pe la magazinul acela. M-ai convins cand ai zis ca sunt decoltate, eu nu suport un sutien prea inchis si de aceea ma enervau si cele de alaptat.

Simona, multumesc de raspuns despre prenatal. Hai ca o sa ma duc sa discut cu dr despre concediu, nu cred ca e rea intentionata, de regula imi da orice as cere, dar cred ca nu stie. Ea s-a oferit sa imi dea medical obisnuit, ceea ce nu ma deranjeaza. Cat despre haine, credeam ca ai luat mai multe. Si eu voi lua din calatorie. Cat despre sot, asa e la inceput, pana se prinde cum e cu hainele de bb. Si mie mi-a fost greu la Alex, d-apoi lui. Dar sa stii ca la 3 luni l-am rugat sa imi ia ceva din Austria pentru BB si a adus haine superbe, o garderoba intreaga. Sigur ca a fost ajutat de vanzatoarea de acolo, insa au fost lucrurile cele mai frumoase pe care le-a avut Alex. Super asortate, se potriveau intre ele, si foarte utile. Asa a fost si el de incantat de multumirea mea, incat desi nu ii plac cumparaturile, adora sa ia lucrusoare pentru Alex. Acum cand am fost la Viena, a contribuit activ la cresterea maldarului de lucruri cumparate pe care le pusesem la casa.

Gabriela, fa-te repede bine, multa sanatate! Vad ca ti-a explicat Ana cum se face cu compresa, eu pun in soseta si incalzesc sarea la microunde. Dar ai grija sa nu te frigi!

Uitasem sa va zic aseara. S-a intors Sabina, dar nu ii mergea aseara internetul sau in fine, erau ceva probleme cu DC.

Pupici si o zi buna.

Rox 26+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Neata fetele, eu nu a somn ...am niste dureri de cap sacaitoare asa de dimineata..si nu trec nici cu cafea.... sper ca sunteti bine cu toate ca au mai trecut afurisitele astea de raceli...la noi e binisor cu caldurile, e chiar racoare dupa ploaie...Annisia sper ca esti bine draguto, Rox si tu, Carpatina draga..cum e la tine?
Eu dorm sa nu-mi fie de deochi toata noaptea si cand a trezesc pe la 6,oo asa a niste dureri de caaap...

Apropo de sutiene, BH -le zice pe germana, adica brusthalten, adica tinatoare de tzatze, am vazut sutiene cu tot cu tzatze-:::))))),glumesc, aveau in cupa ca niste pungute cu silicon sau ce-o fi fost ala, erau dantelate , frumusele, eu ma gandeam sa iau pt cand vor curge sanii, dar cum la mine laptaria lui Matache e in plina constructie,mai pun si sutienul ala zau ca parca era prea mult...dar mi s-au parut interesante, nu erau scumpe,8,99euro...
chiar , la voi cum e cu lapticul..la mine da semne evidente,prin multe canale...cred ca ma prind doi ani tot alaptand..
Si mai am si eu o rugaminte, pt . fetele care sunt tari la capitolul legi, vreau si eu doar numarul legii cu concediul ala, sau eventual legea care stipuleaza chestia cu banii aia, alocatie , indemizatie de 2 ani,parca Simona stia bine chestiile astea , te rog mult...
In rest , nik noutati..aaaa bebe(lina)-incertitudine????-24sapt si 2 zile, 638g si 30cm ...cred ca e bine

Va pup, nu ma invidiati ca lancezesc toata ziua, ca eu va invidiez pe cele care aveti job si faceti ceva util pt voi si pt societate..



carmen 24s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Sim cu rabdarea ta de viitoare mamica mai spune-mi si mie nr. Ordonantei unde scrie de concediu prenatal pentru ca presimt ca o sa am probleme cu medicul de familie. Neuronii mei se odihnesc de la o vreme si nu stiu unde am pus-o si de unde sa o iau.
Please!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Sanatate multa Gabriela si Annisia. Sper sa va treaca repede raceala!
Gabriela, nu-ti face griji, sigur este pe trecute, mai ales daca s-a spart tusea.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Pitic-Felictaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrriii pentru printesa!Sa va bucurati una de cealalta!
Si eu sunt tot la stadiul:renuntare la Pampers..ceea ce duce la multe , f multe spalari, pentru ca Luca numai la olita nu face, in rest ..........peste tot, am impresia ca nu o sa invete niciodata:)
Tomasa-tinem pumnii pt vineri, dar parerea mea e ca totul va fi bine!
Roxana-ma bucur ca raceala a trecut si totul e ok; la sedinta ar tb sa spui ca fumatul iti face rau...doar nu sunt chiar atat de nesimtiti sa nu poate amana aprinderea unei tigari:)

pupici la fete

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Neata burtici!
Cecilia inca un pic si vei avea o vacanta lungaaaaa!
Annisia sper ca nu tie rau.
Gabriela77 sanatate
Roxana pana cand mai ai de cand sa te duci la munca??


Ali19+ Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Neata si sa aveti o zi buna
insanatosire grabnica bolnavioare
eu ma pregatesc sa plec la serviciu da nu am nici un chef, da ma gandesc ca o sa treaca repede ziua, diseara merg la o prietena care a nascut saptamana trecuta o bebelina, abia astept sa aud impresii de la nastere ,
in rest tot cu picioarele umflate, pana acum dimineata erau ok dar acum nu s-au mai desumflat, voi va dati cu ceva crema...
pupici

poze
26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Pinacolada ce baietel ochios ai...incet, incet o sa reuseasca sa faca si el ca "barbatii"...poate ar fi mai bine sa-l stimuleze un pic sotul...la mine a mers asa, dar mai ales ca nu mai suporta pampersul din cauza calduri.Sera il trezeam la 2 ore, iar dupa vreo sapt se trezea singur..

Ali19+ Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

'neata tuturor,

mi-am mai revenit si eu putin dupa o raceala care ma chinuie de ceva timp; de fapt, nu stiu ce se tot intampla cu mine ca aproape pe tot parcursul sarcinii am fost racita
cel mai nasol e cu nasul; tot timpul infundat si nu pot sa respir
in rest, ceva noutati pe aici ? nici nu am apucat sa citesc din urma

TOMITZA 25+ cu Natalia Ioana

lucruri pt bebe
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput