Mamici de noiembrie-decembrie2007(28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

RGEmultumim frumos sa auzi numai babatai de inimioara in burtica!
ancutasunt bucuroasa ca s-a racorit, am deja cafeaua si asteptam injectia, dar mai tarziu..spre seara acum nu ma mai doare burta deloc, desi aseara am luat 2 Nospa-uri odata, sa fiu sigura, si daca am vomitat inseamna ca Titici sunt bine!



PUSSI 11+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neatza burtici!! cum va simtiti azi?? noi suntem bine!!
v-am pove ca deja ii stiu programul lu' bebe??? dimi se trezeste pe la ora 8, atunci incepe miscarea prin burtik, iar seara cand eu am pun la nani, ea/el nu are somn!!!! e asa frumos cand il/o simt prin burtik!! tot mai bine il simt!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

16+ mami de baietzel sau fetitza ???

poza eco bb si burtik
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96494.birthdue.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Gata,am pus poze cu burtic!!!!Intrati la poze,la burtica de 17 saptamani.

poze
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel17+ Alexia Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai fetelor pe voi cand va loveste bb va doare?
Ramo se vede burtica,sa iti traiasca!!!!!

anca 16+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!!
Roxana, sa le folosesti cu drag! mie mi se pare ca in sfarsit i-am auzit si eu inimioara- dar trebuie sa stai cateva minute bune panba o detectezi. In plus, in camera trebuie sa fie f. liniste- nu TV,radio,etc...Are insa o intrebuintare buna- imi asculta Sebi burtica si zice ca a vorbit surioara lui cu el . Daca la inceput era reticent la ideea unui fratior/unei surioare, acum se pare ca s-a obisnuit cu ideea, si este chiar incantat (mai ales cand imi asculta burtica).

In privinta nasterii, nu trebuie sa va inspaimante tot ce vedeti, nicio nastere nu este la fel. Eu am nascut natural, nici de epidurala nu a fost timp.Eu zic ca am fost foarte cuminte, nu cred ca am scos un tipet!!! Ce nu mi-a placut a fost dupa, cand a trebuit sa ma coase- ca mi-a facut epiziotomie! poate daca imi facea epidurala, nu mai simteam tot. Oricum, in mod normal, daca nu se poate si nu se paote naste natural, se recurge la cezariana- nu ne lasa nimeni sa murim
Si imi mentin ideea, cu cat esti mai informata despre ce inseamna nasterea, despre etapele prin care se trece, cu atat este mai bine (binenteles daca nu exista piedici naturale: bazin prea mic, etc)!
In privinta largimii de inainte/dupa- asa cum exista mecanisme prin care ne dilatam, exista mecanisme prin care corpul revine la normal.

O zi placuta tuturor!


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

RAMONELLA si tu il simti pe BB?
incep sa-mi fac probleme.azi dimineataparca l-am simtit miscand o singura data.in saptamana 15 parca l-am simtit de mai multe ori.abia pe 11 merg la medic ,sper sa nu devin paranoia.

17+ si matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Adalia,dupa cate stiu eu:
Igg si IgM negativ insemana ca nu ai contactat boala in trecut, respectiv nu o ai in prezent. Nu ai dobandit imunitatea, in cazul in care intalnesti "sursa" faci boala.Trebuie sa ai grija sa o eviti, mai ales acum in sarcina.
Lungimea colului mi-ai fost masurata abdominal, dar cred ca se poate face si vaginal; eu am facut numai aco abdominale, atat la 7 saptamani, cat si la aprox. 13 si aprox 15 saptamani (toate 3 la dr. Iosup).

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Neata burticoaselor!

Bai eu nu ma mai joc...pai nici eu nu-l simt pe bebe. Vineri am avut asa o senzatie ca e el, dar nu stiu sigur. De atunci nimic. Pai de ce?
E mai lenes al meu? Sau mai finut si nu vrea sa ma deranjeze?

Roxana misto situl. Ma uitam aseara la el si l-am ingrozit pe al meu cand a vazut cate as vrea sa iau, mai ales cand a vazut ca ma uitam la carucioarele de 2100 ron . Am ras impreuna cand a zis ca se duce sa-i ia limuzina gratis de la carrefour (adik fura un carucior din ala de marfa de acolo).

16+

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Inca ceva Adalia, Igg pozitiv pt. herpes insemana ca l-ai avut in trecut. Asta cred ca se poate reactiva. Cum este Igm pt. herpes? Daca este pozitiv cred ca nu este bine pt. nasterea naturala, intreaba doctorul!!!!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

AncaD, nu doare, ca nu are putere asa de mare sa loveasca, il simt ca un muschi care tresare," ca un dop de pluta care sare" si stiu cand merge intr-o parte a burticii pt ca e ca si cum s-ar duce totul acolo, nu se vede, doar se simte!!cel mai mult in partea dreapta il simt !! si in fiecare dimi la ora 8 fara are program!! nu am nici un dubiu ca ar fi bebe.

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

17+ mami de baietzel sau fetitza ???

poza eco bb si burtik
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96494.birthdue.png

Mergi la inceput